Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Konfliktinės situacijos samprata

Konfliktinės situacijos samprata

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Konfliktinės situacijos samprata. Konflikto sąvoka ir rūšys. Konfliktinių situacijų pavojingumo laipsniai. Konfliktinių situacijų valdymas. Konfliktinės situacijos pavyzdys. Išvados.

Ištrauka

Menas valdyti žmones visuomet yra svarbus bet kurioje veiklos srityje. Nors žmogus yra sudėtingesnis ir mįslingesnis už bet kurį gamybinį procesą, teorinis supratimas apie jį labai menkas. Žmogaus atsakomųjų reakcijų gama žymiai platesnė nei įrengimų. Vienodi mechanizmai vienodomis sąlygomis vienodai reaguoja į konkrečius poveikius, tačiau nėra dviejų žmonių, kurie, atsidūrę vienodose sąlygose, elgtųsi vienodai ( nors jų patirtis ir būtų identiška). Be to, žmogus reaguoja į tokius faktorius, kurie mums nežinomi, todėl jo negalima tiksliai apibūdinti. Lengva patikrinti, kaip dirba mašina, žmogus gi gali nusišypsoti, nors viduje tiesiog "verda" iš pykčio.
Policijos pajėgoms tenka svarbus socialinis vaidmuo. Jų paskirtis - kuo geriau užtikrinti asmenų, jų turto saugumą, viešąją tvarką. Šiuolaikiniame policijos moksle nusistovėjo gana tvirta nuomonė, kad tobuliausios policijos pajėgos, nebendraudamos su aptarnaujama bendruomene, negalėtų atlikti joms skirtų funkcijų. Bet bendraujant su visuomene nebus išvengta ir konfliktų.
Gyvenime pareigūnui dažnai tenka ko nors prašyti, aiškinti, reikalauti, priversti ką nors atlikti. Neretai policininkai priversti skatinti piliečius daryti tai, ką pastarieji ne visada norėtų daryti: nepažeidinėti viešosios tvarkos, vienaip ar kitaip elgtis tam tikroje situacijoje ir kt. Tokių situacijų metu tarp pareigūno ir piliečio dažnai kyla konfliktas. Policininko nemokėjimas bendrauti ir valdyti savo emocijas gali sukelti konfliktą, jį paaštrinti ir netgi priversti griebtis smurto, todėl kiekvienam pareigūnui labai svarbu iš anksto pažinti bręstantį konfliktą ir laiku jį sustabdyti.
Konfliktas yra daugiau ar mažiau akivaizdi kova tarp dviejų ae daugiau šalių, kurių nuostatos ir veikimo tikslai yra priešingi. Šalys priešinasi kėsinimuisi į jų vertybes. Kiekvienoje konfliktinėje situacijoje būna priešingos pozicijos ir priešingi tikslai. Konfliktui būtinas incidentas – nemalonus nesusipratimas, kai viena šalis pradėta veikti varžydama kitos šalies interesus. Jei kita šalis atsako tuo pačiu, konfliktas pasiekia kulminaciją ir pasireiškia atvira agresija. Ne kiekvienas incidentas plečiasi iki atviros agresijos. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-07-25
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis14.26 KB
AutoriusRasa
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konfliktines situacijos samprata [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą