Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Europos Sąjungos (ES) informacinės visuomenės strategijos ir programos

Europos Sąjungos (ES) informacinės visuomenės strategijos ir programos

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Informacinės visuomenės samprata ir klasifikacija. Europos Sąjungos (ES) informacinės visuomenės įgyvendinimo politika. Reglamentavimas informacinėje visuomenėje. Perdavimas. Turinys. Skatinimo sektorius informacinėje visuomenėje. *.eu domenas. Tyrimai ir pramoninė politika. Turinys ir paslaugos. Europa ir skaitmenizavimas. Pasinaudojimas privilegijomis informacinėje visuomenėje.

Ištrauka

Pastaruoju metu, kalbant apie pokyčius tiek ekonominėje, tiek politinėje, tiek socialinėje sferose, girdime sąvoką "informacinė visuomenė". Tai verčia mus susimąstyti, kas yra ta "informacinė visuomenė", kokios jos atsiradimo priežastys, kaip ji keičia šiandieninį pasaulį.
Būtent tokia tema ir bus aptarta šitame referate, kurio pirmojoje dalyje bus aptarta, kas yra informacinė visuomenė, kokios yra jos atsiradimo prielaidos ir galimos klasifikacijos.
Antroje dalyje bus aptartos strategijos, pasirinktos Europos sąjungos vadovybės, politikų pavadinimai ir trumpi aprašymai, ES informacinės visuomenės vizija ir pageidaujamos būsenos pagrindimo būdai.
Visuomenė, gyvenanti naujo bendrabūvio sąlygomis, vadinama daugeliu vardų – globalia, postmodernia, postindustrine, vartotojų, pertekliaus, komunikacijos, informacijos ir panašiai. Kaip ją bepavadintume, vienas svarbiausių jos bruožų yra tas, kad pagrindine preke tampa informacija, svarbiausi faktoriai yra ne kapitalas, darbas ar gamtiniai ištekliai, bet žinios, informacija, technologijos. Egzistuoja tam tikra nuomonių įvairovė, randasi gausybė naujų teorijų, bandančių įvardinti ir paaiškinti dabar susidariusią situaciją. Tačiau dauguma autorių kalba apie informaciją, kaip pagrindinį moderniosios visuomenės bruožą ir pažymi kad, įžengėme į informacijos amžių, globalios informacijos ekonomikos laikmetį.
Lietuvoje, palyginus su bendru Europos Sąjungos šalių kompiuterizavimo lygis nėra ypač geras. Bet, galima tikėtis, kad įstojus į ES, situacija pagerės pasiūlytų programų ir strategijos dėka.

Informacinės visuomenė terminas susiformavo XX a. šeštajame ir septintajame dešimtmečiuose, kai buvo atkreiptas dėmesys į tai, kad didžiulė bendrojo nacionalinio produkto dalis sukuriama ne gamybiniame, bet paslaugų sektoriuje bei kad pakito užimtumo struktūra industrinėse šalyse. Informacinių technologijų (IT) ir jų panaudojimo populiarėjimas visų žmogaus veiklos srityse reiškia, kad "visuomenė tapo informacijos technologijų taikymo sritimi su visomis su tuo susijusiomis socialinėmis pasekmėmis". Informacinės technologijos - tai svarbiausias informacinę visuomenę lemiantys kriterijus.Bet jis nėra vienintelis. visuomenę lemia ir sociokultūriniai pokyčiai, susieti su didžiuliu informacijos pasirinkimu ir jos taikymo sričių padidėjimu.
Per pastaruosius pastarus metus dešimtis kartus išsiplėtė ir toliau vystosi informacinių technologijų taikymo sričių ir jų vartojimo ratas. To pagrindinės priežastys yra tokios:
• Vis gausėjančios informacijos apimtys, kurių apdorojimas be kompiuterių ir atitinkamų IT technologijų pagalbos tampa neįmanomu;
• Pastovus kompiuterinių skaičiavimo galingumo didėjimas, įgalinantis diegti naujas IT ir efektyvesnę programinę įrangą;
• Komunikacinės technikos vystymasis, įgalinantis ją pritaikyti pasaulinio tinklo sukūrimui;
• Kompiuterinės technikos, kuri skirta plačiausiai paplitusioms sritims kompiuterizuoti, kainos mažėjimas;
• Programinių paketų įvaldymo supaprastėjimas(dėka išvystyto dialoginio darbo režimo, naudojančio meniu tipo ir grafinės sąsajos instrumentus), suteikęs galimybes juos naudoti ne tik kompiuterių profesionalams, bet ir specialaus išsilavinimo informatikoje neturintiems vartotojams.
Paskutiniuoju laiku dažnai naudojamas terminas "informacinė visuomenė" nėra visiškai aiškiai apibrėžtas. Tai terminas, žymintis informacijos ir informacijos technologijų bei telekomunikacijų (dabar informacinės visuomenės technologijų) svarbą ir įtaka dabartinei visuomenei - visiems jos nariams visuose srityse. Naudojami tokie visuomenės lygmenys:
• informatizuota visuomenė - egzistuoja didelė informacijos pasiūla, tačiau ją naudotis suvokimui nėra šios visuomenės tikslas;
• informuota visuomenė - informacija yra visuomeninė gerybė. Visi piliečiai prieina prie globalios ir individualios informacijos ir ją naudoja komunikacijai ir suvokimui;
• informacinė visuomenė - visi piliečiai prieina prie žinių išteklių ir naudoją reikiamą informaciją savo veiklos srityse. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-11-14
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis23.96 KB
AutoriusAnastasija
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasVaičiulis
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos Sajungos (ES) informacines visuomenes strategijos ir programos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Vaičiulis
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą