Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Lietuvos privatizavimo politikos įgyvendinimas (1990-2007)

Lietuvos privatizavimo politikos įgyvendinimas (1990-2007)

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Įgyvendinimo programos ir strategija. Pirmasis privatizavimo etapas. Antrasis privatizavimo etapas. Įgyvendinimo proceso dalyviai ir tikslai. Įgyvendinimo teisinė, politinė aplinka. Privatizavimo politikos problemos. Įgyvendinimo programų ir projektų finansavimas. Įgyvendinimo personalo gebėjimai. Išvados.

Ištrauka

Privatizacija yra įvairių priemonių įgyvendinimas siekiant, kad valstybės vaidmuo fondų bei įmonių valdymo srityje mažėtų, o privačiojo sektoriaus – didėtų. To siekiama norint užtikrint įmonių našumą, pelningumą ir konkurencingumą. Tik patyręs, siekiantis pelno bei sugebantis laviruoti pasiūlos bei paklausos pusiausvyros sąlygomis kompanijos vadovas gali užtikrinti efektyvų kapitalo panaudojimą.
Lietuva atkūrusi nepriklausomybę, kaip ir daugelis kitų postkomunistinių šalių, pradėjo vykdyti privatizacijos procesą. Iki šių dienų visas procesas jau yra perėjęs keletą etapų ir pasiekęs tikrai nemažų rezultatų. Per visą mūsų šalies privatizavimo istoriją į privačias rankas buvo atiduota tūkstančiai įmonių už šimtus milijonų litų.

Objekto privatizavimo programa - dokumentas, kuriame nurodyta:
1) objekto pavadinimas ir privatizavimo būdas;
2) privatizavimo terminai;
3) privatizavimo objekto trumpa charakteristika (įstatinis kapitalas arba vertė, valstybei ar savivaldybei tenkančių akcijų nominali vertė, įstatinio kapitalo rentabilumas, gamybos apimtis ar metinė apyvarta, darbuotojų skaičius, pagrindinės veiklos pobūdis, geografinė padėtis, informacija apie valstybės ar savivaldybės kontroliuojamos įmonės produkcijos ar paslaugų dalį rinkoje ir trečiųjų asmenų teises į tokią įmonę);
4) privatizavimo sąlygos.
Valstybės (savivaldybės) kontroliuojamos įmonės per Turto fondo nustatytus terminus turi parengti objekto privatizavimo programos projektui reikalingus duomenis:
1) valstybinio žemės sklypo, kuris nustatyta tvarka yra priskirtas valstybės (savivaldybės) kontroliuojamoms įmonėms, pastatams ir įrenginiams, naudotojas privalo perduoti valstybės (savivaldybės) kontroliuojamai įmonei to žemės sklypo nuomos ar panaudos sutartis, o kai tokios sutartys nesudarytos, - kitus Vyriausybės nustatytus žemės sklypo suteikimo naudotis dokumentus. Valstybės ar savivaldybės kontroliuojama įmonė, kurios akcijos yra įtrauktos į privatizavimo objektų sąrašą, privalo raštu kreiptis į žemės sklypo naudotoją, kad parengtų šiame papunktyje nurodytus dokumentus;
2) valstybės institucijos (Valstybinė mokesčių inspekcija, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba ir kt.), kontroliuojančios valstybės (savivaldybės) kontroliuojamų įmonių prievolių įvykdymą valstybei ar(ir) savivaldybei, duomenis apie visus tokios įmonės įsiskolinimus (įskaitant baudas ir delspinigius) valstybei (savivaldybei) Vyriausybės nustatyta tvarka privalo pateikti valstybės ar savivaldybės kontroliuojamai įmonei. Valstybės ar savivaldybės kontroliuojama įmonė, kurios akcijos yra įtrauktos į privatizavimo objektų sąrašą, privalo raštu kreiptis į atitinkamas valstybės institucijas, kad parengtų šiame punkte nurodytus dokumentus.
Privatizavimo programa sudaroma tik tiems privatizavimo objektams, kurie įtraukti į Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintą privatizavimo objektų sąrašą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-22
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai19
Dydis34.27 KB
AutoriusRasa
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasProf.dr. V.Obrazcovas
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasViešojo saugumo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos privatizavimo politikos igyvendinimas (1990 2007) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Prof.dr. V.Obrazcovas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą