Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Informacija ir informacinė visuomenė>Programinės įrangos ir duomenų teisinė apsauga (4)

Programinės įrangos ir duomenų teisinė apsauga (4)

  
 
 
123456789
Aprašymas

Kompiuterių programų ir duomenų bazių autorių teisės. Kompiuterių programų ir duomenų bazių teisinės priežiūros atsiradimas. Autorių teisių įstatymas. Turtinės ir neturtinės autorių teisės. Programinės įrangos rūšys autorių teisių įstatymo požiūriu. Neteisėtas programų naudojimas ir teisinė atsakomybė. Programinių įrangų gamintojai.

Ištrauka

Kiekvieno visuomenės nario intelektinis darbas turi būti įvertintas ir apsaugotas, kaip ir bet kuri kita veikla. Rašytojų, dailininkų, kompozitorių teises gina autorių teisių įstatymas. Kompiuterių programos ir duomenų bazių rinkiniai taip pat priskirtini autoriniams kūriniams ir juos gina įstatymas.
1 Kompiuterių programų ir duomenų bazių autorių teisės
Intelektinis darbas turi būti apsaugotas. Reikėtų skirti du aspektus: pirma, visuomet turi būti tiksliai nurodytas panaudoto kūrinio autorius, pavadinimas, antra, kūrėjui už kūrinį turi būti atlyginama. Visus šiuos dalykus reguliuoja autorių teisės įstatymai. Autorių teisės apima įvairiausių rūšių kūrinius: knygas, spektaklius, šokius, muziką, garso įrašus, paveikslus, fotografijas, skulptūrą, architektūrą, kino filmus, kompiuterių programas, duomenų bazes ir pan.
1.1 Kompiuterių programų ir duomenų bazių teisinės priežiūros atsiradimas
Kompiuterių programų ir duomenų bazių teisinė priežiūra Lietuvoje pradėta 1992 m. Lietuvos Respublikos Vyriausybei priėmus nutarimą "Dėl kompiuterių programų ir duomenų bazių teisinės apsaugos". 1996 m. buvo priimtas "Kompiuterinių programų ir duomenų bazių teisinės apsaugos įstatymas". Kadangi kompiuterių programos pagal Berno konvenciją dėl literatūros ir meno kūrinių apsaugos (Lietuvoje ji ratifikuota 1996 m. gegužės 28 d.) suteikiama tokia pat teisinė apsauga kaip ir literatūros kūriniams, o duomenų bazėms – kaip kūrinių rinkiniams, nuo 1999 m. kompiuterių programų bei duomenų bazių autorines teises bei jų naudojimą reglamentuoja "autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymas". Naujausia šio įstatymi redakcija priimta 2003 m. kovo 5 d.
Taigi bet kokio pavidalo ir bet kuria kalba sudarytos kompiuterių programos, įskaitant pradinę projektinę medžiagą, laikomos autorių teisės objektu.
1.1.1 Autorių teisių įstatymas
Autorių teisių įstatymas taikomas :
1) autoriams ir subjektams, kurie yra Lietuvos Respublikos piliečiai arba nuolat gyvenantys Lietuvoje fiziniai bei juridiniai asmenys;
2) autoriams, nepaisant jų pilietybės ir gyvenamosios vietos.
Autorių teisių įstatyme išdėstytos pagrindinės sąvokos, aiškiai apibrėžiami teisinės apsaugos objektai, pateikiamas autoriaus asmenų ir neturtinių teisių turinys, nustatomas autoriaus teisės galiojimo laikas bei išsamiai apatariamos sąlygos teisėtam kompiuterių programų ar duomenų bazių naudojimui.
Lietuvos Respublikos autorių teisių apsauga taikoma bet kuria programavimo kalba ir bet kokio pavidalo kompiuterių programoms ir duomenų bazėms, įskaitant pirminį tekstą ir objektinį kodą, taip pat statinėms bei interaktyviomis interneto svetainėmis.
Kompiuterio programa apibūdinama kaip žodžiais, kodais, schemomis ar kitu pavidalu pateikiamų instrukcijų, kurios sudaro galimybę kompiuteriui atlikti tam tikrą užduotį ar pasiekti tam tikrą rezultatą, visuma, jei tos instrukcijos pateikiamos tokiomis priemonėmis, kurias kompiuteris gali perskaityti; ši sąvoka apima ir parengiamąją projektinę tokių instrukcinų medžiagą, jeig pagal ją įmanoma sukurti minėtą instrukcijų visumą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-09-19
DalykasInformacijos ir informacinės visuomenės referatas
KategorijaInformatika >  Informacija ir informacinė visuomenė
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis19.11 KB
AutoriusIveta
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas11
Švietimo institucijaKaišiadorių technologijų ir verslo mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Programines irangos ir duomenu teisine apsauga (4) [speros.lt].doc
 

Komentarai

  • 2014-09-03 IP: 78.56.78.250
    Šilė sako

    Chebryte, ieškojau darbo va šita tema. ;D Todėl nusprendžiau atsisiųsti šitą darbą iš speros.lt. Būtent šitaip ir padariau. Aš nuoširdžiai tikėjausi, kad nutrenksiu darbą ant stalo ir darbas bus priimtas net neperskaičius jo dėl šio vizualinio gerumo. Kaip manote, ar tai tikrai dėmesio vertas darbas? Atsisiunčiau darbą ir jis buvo toks šūdinas, kad net akių operaciją norėjau darytis! Tai kaip visa šitai turėtumėte suprasti? Neprasidėkite su jais. Jokiais būdais nesisiųskite speros.lt darbų ir nekiškite pinigų į šitą šūdo krūvą!

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Kaišiadorių technologijų ir verslo mokykla / 11 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą