Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Administracinio proceso principai ir jų sistema

Administracinio proceso principai ir jų sistema

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Administracinio proceso principai ir jų sistema. Išvados.

Ištrauka

Kaip ir bet kuri teisės šaka turi savo pradus, vadovaujančias idėjas, taip ir administracinis procesas gali pasigirti turįs šiuos pradus, vadinamus principais.
Darbu kaip tik ir bus siekiama atskleisti juos, išskiriant ir apibūdinant esmingiausių principų turinį, esmę.
Administracinis procesas unikalus tuo, kad jis neturi tokios aiškios kodifikacijos, tiksliau jos nėra, kaip pavyzdžiui civiliniame ar baudžiamajame procesuose. Todėl ir išskirti principų, būdingų administraciniam procesui, sistemą nėra toks paprastas uždavinys.
Lietuvių literatūra šia tematika taip pat skurdi, todėl bus vadovaujamasi ne tik lietuviškais resursais, bet bus kartu remiamasi ir rusų autorių moksliniais darbais. Atsižvelgiant į šią aplinkybę, darbe bus siekiama atskleisti charakteringiausius principus bei jų sistemą (sistemas).

Bendrai principą galima apibūdinti kaip vadovaujančią idėją, nuostatą ar požiūrį. O literatūroje administracinio proceso principai apibrėžiami kaip pagrindinės idėjos bei nuostatos, kuriomis vadovaujantis organizuojama administracinė justicija, administracinės justicijos ikiteisminė ir administracinė procedūrinė teisenos.
Kadangi principai nepaisant tam tikrų administracinio proceso rūšių ypatumų daugeliu atvejų bendri, tai pagal Černiavski, galima skirti tokią bendrųjų principų sistemą:
- teisėtumo;
- objektyviosios tiesos nustatymo;
- asmens ir piliečio lygybė prieš įstatymą ir pareigūną, nagrinėjantį bylą;
- administracinio proceso skaidrumo;
- proceso nacionalinės kalbos principas;
- proceso efektyvumo ir ekonomiškumo;
- atsakomybės už proceso taisyklių pažeidimą ir priimtą aktą (sprendimą) principas .
Teisėtumo principas administraciniame procese pagrįstas Konstitucijos reikalavimais. Jo esmė yra ta, kad taikant materialines ir procesines teises normas, jos turi būti teisėtos. Normos realizuojamos griežtai laikantis teisėtvarkos, nustatytos administracinėse teisės normose, tai yra, administraciniame procese teisėtumas reiškia reikalavimą laikytis nustatytos tvarkos, įgyvendinant administracinės ar kitų teisės šakų materialines teisės normas. Reikia laikytis Konstitucijos ir įstatymų, priimant sprendimus.
Teisėtumas taip pat reiškia administracinio proceso dalyvių teisėtų interesų apsaugą. Tuo atveju, kai pažeidžiamos teisės ir interesai vieno ar kito administracinio proceso dalyvio, pastarasis gali skųsti neteisėtus veiksmus.
Objektyvumo principas (materialios tiesos) - kiekvienas procesinis veiksmas turi būti atliktas laiku, visapusiškai, pilnutinai ir objektyviai išnagrinėta pateikta medžiaga ir bylos aplinkybės. O bylą nagrinėjantis pareigūnas neturi būti suinteresuotas bylos baigtimi. Siekiant nustatyti tiesą, negalima apsiriboti vien administracinio proceso dalyvio pareiškimu, bet reikia tikrinti patvirtinančius faktus, dokumentus, liudytojų parodymus, bei jų parodymų patikimumą.
Šis principas svarbus tuo, kad jį naudojant valdymo subjektams, ne tik nustatomi faktai bei analizuojamos aplinkybės, bet ir atsižvelgiama, kaip bus įtakojamos aplinkybės procese taikant teisės normas. Pavyzdžiui, policijos pareigūnas, skirdamas baudą pažeidėjui ne tik taiko teisės normą, bet kartu atlieka tyrėjo, teisėjo ir antstolio vaidmenį. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis12.51 KB
AutoriusNora
Viso autoriaus darbų12 darbų
Metai2004 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Administracinio proceso principai ir ju sistema [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą