Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Lentpjūvės projektavimas

Lentpjūvės projektavimas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Kursinis projektas. Įžanga. Techninis, ekonominis pagrindimas. Techninis pagrindimas. Ekonominis pagrindimas. Technologinis procesas. Techninis siūlymas. Užduotis. Žaliavų analizė. Rąstų poreikis. Rąstų rūšiavimas. Rąstų sandėliavimas. Pjautinės medienos specifikacija. Pjaustymo schemos ir išeigos. Medžiagų balansas. Įrenginių, įrankių parinkimas ir našumas. Džiovyklos, elektros ir šilumos sąnaudos. Lentpjūvės ekonomika. Išvados. Priedai. Lentpjūvės bendras vaizdas.

Ištrauka

Mediena yra labai universali ir didesne dalimi vietinė žaliava. Tikėtina, kad jos ištekliai ateityje dar didės. Medienos produkciją gaminanti pramonė taip pat labai įvairi įmonių dydžiu, technologine įranga, produkcija ir jos paskirtimi. Medienos produkcijos gamyba yra sena, tradicinė pramonės šaka. Ši veikla apima: miškų auginimą ir kirtimus, įvairių medienos medžiagų (pjautinės medienos, plokščių, faneros, plaušienos) ir daugelio rūšių galutinės produkcijos: statybinių medinių konstrukcijų, baldų, popieriaus, kartono, medinės taros ir kitų dirbinių gamybą. Visas tokios veiklos ciklas (kompleksas) dabar lietuviškai vadintinas medienos ūkiu (angį. Forest industry, vok. Holzwirtschaft). Medienos produkcijos gamyba gali būti įvairiai specializuota. Lietuvoje dabar turime iš viso jau kelis tūkstančius įvairiai specializuotų ir kombinuotų medienos produkcijos gamintojų. Medienos ūkyje dabar sunaudojama apie 5 mln.m3 apvaliosios medienos, užimta per 50 tūkst. dirbančiųjų. Daugiau negu pusė visos Lietuvoje pagaminamos medienos produkcijos yra eksportuojama. Ši pramonė yra perspektyvi pirmiausia todėl, kad ji yra palyginti gerai istoriškai subalansuota tarp atskirų posakių, aprūpinta vietiniais ir didėjančiais žaliavų ištekliais, jos produkcija yra vienodai paklausi, kaip vietinėje, taip ir užsienio rinkose. Tačiau medienos produkciją būtina nuolat tobulinti, kad ji būtų visapusiškai patraukli, o gamyba taip modernizuota, kad ji savo efektyvumu vienodai galėtų konkuruoti kaip vidaus taip ir užsienio rinkose. Turime lentpjūvę, kurios metinis našumas 100000 m3/metus, pjaunamos lentos iš rąstų, kurių plongalių skesmenys dpl=20 - 42 cm, o ilgis L=5 m. Dirba trys darbininkai dviem pamainom.
Lentpjūvės svarbiausias faktorius apibūdinantis jos dydį, apdirbamų rąstų skaičių per metus yra lentpjūvės našumas. Lietuvoje 1999m. buvo įregistruota 636 medienos apdirbimo įmonių, iš jų 218 lentpjūvių, kur dirba 5198 žmonės, pastaraisiais metais išaugo didelis pjautinės medienos poreikis, produkcijos pardavimas ir eksportas taip pat išaugo, tačiau dirbančiųjų skaičius didėjo nežymiai, kadangi daugumas lentpjūvių buvo modernizuojama. Matomas žymus pjautinės medienos poreikio augimas: ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKita kursinis darbas
KategorijaKita
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis224.45 KB
Autoriusswlk
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasDoc. A. Baltrušaitis
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lentpjuves projektavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Doc. A. Baltrušaitis
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą