Išplėstinė paieška
 
 
 

Atmintis (15)

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Atminties rūšys. Pagrindiniai atminties procesai. Individualūs atminties skirtumai. Išvados.

Ištrauka

Atmintis labai svarbi kiekvieno mūsų gyvenime. Turbūt, manome, kad tai suvokiame ir tinkamai įvertiname. Bet ar dažnai susimąstome apie savo atmintį? Ne, ne vien apie tai, kad šaunu būtų viską atsiminti vos tik vieną kartą išvydus. Juk tikrai, nereikėtų nokintis, ištisai prie knygų sėdėti, kiek daug ir greitai išmoktume, sužinotume! Nereikėtų kuistis savo užrašuose ieškant draugo adreso, ar telefono numerio, juk viską atsimintume. Kiek popieriaus ir laiko galima būtų sutaupyti. Bet ar tikrai atmintis mums reiškia tik tiek? Kažkokį sunkų darbą norint ką nors įsiminti, išmokti? Ne. Atmintis užima ypatingą padėtį asmenybės psichinių reiškinių sistemoje. Žmogus negalėtų orientuotis tikrovėje, nes viskas būtų nauja. Kiekvieną dieną mus suptų vis toks pats nesuprantamas pasaulis. Mąstant be atminties negalima būtų operuoti sąvokomis, nebūtų ir pačios asmenybės su pojūčiais, patyrimu išgyvenimais. Įvairių traumų metu netekę atminties žmonės tampa panašūs į mechaniškai reaguojama automatą.
Jau nuo seno yra keliamos įvairios hipotezės apie atminties veikimą ir priklausomybę nuo įvairių veiksnių. Jau Va.pr.Kr., Platonas aiškino, kad deivė Mnemozina į kiekvieno žmogaus sielą įdeda kažką panašaus į vaško lenteles, kuriose įsispaudžia matyti, girdėti ar paties sugalvoti įspūdžiai. XX a. buvo manyta, kad atminties procesų metu vyksta mechaniniai nervinių ląstelių dydžio ir formos pasikeitimai, nervinių skaidulų skaičiaus padidėjimai. 1920 metais atsirado elektrinė įsiminimo teorija. Šiuolaikinė atminties biologinė teorija, kurios pradininkas – H.Hydenas, mano, kad ilgalaikės atminties mechanizmas yra cheminiai pasikeitimai nervinių ląstelių ribonukleinėse rūgštyse. Trumpalaikė atmintis remiasi elektriniais pakitimais nervinėse ląstelėse, o kai tie elektriniai pakitimai sukelia cheminius pakitimus – medžiaga užfiksuojama ilgesniam laikui, galbūt kai kada ir visam gyvenimui. Tačiau iki šiol niekas tiksliai negali pasakyti kur randasi atmintis. Smegenų žievėje, visose smegenyse, o gal kurioje nors konkrečioje vietoje?Tai vis dėl to, kas iš tikrųjų yra ta atmintis?
Atmintis yra ankstesnio patyrimo atspindys, kurį sudaro įsiminimas, išlaikymas ir atsiminimas to, kas ankščiau buvo pažinta, išgyventa ir veikta. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKognityvinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Kognityvinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis20.36 KB
Autoriusgeras dėdė
Viso autoriaus darbų90 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atmintis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą