Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Lietuvos socialinės politikos integracija į Europos Sąjungą (ES): kryptys ir etapai

Lietuvos socialinės politikos integracija į Europos Sąjungą (ES): kryptys ir etapai

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Įžanga. Užimtumas. Situacija po nepriklausomybės atkūrimo. Užimtumo politikos raidos etapai. Pirmas etapas (1991-2004). Užimtumo situacija Lietuvoje. Darbo rinkos formavimasis. Ruošimasis integracijai į Europos sąjungą. Pirmo užimtumo etapo apibendrinimas. Antras etapas (po 2004 metų). Įstojimas į Europos Sąjungą. 2006 metais Lisabonos strategijos įgyvendinimas. Emigracija. Prioritetinės užimtumo kryptys. Antro užimtumo etapo apibendrinimas. Lygios galimybės. Nuo nepriklausomybės atkūrimo iki 2004 metų. Teisinės bazės tobulinimas. Pirmojo lygių galimybių etapo apibendrinimas. Antras etapas po 2004 metų. 2007 metų lygių galimybių metai. Nacionalinės strategijos tikslai. Pagrindinės problemos sąlygojančios diskriminaciją visuomenėje. Moterų ir vyrų lygių galimybių suvienodinimas. Tyrimai lygybės srityje (2007 01 25). Antro lygių galimybių etapo apibendrinimas. Išvados.

Ištrauka

Darbo tikslas apžvelgti kai kurių socialinės politikos krypčių kaitą bei tobulinimą integracijos į Europos Sąjungą procese.
Bus nagrinėjamos dvi socialinės politikos kryptys: užimtumas ir lygios galimybės.
Etapai suskirstyti į dvi pagrindines dalis : nuo nepriklausomybės atkūrimo (1991-2004 m.) ir nuo 2004 m iki dabar. Šiame darbe bus akcentuojami pagrindiniai šiuos etapus išskiriantys įvykiai. Pirmasis etapas buvo daugiau pereinamasis, todėl, kad reikėjo pakeisti ir sukurti viską iš esmės. Po 2004 metų, kai įstojom į ES intergracijos procesas nesustojo ir tęsiasi toliau-tobilinami teisės aktai iškeliami nauji tikslai.
Metodas: lyginamasis

Uždaviniai:
1. Apžvelgti užimtumo ir lygių galimybių etapus.
2. Apibendrinti juose pasiektus tikslus
3. Palyginti etapus

Po pusės šimtmečio trūkusios okupacijos bei tarptautinės izoliacijos, 1990-aisiais Lietuva grįžo į tarptautinę bendriją kaip suvereni valstybė. Nuo to laiko Lietuvoje buvo pradėtos vykdyti radikalios politinės, socialinės bei ekonominės reformos. Pereinamasis procesas, siekiant įtvirtinti demokratijos bei rinkos ekonomikos principus, paveikė visų Lietuvos gyventojų gyvenimą.

Dauguma Lietuvos gyventojų gimė ir brendo 50 metų trukusios totalitarinės socialistinės santvarkos sąlygomis. Trūko ir tebetrūksta valstybingumo bei demokratijos, privačios nuosavybės bei rinkos tvarkymo patirties. Žmonėms tenka mokytis dirbti bei gyventi dar menkai pažįstamomis socialinėmis bei ekonominėmis sąlygomis. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, ekonominė bei politinė situacija iš esmės pakito.

Prieš nepriklausomybės atkūrimą buvusi socialinės apsaugos sistema buvo grindžiama visiško užimtumo bei vienodų pajamų pasiskirstymo prielaidomis. Vėliau ši sistema buvo pertvarkoma taip, kad ji atitiktų rinkos ekonomikos reikalavimus bei palengvintų pereinamojo laikotarpio metu iškilusių problemų sprendimą. Galiausiai sistema turėtų siūlyti platų socialinės apsaugos priemonių ratą, atitinkantį stabilios rinkos sąlygas.


Lietuva išsivadavusi iš Sovietų Sąjungos gniaužtų iškėlė tikslą įstoti į Europos Sąjungą. Norint tai padaryti mūsų valstybė turėjo iš esmės pertvarkyti daugelį sričių, tame tarpe ir užimtumo politiką, sukurti naujas institucijas, pavyzdžiui lyčių lygybės srityje, reglamentuoti šias sritis naujais įstatymais. Taigi Lietuva per 16 metų pasiekė nemažai laimėjimų integracijoje į ES.

Šiame darbe bus išskirti pagrindiniai užimtumo ir lygių galimybių krypčių raidos etapai ir apžvelgta, kokie pagrindiniai darbai buvo nuveikti siekiant sėkmingos integracijos į Europos Sąjungą. Pirmiausia bus apžvelgta užimtumo krypties raida. Užimtumo politikos raida išskirta į 2 etapus:
1. Pirmam etape užimtumas daugiausiai orientuotas į naujų darbo vietų sukūrimą, bedarbystės mažinimą (ilgalaikiai bedarbiai, motinos auginančios vaikus, neįgalūs asmenys) ir į teisinės bazės kūrimasi (nuo 1991 iki 2004 metų ).
2. Antrame etape bus daugiau kalbama apie užimtumo orientavimąsi į tikslines grupes, visiško užimtumo didinimą, taip pat į emigrantų susigražinimą, ekonomikos augimą ir teisinės bazės derinimą su ES teisės aktais (2004- 2007 metai).

Lygių galimbybių kryptis taip pat išskirta į 2 etapus:
1. Pirmas etapas orientuotas į teisinės bazės sukūrimą taip pat institucijų kūrimąsi, kaip Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba.
2. Antrame etape daugiau galima išskirti daromus tyrimus, apklausas lyčių lygybės srityje, įgyvendinamos naujos programos, svarstoma dėl galimybės steigti lyčių institutą Lietuvoje.

Remiantis išskirtais etapais šiame darbe bus apžvelgiama užimtumo ir lygių galimybių krypčių raida Lietuvos integracijoje į Europos Sąjungą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-12-19
DalykasViešojo administravimo kursinis darbas
KategorijaViešasis administravimas
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai17
Dydis63.29 KB
Autoriuseglene
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos socialines politikos integracija i Europos Sajunga (ES) kryptys ir etapai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 28 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą