Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Socialinės ir demografinės Šiaulių miesto aplinkos analizė

Socialinės ir demografinės Šiaulių miesto aplinkos analizė

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. SWOT analizė. Privalumai ir stipriosios pusės. Šiauliai, kaip istoriškai-tradiciškai susiklostęs regiono centras. Tranzitui tinkama Šiaulių miestų lokalizacija. Šiauliai - universitetinis miestas. Miesto kultūrinis kapitalas ir profesinės kvalifikacijos cenzas. Iš primityviųjų ekonominių praktikų išaugęs ir palaipsniui stiprėjantis smulkusis ir vidutinis verslas. Trūkumai ir ribotumai. Primityviųjų ekonominių praktikų mentalinis ir subkultūrinis palikimas bei inercija. Centrinės valdžios regioninė politika ir viešasis administravimas. Galimybės ir potencialas. Potenciali galimybė pasinaudoti eurointegracijos ir globalizacijos privalumais. Potenciali galimybė plėtoti Šiaulius kaip universitetinį miestą. Miesto "tinklinės organizacijos" formavimas. Tarptautinių ryšių plėtojimas siekiant socialinės ir ekonominės naudos miestui. Grėsmės ir pavojai. Vietinių politinių partijų infantilizmas. Silpnas, nefunkcionalus miesto viešasis administravimas. Iniciatyvių, turinčių palaikymą vietoje ir žinomų šalyje miesto politinių lyderių deficitas. Miesto strateginiai interesai, jų viršpartinis atstovavimas bei lobizmas. Iššūkiai, susiję su sparčiais integracijos ir globalizacijos procesais.

Ištrauka

1997 m. Šiaulių miesto taryba, vadovaudamasi LR teritorijų planavimo įstatymu, nusprendė rengti Šiaulių miesto bendrąjį planą. Bendrojo plano tikslas yra Šiaulių miesto plėtotė užtikrinant įvairių miesto dalių formavimosi integralumą, investicinį patrauklumą, socialinį saugumą, partnerystės ryšius, demografinį proporcingumą ir kt.
Bendrojo plano rengėjai buvo suskirstyti į 8 grupes, kad įvertintų atitinkamus projekto komponentus. Vienas iš tų komponentų dalių yra Šiaulių miesto socialinė-demografinė aplinka bendrojo miesto plano rengimo kontekste.
Buvo keliami tokie probleminiai klausimai:
• kokiais trūkumais, ribotumais, grėsmėmis ir pavojais bei privalumais, galimybėmis ir potencialu pasižymi įvairios Šiaulių miesto socialinės aplinkos ir gyvenimo kokybės sritys?
• kokie vadybiniai administraciniai sprendimai potencialiai leistų užtikrinti tolygią Šiaulių miesto socialinę-demografinę raidą?
Objektas, atitinkantis vieną iš aštuonių bendrojo plano rengimo komponentų, buvo miesto socialiniai-demografiniai procesai bei jų esminiai ryšiai.
Remiantis atliktu tyrimu šiame darbe pristatome Šiaulių miesto socialinės ir demografinės aplinkos SWOT analizę. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-11-12
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis23.39 KB
AutoriusDaiva
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Socialines ir demografines Siauliu miesto aplinkos analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą