Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Raidos psichologija>Augimo bei raidos dėsningumai

Augimo bei raidos dėsningumai

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Pagrindiniai žmogaus raidos etapai. Organizmo raidos dėsningumai. Vystymosi pakitimai. Išvados.

Ištrauka

Žmogaus organizmas nuolat vystosi. Šis procesas, vadinamas ontogeneze, vyksta nuo apvaisinimo momento, t. y. naujos gyvybės užuomazgos, iki žmogaus mirties. Vaiko raida – nepaliaujamų pokyčių būsena, kai atsiranda naujos ląstelės, naujos funkcijos, naujos veiklos rūšys. Tai procesas, kai neišvengiamai ir dėsningai paprasti kiekybiniai pokyčiai sukelia kokybinius pakitimus.
Augimas ir raida – tai dvi susijusios ir viena kitą lemiančios to paties proceso pusės. Augimas – kiekybiniai, o raida – kokybiniai pakitimai. Organizmas gyvuoja kaip vieninga visuma, kur atskirų sistemų funkcijos tarpusavyje susijusios ir yra priklausomos viena nuo kitos. Į vieningą
visumą organizmą sujungia, jo veiklą reguliuoja, palaiko jo vidinės terpės pastovumą (homeostazę) specialios reguliacinės sistemos – humoralinė hormoninė ir nervinė. Šios reguliacinės sistemos viena nuo kitos priklauso ir daro įtaką viena kitos veiklai.
Augimo ir vystymosi pagrindas – medžiagų ir energijos apykaita. Tai būtina naujoms ląstelėms susidaryti, augti organams. Šis procesas vyksta asimiliacijos ir disimiliacijos procesų būdu. Vaiko organizme vyrauja asimiliacijos procesai. Asimiliacija – tai įvairių iš aplinkos gaunamų medžiagų pasisavinimas. Disimiliacija – tai šių medžiagų tolesnis panaudojimas organizmo gyvybinės veiklos procesams. Kuo jaunesnis vaikas, tuo daugiau energijos sunaudojama augimui ir vystymuisi. Suaugusiojo organizme tarp asimiliacijos ir disimilacijos procesų esti pusiausvyra.
Žmogaus augimą ir visą raidą tiria raidos psichologija. Tai psichologijos šaka, tirianti, kaip žmonės ilgainiui keičiasi. Ji pagrįsta moksliniu žmogaus augimo, mąstymo, kalbos, emocijų, asmenybės, bendravimo tyrimu, rūpinimusi praktiniais žmogaus poreikiais. Raidos psichologai studijuoja visą žmogaus raidą – nuo gyvybės užsimezgimo iki mirties. Žmogaus raida gali būti skirstoma į tris sferas: fizinę, pažintinę ir psichosocialinę. Raida yra vientisas procesas, kuriame visos trys sferos yra susijusios, nors konkrečiuose tyrimuose, kad būtų patogiau, nagrinėjamos atskirai.
Norint išsiaiškinti žmogaus augimo ir raidos dėsningumus, visų pirma reikia gerai išanalizuoti visą jo raidą nuo gyvybės užsimezgimo iki pat mirties. Psichologai, remdamiesi moksliniais tyrimais, stengiasi suprasti svarbiausius raidos dėsningumus, rasti įvairių problemų sprendimo būdus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-10
DalykasRaidos psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis17.4 KB
Autoriusdaiva
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaMarijampolės profesinio rengimo centras
Failo pavadinimasMicrosoft Word Augimo bei raidos desningumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Marijampolės profesinio rengimo centras / 1 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą