Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Išlaidos, susijusios su civilinės bylos nagrinėjimu

Išlaidos, susijusios su civilinės bylos nagrinėjimu

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Išlaidos, susijusios su civilinės bylos nagrinėjimu. Sumos, išmokėtinos liudytojams, ekspertams, ekspertinėms įstaigoms ir vertėjams, bei išlaidos, susijusios su vietos apžiūra. Atsakovo paieškos išlaidos. Išlaidos, susijusios su procesinių dokumentų įteikimu. Teismo sprendimų vykdymo išlaidos. Atlyginimo už kuratoriaus darbą išlaidos. Išlaidos advokato ar advokato padėjėjo pagalbai apmokėti. Išlaidos, susijusios su valstybinės teisinės pagalbos skyrimu. Praktinė užduotis. Išvados.

Ištrauka

Šio darbo tema - išlaidos, susijusios su civilinės bylos nagrinėjimu. Tai yra apskritai bylinėjimosi išlaidų rūšis. Šiuolaikinėje visuomenėje, mano manymu, nėra pakankamai informacijos minėtų išlaidų klausimu asmeniui, įgyvendinančiam savo teisę kreiptis į teismą. Turbūt daugelis pritartume, kad ne visi piliečiai sugeba remtis įstatymais, juos atrasti reikiamu laiku ir teisingai suvokti. Šioje situacijoje dažniausiai būna reikalinga teisininko pagalba. Tačiau ne visada mes išgalime susimokėti už suteitą teisinę pagalbą. Tokiu atveju praverstų tinkama informacija apie valstybės teikiamą teisinę pagalbą. Taip pat dažnai ir patys negalime pasitikėti savimi, gindami savo teises teismuose, nes kartais esame nepakankamai daug įsigilinę į savo pareigas, tokias kaip mums priklausančių išlaidų apmokėjimas, pavyzdžiui, už eksperto atliktą ekspertizę; pavyzdžiui, ar tikrai konkrečiu atveju turėtumėme kompensuoti advokato kelionės išlaidas ir kt.
Remiantis šios temos reikalingumu, stengiausi aiškiai ir išsamiai išdėstyti teorinę medžiagą. Kadangi ši tema yra gana plati, pirmiausia nusprendžiau ją išskaidyti į tam tikras dalis ir kiekvieną iš jų išdėstyti atskirai Teorinė medžiaga paremta autorių literatūra ir atitinkamais galiojančiais įstatymais. Antrojoje darbo dalyje – praktinėje užduotyje daug rėmiausi teisės aktais ir asmenine patirtimi, kurią įgijau paskaitų metu ir dalyvaudama bylų teismo posėdžiuose. Stengiausi šią užduotį išspręsti kuo išsamiau, pateikdama keletą galimų variantų.
Kadangi ši tema yra pakankamai aktuali, nusprendžiau, kad svarbu ne tik pasistengti kuo aiškiau išdėstyti reikiamą medžiagą, bet ir pateikti aktualiausius teisės aktus, kurie yra neatsiejami gilinantis į išlaidų, susijusių su civilinės bylos nagrinėjimu, temą.

Išlaidos, susijusios su bylos nagrinėjimu, sudaro faktinės piniginės išlaidos, turėtos nagrinėjant bylą ir vykdant teismo sprendimą. Vadovaujantis CPK 88 straipsniu, prie išlaidų, susijusių su bylos nagrinėjimu, priskirtinos:
1. sumos, išmokėtinos liudytojams, ekspertams, ekspertinėms įstaigoms ir vertėjams, bei išlaidos, susijusios su vietos apžiūra;
2. atsakovo paieškos išlaidos;
3. išlaidos, susijusios su procesinių dokumentų įteikimu;
4. teismo sprendimų vykdymo išlaidos;
5. atlyginimo už kuratoriaus darbą išlaidos;
6. išlaidos advokato ar advokato padėjėjo pagalbai apmokėti;
7. išlaidos, susijusios su valstybinės teisinės pagalbos skyrimu;
8. kitos būtinos ir pagrįstos išlaidos;
LR CPK 88 straipsnio 2 dalyje sakoma, kad didžiausius išlaidų, susijusių su bylos nagrinėjimu, dydžius ir jų išmokėjimo tvarką, išskyrus išlaidas advokato ar jo padėjėjo pagalbai atlyginti ir kitas būtinas ir pagrįstas išlaidas, nustato Vyriausybinė ar jos įgaliota institucija. CPK ĮĮ 12 straipsnio 1 dalyje nurodyta, kad Vyriausybė iki 2002 m. rugsėjo 1 d. patvirtina arba įgalioja atitinkamą valstybės instituciją patvirtinti:
1. kuratoriaus atlyginimo už atstovavimą tvarką ir įkainius;
2. išlaidų, susijusias su bylos nagrinėjimu, dydžius ir jų apmokėjimo tvarką;
3. sprendimų vykdymo instrukciją.
Be to, teisingumo ministras kartu su finansų ministru įpareigotas patvirtinti išlaidų, susijusių su procesinių dokumentų įteikimu, apmokėjimo dydį ir tvarką, taip pat suderinęs su Lietuvos advokatų taryba,- išlaidų, susijusių su advokato ar advokato padėjėjo pagalba, priteisimo maksimalius dydžius.
Teisingumo ministro 2002 m. gruodžio 6 d. įsakymu Nr. 344 patvirtinti Išlaidų, susijusių su civilinės bylos nagrinėjimu, dydžiai ir jų išmokėjimo tvarka nustato sumų, mokėtinų liudytojams, ekspertams, ekspertinėms įstaigoms ir vertėjams, ir išlaidų, susijusių su vietos apžiūra, atsakovo paieška, atlyginimo už kuratoriaus darbą dydžius ir jų išmokėjimo tvarką. Taip pat numato , kad išlaidų, susijusių su procesinių dokumentų įteikimu, dydžius ir jų apmokėjimo tvarką nustato teisingumo ir finansų ministrai. Be to, šiame teisės akte nurodyta, kad išlaidų, susijusių su teismo sprendimo vykdymu, dydžius ir jų apmokėjimo tvarką nustato teisingumo ministro patvirtinta Sprendimų vykdymo instrukcija ( ji patvirtinta 2002 m. gruodžio 31 d. įsakymu Nr. 432). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-03
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis30.42 KB
AutoriusAušra
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasR. Kupstienė
Failo pavadinimasMicrosoft Word Islaidos susijusios su civilines bylos nagrinejimu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • 2 Klasė/kursas
  • R. Kupstienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą