Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Ar galima bausti vaikus?

Ar galima bausti vaikus?

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Kam reikalingos bausmės. Skatinimai ir bausmės šeimoje. Bausmė su nemaloniais padariniais. Bausmių padariniai. Patarimai tėvams. Išvados.

Ištrauka

Mano darbo tema yra susijusi su vaikų bausmėmis. Sakoma, kad geroje šeimoje bausmių niekada nebūna. Ar auklėjant vaikus galima be jų apsieiti? Bausmė — sudėtingas pedagoginio poveikio būdas, reikalaujantis didelio tėvų takto, kantrybės ir atsparumo. A. Makarenka sakė, kad bausmė — kraštutinė priemonė, tad patartina stengtis bausti kuo rečiausiai, tiktai tada, kai be baudimo negalima apsieiti. Tačiau bausmė, kaip ir bet koks kitas pedagoginio poveikio būdas, naudotina ir pedagogiškai tikslinga. Bausdami vaiką, griežtai skirkite amoralius poelgius nuo neutralių, nedarančių žalos vaiko doroviniam vystymuisi. Sakykime, vaiko godumą, egoizmą, žiaurumą, tingėjimą ar norą padaryti kitiems žalą įvertinkite vienaip, o nenorą valgyti ar kur nors eiti kitaip. Taigi savame darbe rašysiu apie bausmių reikalingumą, bausmes su nemaloniais padariniais ir skatinimus šeimoje, ir , aišku, apie patarimus tėvams.
Bausmės visada turi padėti vaikui suprasti savo kaltę ir jausti atsakomybę už savo veiksmus. Bausdami vaikus, nerodykite subjektyvizmo, susierzinimo, nuovargio. Dažnai šaukdami, pamokslaudami tik stiprinsite vaiko negatyvizmą. Bailūs, tylūs vaikai, kai jie nuolat barami, tampa dar drovesni, užguitesni, o judrieji — agresyvėja.
Bausmių šeimoje būna įvairių. Sakykime, tėvai gali "nepastebėti" nusižengusio vaiko, neatsakyti į jo klausimus arba atsakyti sausai. Mažus vaikus labai veikia toks laikinas įprastų šiltų santykių pasikeitimas. Norėdamas susigrąžinti buvusį palankumą, vaikas stengiasi kuo greičiau atsiprašyti dėl savo blogo poelgio, pasitaisyti. (Miškinis K., 1993)
Vaiką galima nubausti ne tik tylėjimu, bet ir trumpomis, griežtomis pastabomis ("Kaip tu drįsai taip padaryti: "tėveliams tu padarei didelę gėdą, šito iš tavęs nesitikėjau" ir pan.). Jautriai vaikai reaguoja į bausmes, dėl kurių netenka lauktų malonumų. Sakykime, tėvai neina su vaiku arba neleidžia jo su draugais į kiną, į zoologijos sodą, ekskursiją..., nenuperka žaislo, lai¬kinai uždraudžia susitikti su draugais (jeigu jis juos skriaudžia), neduoda žadėtų skanėstų ir t. t. Visais atvejais vaikas turi žinoti, kodėl jis baudžiamas, bei suprasti, kad bausmė pelnyta ir teisinga. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis18.1 KB
Autoriusalgirduxx
Viso autoriaus darbų21 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
FakultetasEdukologijos ir socialinio darbo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word ar galima bausti vaikus [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2016-09-22 IP: 193.219.76.210
    Padek man:) sako

    Labuka.noriu sito tavo referato...kaip butu galima ji gauti nelabai as gaudausi studijuoju as Klaipedoz universiteto testiniu studiju institute nelabai gaudausi pagalbos noriu.lauksiu atsakymo ir kiek kainosreferatas

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Marijampolės kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą