Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Civilinės proceso teisės praktikos ataskaita: Visagino miesto apylinkės teismas

Civilinės proceso teisės praktikos ataskaita: Visagino miesto apylinkės teismas

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Praktikos Visagino miesto apylinkės teisme ataskaita. Bendra civilinių bylų nagrinėjimo tvarka. Bylos dėl įsiskolinimo išieškojimo (kai kreditorius – įmonė). Bylos dėl santuokos nutraukimo. Bylos dėl leidimo išdavimo. 1 klausimas. Ieškovas, atsakovas, jų teisės ir pareigos. 2 klausimas. Civilinių bylų žinybingumas: samprata, bendrosios civilinių bylų žinybingumo teismui taisyklės. 3 klausimas. Bylinėjimosi išlaidų ir išlaidų advokato ir advokato padėjėjo pagalbai apmokėti reglamentavimas. 4 klausimas. Teismo sprendimo esmė ir reikšmė. Reikalavimai, kuriuos turi atlikti teismo, sprendimas. Sprendimo forma ir turinys (jo sudedamosios dalys). Sprendimo priėmimo ir paskelbimo atidėjimas.

Ištrauka

Savo praktiką aš atlikinėjau Visagino miesto apylinkės teisme. Man neteko dalyvauti teismo posėdžiuose, bet aš nagrinėjau teismo bylas teismo raštinėje.
Aš esu susipažinusi su tokiomis bylomis:
• Santuokos nutraukimas,
• Įsiskolinimo išieškojimas,
• Byla dėl leidimo išdavimo.

BENDRA CIVILINIŲ BYLŲ NAGRINĖJIMO TVARKA :
Civilinės bylos nagrinėjamos pagal LR CPK.
Teismams nagrinėti CPK nustatyta tvarka priskiriami ginčai, kylantys iš civilinių, šeimos, darbo, intelektinės nuosavybės, bankroto, restruktūrizavimo ir kitų privatinių teisinių santykių. Įstatymų numatytais atvejais gali būti nustatyta išankstinė ginčų sprendimo ne teisme tvarka.
Pagal Civilinio proceso kodeksą, teismas imasi nagrinėti civilinę bylą pagal asmens (arba jo atstovo), kuris kreipėsi, kad būtų apginta jo teisė arba įstatymų saugomas interesas, pareiškimą. Pareiškime turi būti nurodoma priežastis dėl kurios pareiškėjas kreipiasi į teismą. Kiekvienas suinteresuotas asmuo turi teisę įstatymų nustatyta tvarka kreiptis į teismą, kad būtų apginta pažeista ar ginčijama jo teisė arba įstatymų saugomas interesas.
Visuose teismuose bylos nagrinėjamos viešai. Motyvuota teismo nutartimi teismo posėdis gali būti uždaras – žmogaus asmeninio ar šeiminio gyvenimo slaptumui apsaugoti, taip pat jeigu viešai nagrinėjama byla gali atskleisti valstybės, profesinę ar komercinę paslaptį.
Teismo procesas Lietuvos Respublikoje vyksta valstybine kalba. Asmenims, nemokantiems valstybinės kalbos, garantuojama teisė naudotis vertėjo paslaugomis. Už vertėjo paslaugas teismo posėdžio metu atlyginama iš valstybės biudžeto.
Fiziniai asmenys turi teisę į valstybės apmokamą teisinę pagalbą įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka
Sprendimo, nutarties, įsakymo ar nutarimo priėmimo metu sprendimų priėmimo kambaryje gali būti tik teisėjas (teisėjai), kuris (kurie) nagrinėjo konkrečią bylą.
Įsiteisėję teismo sprendimas, nutartis, įsakymas ar nutarimas yra privalomi valstybės ar savivaldybių institucijoms, tarnautojams ar pareigūnams, fiziniams bei juridiniams asmenims ir turi būti vykdomi visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės praktikos ataskaita
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasPraktikos ataskaitos
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis17.33 KB
AutoriusInga
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2003 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasA. Žebelis
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word praktikos ataskaita Visagino miesto apylinkes teisme [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Praktikos ataskaitos
  • 10 puslapių 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 4 Klasė/kursas
  • A. Žebelis
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą