Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Programos>Linux - operacinės sistemos Microsoft Windows pakaitalas

Linux - operacinės sistemos Microsoft Windows pakaitalas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Operacinė sistema, pagrindinės jos funkcijos. OS Linux kilmė ir dabartis. Atviroji sistema Unix - jos kilmė. OS Linux atsiradimas. OS Linux paplitimo priežastys. OS Linux sandara. OS Linux distribucijos. Mandrake Linux 9.0 operacinės sistemos pritaikymas ofiso bei multimedijos reikmėms. Mandrake Linux 9.0 versija. Mandrake Linux įdiegimas į IBM tipo personalinį kompiuterį. Mandrake linux kde grafinė vartotojo aplinka ir palyginimas su Microsoft Windows XP grafine aplinka. Mandrake Linux ofisinės ir multimedijos programos, palyginimas su MS Windows programomis. Išvados.

Ištrauka

Šiuo metu personalinis kompiuteris yra pritaikomas įvairiose gyvenimo srityse. Be aparatūrinės dalies "geležies", turi būti dar ir programinė dalis, tai – operacinė sistema ir kitos programos. Pasaulyje ir pas mus yra paplitusi Microsoft programinė įranga, tai operacinė sistema Windows ir ofisiniai paketai - Microsoft Office. Tačiau už programinę įrangą reikia gana brangiai mokėti, todėl mūsų šalyje yra didelis piratavimo lygis. Kad nereikėtų nelegaliai naudotis programine įranga, šiuo metu pasaulyje populiarėja UNIX atmainos atvirojo kodo operacinė sistema Linux ir įvairūs atvirojo kodo programų paketai.
1991 metais operacinę sistemą Linux sukūrė Linusas Torvaldsas, tai buvo jo diplominis darbas. Tai buvo supaprastinta UNIX versija, skirta personaliniams kompiuteriams. Pirma versija buvo patalpinta internete ir prieinama kiekvienam. Praėjus keleta metų, Linux įgavo daug naujų savybių bei galimybių. Linusas sukūrė išeities kodų tekstus ir leido kiekvienam naudotis ir tobulinti sistemą. Taigi, šiuo metu, atvirąją sistemą tobulina tūkstančiai programuotų visame pasaulyje, o Linusas Torvaldsas koordinuoja jų darbą.
Operacinė sistema turi daug ko bendro su UNIX: Linux parašyta C programavimo kalba, todėl galima perkelti iš vieno kompiuterio į kitą, yra atviras kodo tekstas. Šia diena programuotojai sukūrė labai daug naudingų funkcijų, todėl Linux operacinė sistema tampa lygiavertė korporacijos Microsoft Windows, bei Apple korporacijos Mac X OS sistemų varžovė. Linux OS programinė įranga yra nemokama pagal GNU licenciją, dalis įrangos sukurta pagal XFree86 projektą (skirta IBM tipo kompiuteriams).
Kol grafinės sąsajos nebuvo, dialogas tarp vartotojo ir kompiuterio vykdavo naudojant komandinę eilutę. Pirmą kartą grafinė vartotojo sąsaja buvo panaudota 1983 m. Ji remiasi langais, kuriuose vartotojas informuojamas apie programą, išvedami įvairūs pranešimai, vykdomas dialogas su vartotoju, tai buvo OS UNIX. OS
Linux operacinę sistemą tobulina ne tik programuotojai mėgėjai, bet ir kompanijos distributoriai, tai Red Hat, Corel, SuSE, Mandrake ir kt. Savo darbe noriu supažindinti su Mandrake Linux 9.0 v. distribucijos sistema. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-10-10
DalykasProgramų kursinis darbas
KategorijaInformatika >  Programos
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12
Dydis3.75 MB
Autoriusirmis
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasDoc. Algis Žemgulis
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasElektronikos ir informatikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Linux operacines sistemos Microsoft Windows pakaitalas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 26 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Doc. Algis Žemgulis
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą