Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Raidos psichologija>Bažnyčios įtaka žmogaus socializacijai

Bažnyčios įtaka žmogaus socializacijai

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Socializacijos ypatumai. Religija ir pagrindiniai jos elementai. Religijos paskirtis. Religija ir socialiniai pokyčiai. Bažnyčia. Bažnyčios įtaka. Išvados.

Ištrauka

Socializacija (lot. socialis – visuomeninis) – istoriškai nulemtas socialinės patirties perėmimas ir aktyvus atgaminimas individo veiklos ir bendravimo procese, individo tapimas visuomeniniu žmogumi, asmenybe.
Socializacija – ilgas ir sudėtingas procesas. Kiekviena visuomenė, kiekviename vystymosi etape sukurianti tam tikrą socialinių bei dorovinių vertybių sistemą, elgesio taisykles, idealus, pirmiausia suinteresuota tuo, kad vaikas suvoktų tai ir, pavertęs savastimi, galėtų tapti pilnateisiu tos visuomenės nariu. Dėl to visuomenė viena ar kita forma visada parodo tikslingą poveikį asmenybei. Tačiau šios formavimuisi didžiulę įtaką daro ir įvairūs spontaniški, trumpalaikiai, gyvenamojoje aplinkoje pasireiškiantys reiškiniai. Galutinis rezultatas tokių tikslingų ir spontaniškų įtakų ne visada numatomas, nuspėjamas ir ne visada pateisina visuomenės lūkesčius.
Struktūriškai visuomenę sudaro daugybė tarpusavio sąveikos ryšiais susijusių socialinių institucijų – istoriškai susiklosčiusių visuomeninio žmonių gyvenimo reguliavimo formų. Būtent per jas ir vyksta žmogaus socializacijai.
Įvairių socialinių institucijų vaidmuo socializacijos raidoje nevienodas. Vienos turi tik stichinį, trumpalaikį poveikį, kitos vykdo tikslingo bei nuoseklaus poveikio asmenybės formavimuisi funkciją. Socializacijos institucijomis, prasmingai veikiančiomis augantį vaiką, laikoma: šeima, kultūra, religija ir švietimas.
Religija – siūlo ištisą ypatingų vaizdinių, jausmų, religinių judėjimų, įvairių tikinčiųjų sąjungų, organizacijų bei bendruomenių sistemą amžinosios dvasinės vertybės (artimo meilė, rūpinimasis artimaisiais, sąžiningumas ir t.t.), kurias teigia bažnyčia, religinės šventės, religinė muzika ir kita gali paveikti vaiką, šiam perimant moralines visuomenės normas.
Pastaruoju metu įvairiose pokyčius patiriančiose šalyse kalbama ne apie abstraktų vaikų ugdymą, o apie socialinį ugdymą, kurio tikslas ne tik visapusiškas fizinis, psichinis, protinis ir dorinis išsivystymas, bet ir sėkminga socializacija. Šis procesas prasideda vaikystėje ir tęsiasi iki pačios senatvės. Socializacijos procese galime išskirti 3 sudėtines dalis:
Socialinė adaptacija;
Individualizacija (autonomizacija);
Integracija (aktyvizacija).
Socialinė adaptacija (lot. adaptacio) – atspindi žmogaus prisitaikymo prie socialinės aplinkos sąlygų ir reikalavimų rezultatą. Tuo tarpu individualizacija socializacijos procese vertinama ne kaip prieštaravimas supančiai aplinkai, o kaip savo asmenybės išsaugojimas. Savaime aišku, priešingu atveju žmogus gali ištirpti aplinkoje, prarasti kritišką požiūrį ir socialinė adaptacija gali baigtis konformizmu, t.y. visišku susiliejimu su grupe, savo asmeninių savybių praradimu. Integracija išsaugoto kritiškumo pagrindu teikia galimybę daryti poveikį grupės tikslams, normoms ir nuostatoms. Be to, būtent integracija stimuliuoja saviauklą, be kurios ugdymas visiškai neefektyvus. Pagaliau integracija ir konfrontacija su visuomene – dvi pusės ir neatskiriamos sėkmingos socializacijos dalys. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-15
DalykasRaidos psichologijos pavyzdys
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasPavyzdžiai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis20.81 KB
AutoriusIndre
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2002 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasAugienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Baznycios itaka zmogaus socializacijai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2013-01-16 IP: 86.100.132.55
    svaitaitiene sako

    Skystas. Nei vienos citatos

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Pavyzdžiai
  • 9 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Augienė
  • 2002 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą