Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Individualūs ir grupiniai sprendimo būdai

Individualūs ir grupiniai sprendimo būdai

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įžanga. Kas yra grupė? Bendravimas grupėse. Individualūs problemų sprendimo būdai. Asmenybės samprata. Konflikto valdymas. Konfliktuojančių asmenų mokėjimas išklausyti. Konfliktai tarp grupių ir individualių asmenų. Konfliktų išsprendimo būdai. Išvados.

Ištrauka

Pasaulis kuriame gyvename pilnas žmonių.Tai praktiškai begalinė pavojų ir vilčių įvairovė.Tai,kaip elgsimės,bendrausime ir kaip dalysimės šiuo pasauliu,tiesiogiai priklauso nuo mūsų vidinio pasirengimo.Ar tinkamai pasirengėme ir ką-sėkmę ar nesėkmę-patirsime,sąlygoja mūsų atvirumo bei mokėjimo bendrauti su savimi ir su kitais lygmuo.
Geras atkaklumas,kaip ir sėkmingas,grindžiamas savojo vidaus atskleidimu.Jei žmogus nepažįsta sudėtingo savo vidaus,vargu ar galima tikėtis,kad jis sugebės sėkmingai save apginti.Jis nežino,ką iš tiesų jaučia ir todėl nenorom tampa vidinių konfliktų auka.
Bendravimas yra specifinė žmonių sąveika veiksmais, mintimis, vaizdiniais ir emocijomis, per kurią jie pažįsta vieni kitus ir pasiekia socialinę vienovę. Bendraudami mes keičiamės informacija, veikiame vieni kitų elgseną, pažįstame vieni kitų išorines ir vidines savybes. Sėkmingas bendravimas žmogui yra viena svarbiausių vertybių. Bendravimo nesėkmės sukelia vidinius konfliktus, susvetimėjimą, "užteršia" žmonių grupių psichologinį klimatą, mažina darbingumą, žaloja psichinę ir kartu fizinę sveikatą.
Kiekvienoje sudėtingoje visuomenėje didžioji dauguma žmonių priklauso įvairioms grupėms - šeimai, draugų kompanijai, darbo kolektyvui, įvairiems klubams, partijoms, ir t.t. Grupe galima laikyti bet kurią žmonių bendriją, kurios narius vienija koks nors bendras požymis ir kurie yra įsitraukę į bendrą veiklą. Grupė nuo paprasto žmonių susibūrimo skiriasi ir tuo, kad jos narius sieja bendravimo normos ir tikslai, tam tikra grupės struktūra, vaidmenų pasiskirstymas ir kt.
Grupės nariams bendraujant, atliekant užduotis, derinant tarpusavio veiksmus, susiformuoja tam tikras elgesio būdas, kuriamos elgesio normos, kurios ilgainiui darosi vis aiškesnės. Šios normos ne visada sutampa su visuomenėje priimtomis etikos normomis. Be to, grupės elgesio normos skiriasi įsisąmoninimu: kai kurios elgesio taisyklės gali būti dažnai deklaruojamos ir pabrėžiamos, o kitos, tik numanomos, nors grupei galbūt ir labai reikšmingos.
Kad susidarytų grupė, turi užsimegzti psichinis kontaktas tarp būsimų jos narių. Pirmasis psichinio kontakto aktas - tai suinteresuotumas kitu nariu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-11-13
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis20.2 KB
AutoriusInge
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Individualus ir grupiniai sprendimo budai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Marijampolės kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą