Išplėstinė paieška
 
 
 

Vadovo veiklos analizė

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Vadovavimo sąvoka. Vadovo funkcijos. Lyderiavimas. Atsakingumas. Entuziazmas, aistra ir įžvalgumas. Savitvarda ir jautrumas. Drąsa ir ištvermė. Pasitikėjimas savimi. Vadovo asmenybės ypatumai. Vadovavimo sėkmė. Vadovavimo teorijos. Autokratinio vadovavimo teorija. Demokratinio vadovavimo teorija. Liberaliojo vadovavimo teorija. Vadovo veiklos analizė. Išvados.

Ištrauka

Kiekvieną kartą, kai tik norime gauti darbą kokioje nors įmonėje, mes kreipiamės į vadovą. Kada reikia atstovauti įmonei, dalyvauti kokiuose nors posėdžiuose, pasitarimuose – mes taip pat kviečiame jį. Iškilus neaiškumams ar nesklandumams – mes einame pas vadovą tam, kad šis padėtų juos išspręsti. Taigi, be vadovo jokia veikla, susijusi su daugiau kaip dviejų žmonių darbu, siekiant bendro tikslo yra neįmanoma.
Vadovo vaidmuo organizacinėje veikloje, atliekant įvairius darbus yra ypatingas ir labai svarbus, o taip pat ir nelengvas bei reikalaujantis be galo didelės atsakomybės. Ne kiekvienas žmogus gali vadovauti. Būti geru vadovu reikia sugebėti; tai reikalauja daug darbo, pastangų ir laiko. O juk kiekvienas vadovas yra suinteresuotas, kad jo veikla būtų sėkminga, klestėtų įmonė, įsitvirtintų rinkoje, ją pripažintų visuomenė ir, žinoma, gautų kuo didesnį pelną.
Šiuo darbu mes norėjome atskleisti: kas tai yra "vadovas"? Kas būdinga vadovavimo veiklai? Kas yra lyderis ir lyderiavimas? Kokios yra vadovavimo teorijos? Koki vadovo asmenybės bruožai ir vadovavimo sėkmė?
Prieš pradėdamos kalbėti apie vadovą ir jo veiklą, pirmiausia apibrėšime pačią vadovavimo sąvoką, nes literatūroje ši sąvoka dažnai tapatinama su lyderiavimu.
Vadovavimas - darbuotojų skatinimas, nukreipimas reikiama linkme, siekiant, kad jie atliktų būtinas užduotis. Pati vadovavimo funkcija yra be galo sudėtinga. Visų pirma tai yra todėl, kad vadovavimas pasižymi situaciniu charakteriu: tai, kas tinka ir efektyvu vienoje situacijoje, gali būti visiškai neefektyvu kitoje. Pats vadovas turi spręsti kaip jam vadovauti konkrečioje situacijoje ir konkrečiame kolektyve. Vienoje įmonėje efektingai vadovavęs vadovas, kėlęs verslo pelningumą, kitoje įmonėje gali nesugebėti įvertinti naujojo kolektyvo ir taip vadovavimą paversti neefektyviu. Tokiu atveju, tikrai geras vadovas turi per labai trumpą laiką persiorientuoti ir taikyti vadovavimą pagal situaciją ir kolektyvą. Vadovauti – reiškia organizuoti žmonių veiklą organizacijos tikslams pasiekti bei sukurti tos veiklos sėkmės sąlygas.
Pagrindinis vadovavimo uždavinys - mokėti formuluoti teisingus, darbuotojams suprantamus ir priimtinus veiklos tikslus ir nurodyti kelius, kaip šių tikslų pasiekti.
Vadovo pagrindinė funkcija – kūrybiškos idėjos ir veiklos turinys.
Vadovavimas yra tada, kai valdiniai noriai laikosi vadovo nurodymų. Vadovai motyvuoja, kad pasekėjai stengtųsi siekti organizacijos tikslų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-03
DalykasOrganizacinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Organizacinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis20.05 KB
Autoriuskristina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaAlytaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word vadovo veiklos analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Alytaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą