Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Virusai kompiuterių tinkluose

Virusai kompiuterių tinkluose

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Apie kompiuterių virusus. Įžanga. Virusų samprata ir atsiradimas. Virusų daroma žala. Virusų rūšys. Apsaugos nuo virusų būdai ir priemonės. Virusai kompiuteriniuose tinkluose. Išvados.

Ištrauka

Pirmieji savaime besidauginančių dirbtinių konstrukcijų tyrinėjimai buvo daromi šio šimtmečio viduryje. Fon Neimano, Vinerio ir kt. darbuose buvo duotas apibrėžimas ir padaryta matematinė analizė išbaigtų automatų, tame tarpe ir savaime besidauginančių.
Pirmieji pranešimai apie žalingas programas tyčia ir slaptai įvedamas į įvairių automatinių sistemų programinį aprūpinimą atsirado 80-ųjų metų pradžioje. Pranešimai apie programas, kurios, esant atitinkamoms sąlygoms pradeda daryti žalingus veiksmus (pvz. po atitinkamų paleidimų skaičiaus gadina sistemoje esančią informaciją), bet neturi virusams būdingos savybės pačioms daugintis, atsirado žymiai anksčiau. Pagal analogiją su personažu iš žinomo senovės Graikijos mito tokios programos gavo "Trojos arklių" pavadinimą. Tačiau, dėl įvairių priežasčių jų išplitimas yra daugiau lokalinio charakterio.
Virusų programas parašė programuotojai, turėdami įvairius motyvus, bet be jokios pagar-bos kitiems žmonėms.

Pavadinimas " prototipais, kurie dauginasi savaime. Oficialiai laikoma, kad terminą "kompiuterinis virusas" pirmas panaudojo Lechajaus universiteto (JAV) bendradarbis F. Koenas. 1984 m. 7-oje konferencijoje dėl informacijos saugumo, kuri vyko JAV. Nors praėjo nemažai laiko, virusų problemos aktualumas nesumažėjo, tačiau griežto apibrėžimo, kas yra kompiuterinis virusas taip ir nėra, nors bandymai suformuluoti tokį apibrėžimą buvo daromi ne kartą.
E. Kosperskij suformulavo kompiuterinio viruso apibrėžimą. Jo manymu kompiuterinis virusas yra programa, kuri gali sukurti savo kopijas (nebūtinai visiškai sutampančias su originalu), ir gali įsiskverbti į failus, kompiuterio sistemines sritis, skaičiavimo tinklus ir pan. Tuo pačiu kopijos sugeba toliau plisti. Reikia pažymėti, kad operacinė sistema MS DOS atitinka šį apibrė-žimą.
Šis autorius išskiria virusų grupes, t.y. "šeimas". Kiekvienos šių grupių atstovus galima atskirti pagal vieną požymį, kuris vadinasi "braižas".
Kompiuteriniai virusai – tai specialiai parašytos trumpos programos, kurios turi savybę "prisikabinti" prie kitų programų, t.y., jas užkrėsti ir atlikti vartotojui nepageidaujamus veiksmus. Jei pagrindinių naujų programinių produktų šaltinis yra nekontroliuojamas kopijavimas arba personaliniai kompiuteriai dažnai naudojami "daugiapersonaliniame" režime, susidaro pačios geriausios sąlygos virusui plisti. Tada tokiose įmonėse užsikrėtimas virusu yra visiškai įprastas reiškinys.
Jeigu darbe yra galimybė užsiimti kuo tiktai nori, o kuo nors naudingu ar pelningu užsii-minėti nesinori arba nėra galimybės, tai iš neturėjimo ką veikti galima bandyti sukurti virusą. Programavimas vis labiau iš meno virsta į amatą, o tarp programuotojų vis rečiau sutinkami inte-lektualai.
Virusas gali patekti į kompiuterį ne tik su programinės įrangos piratinėmis kopijomis. Vi-siškai legalios distribucinės disketės taip pat gali būti apkrėstos virusais. Pagal anglų firmos So-phos duomenis 1990 m. Europoje ir Amerikoje buvo parduota virš 50 000 įvairių programinių produktų ir elektroninių žurnalų užkrėstose disketėse. Žinoma daug kompiuterių užkrėtimo atvejų jų remonto metu. Taip pat galima gauti virusą ir perkant kompiuterį. Virusas "Eddie" atsirado buvusioje TSRS kartu su bulgariškais kompiuteriais.
Bet tai yra pusė problemos. Kita jos pusė yra ta, kad baigėsi laikas, kai užteko trijų antivi-rusinių programų tam, kad susidoroti su visais žinomais virusais. Baigėsi laikas nedidelių globa-linių epidemijų. Ateina laikas lokalių virusinių intervencijų (firmos ribose). Šios epidemijos lo-kalinio charakterio, kadangi vartotojai tapo raštingesni ir daugelis iš jų skelbia pavojų iš karto po kompiuterio užsikrėtimo. Bet šių epidemijų skaičius auga pernelyg greitai. Kartu su tuo ir dėl to smarkiai sumažėjo galingų antivirusinių programų – fagų "gydytojų" aktualumas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-07-23
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis29.01 KB
AutoriusKęstutis
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai1997 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasR. Kanopa
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Virusai kompiuteriu tinkluose [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 19 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • R. Kanopa
  • 1997 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą