Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Administracinių bylų teisenos sąvoka ir uždaviniai

Administracinių bylų teisenos sąvoka ir uždaviniai

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Tikslas – išsiaiškinti kas yra Administracinių bylų teisena ir kokias funkcijas ji atlieka. Administracinių bylų teisenos sąvoka. Administracinių bylų teisenos uždaviniai. Išvados.

Ištrauka

Intensyviai besiplėtojant visuomeninių santykių teisiniam reguliavimui, administracinė atsakomybė tampa vis reikšmingesne. Valstybingumo apsaugos bei stiprinimo poreikis verčia nuolat tobulinti Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodeksą, priimti atitinkamus įstatymus, tarp jų ir Administracinių bylų teisenos įstatymą, kuriame įtvirtinti administracinės atsakomybės ir administracinių teisės pažeidimų bylų teisenos uždaviniai, principai, asmens teisių apsaugos ir kitos ne mažiau svarbios nuostatos.
Veiksmingai ir efektyviai kovojant su teisės pažeidimais neužtenka vien tik priimti naujus įstatymus. Svarbu tai, kad atitinkamos institucijos ir pareigūnai suprastų tų įstatymų esmę bei tai, kad suvokę tinkamai ir pagrįstai juos taikytų. Todėl labai svarbu išsiaiškinti administracinės atsakomybės įstatymų turinį ir jų taikymo tvarką.
Šio referato tikslas – išsiaiškinti kas yra Administracinių bylų teisena ir kokias funkcijas ji atlieka. Taigi, bandysiu panagrinėti minėtą įstatymą, atskleisti administracinių bylų teisenos sąvoką ir uždavinius.

Pagrindiniai teisės aktai, reglamentuojantys Administracinių teisės pažeidimų bylų nagrinėjimo tvarką yra Lietuvos Respublikos Administracinių bylų teisenos 2000 m. rugsėjo 19 d. įstatymas Nr. VIII-1927 (Skelbta: Valstybės Žinios, 2000-10-11, Nr.: 85, Publ. Nr.: 2566) ir Administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau ATPK) IV - "Administracinių teisės pažeidimų bylos teisena" ir V - "Nutarimų skirti administracines nuobaudas vykdymas" skyriai.
Administracinių bylų teisenos įstatyme paliečiami klausimai, susiję su administracinio teisės pažeidimo protokolo surašymu, šio pažeidimo nagrinėjimu ir administracinės teisės pažeidimo byloje priimto nutarimo apskundimu. Jame apibrėžta įstatymo paskirtis ir pagrindinės sąvokos (kas yra viešasis administravimas, kokie ginčai vadinami mokestiniais, administraciniais ar tarnybiniais ir kt.), nustatyta administracinių teismų kompetencija, suformuluotos bendrosios skundų ir prašymų padavimo bei priėmimo taisyklės, taip pat svarbiausios teismo proceso taisyklės, aprašyti administracinės bylos proceso dalyviai, įrodymai, procesiniai terminai ir kt. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-09-28
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis17.5 KB
AutoriusDovile
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Administraciniu bylu teisenos savoka ir uzdaviniai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • 2 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą