Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Matematika>Kombinatorika>Kombinatorikos algoritmai: nedvišalė personalo užduotis

Kombinatorikos algoritmai: nedvišalė personalo užduotis

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Aiškinamas nedvišalio grupavimo algoritmas. Įvadas. Situacijos analizė. Situacija. Uždavinys. Analizė. Išvada. Teorinis modelis. Algoritmas. Produkto veikimo realizacijos iliustracija. Išvados.

Ištrauka

Turime lakūnų uždavinį, tai nėra tik lakūnų uždavinys, šis uždavinys yra kaip stereotipinis tokio tipo uždavinių sprendimo modelis. galime paminėti tokio pat tipo uždavinius: kambario kaimynų grupavimas į kambarius, ir kiti, kuriuose naudojamas nedvišalio grupavimo principas. Uždaviniui išspręsti naudosime grafų algoritmus. Kodėl? Todėl, kad tai yra patogiausias šio tipo uždavinių sprendimo metodas. Taigi, šiame darbe parodysime, kaip suporuosime lakūnus, kalbančius įvairiomis kalbomis ir mokančius skraidyti tam tikrais lėktuvais. Paprastumo dėlei neįtrauksime į uždavinį kokio nors pasirengimo rodiklio.
2. Situacijos analizė
2.1. Situacija
Per antrąjį pasaulinį karą, Karališkosios Didžiosios Britanijos Oro Pajėgos (KDBOP) turėjo daug pilotų iš skirtingų valstybių, kurie kalbėjo skirtingomis kalbomis ir mokėjo skraidyti įvairiais lėktuvais. KDBOP turėjo vienam lėktuvui priskirti du pilotus, kurie būtų suderinamomis kalbomis (tarkim, kad suderinama kalba yra ta pati kalba.) ir mokantys skraidyti tais pačiais lėktuvais. KDBOP norėjo, kad būtų kuo daugiau skraidomų lėktuvų, kadangi kare paprastai lėktuvų yra daug, o mokančių jais skraidyti mažai, tai iškilo toks klausimas, kaip suporuoti kuo daugiau pilotų, galinčių skraidyti tais pačiais lėktuvais.
2.2.Uždavinys
Kad suformuluotume šią problemą, kaip atitinkamą uždavinį, mes apibrėžiame grafą G = (N, A), čia N – mazgų skaičius, o A – briaunų skaičius. Grafo mazgai atstovauja pilotus ir sujungiame mazgus lanku, jei atstovaujami pilotai yra "suderinami". Visa tai daroma automatiškai c++ parašytoje programoje. Visa tai atliekama, remiantis nedvišalio poravimo algoritmu, (angl. "Nonbipartite Perssonel Assignment").
Matematiškai užrašyta paieškos formulė atrodo taip:
Kai grafas užrašytas G = (V, E) ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-08-17
DalykasKombinatorikos kursinis darbas
KategorijaMatematika >  Kombinatorika
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis1.79 MB
AutoriusNora
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasProf. Habil. Dr. Romualdas Baušys
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kombinatorikos algoritmai nedvisale personalo uzduotis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 16 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Prof. Habil. Dr. Romualdas Baušys
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą