Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Konfliktinės situacijos analizė (3)

Konfliktinės situacijos analizė (3)

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Darbo tikslai ir uždaviniai. Įvadas. Konflikto samprata. Konflikto sprendimo metodai. Tarpasmeninių konfliktų tipai ir struktūra. Konflikto dinamika. Tarpasmeninių konfliktų strategijos. Konflikto prevencija. Konflikto sprendimo algoritmas. Konflikto sprendimo rezultatai. Konfliktinė situacija. Konfliktinės situacijos analizė. Išvados.

Ištrauka

Darbo tikslai:
Analizuoti, prognozuoti ir valdyti konfliktinę situaciją.
Darbo uždaviniai:
Aprašyti tarpasmeninio konflikto situaciją, nurodant aplinkybes, konflikto dalyvius, konflikto eigą ir pabaigą.
Nurodyti konflikto objektą.
Nurodyti konflikto simptomus, rūšį, tipą.
Paaiškinti galimas konflikto priežastis.
Įvertinti dalyvių taikomas konflikto sprendimo strategijas.
Pateikti keletą konstruktyvių konflikto valdymo variantų.
Skirtingų žmonių pažiūros, nevienodas įvairių reiškinių suvokimas ir jų vertinimas gana dažnai sukelia ginčytinas situacijas. Jeigu tokia situacija sukelia grėsmę nors vieno iš sąveikos dalyvių suformuluotam tikslui, tai sudaro konfliktinę situaciją. Taigi, konfliktinė situacija - tai prieštaringos šalių pozicijos kokiu nors klausimu, siekimas priešingų tikslų ir įvairių priemonių jiems pasiekti naudojimas, interesų nesutapimas ir t.t.
Dažnai konfliktinės situacijos pagrindą sudaro objektyvūs prieštaravimai. Tačiau kartais pakanka kokios nors smulkmenos – nevykusiai ir ne laiku pasakytų žodžių, nuomonės, kitaip tariant, incidento,- ir konfliktas gali prasidėti.
Konfliktas – (lotyniškai conflictus - susidūrimas), tai priešingų tikslų, interesų, pozicijų, nuomonių ar požiūrių susidūrimas, rimti nesutarimai, kurių metų žmogų užvaldo nemalonūs jausmai arba išgyvenimai.
Konfliktai yra mūsų kasdienybės dalis. Jie atskleidžia sistemos, kurioje gyvename ir dirbame, netobulumus. Konfliktai, įtampos, problemos yra neišvengiami kiekvienoje organizacijoje. Žmonės yra skirtingi: jie turi skirtingus požiūrius įvairiais klausimais, savus problemų sprendimo būdus. Tarpasmeniniai konfliktai kyla iš nesutarimų tam tikrais klausimais. Žmonės gali ir toliau nemėgti vienas kito net ir po vieningo sprendimo vien dėl neteisingo derybų būdo.
Tačiau, neišsiaiškinus tikrosios nesutarimų priežasties, ir kurstytojų nubaudimas gali konfliktą tik paslėpti, bet aistros, lyg rūkstantys po žeme durpynai, virs dar ilgai ir palankią akimirką prasiverš tikromis liepsnomis. Jos neužges, kol konfliktas nebus išspręstas.
Konfliktas – sukelia sunkių išgyvenimų, kurie gali nulemti klaidingą suvokimą, nustelbti mąstymą. Pasitaiko žmogaus sąmonėje (vidinis konfliktas) arba tarp 2 žmonių ar grupių. Vidinis konfliktas kyla tada, kai vienodai svarbūs norai, poreikiai, tikslai nesuderinami vienas su kitu ar su aplinkos keliamais reikalavimais. Toks konfliktas gali sukelti stresą, nerimą, neurozę. Konfliktas tarp dviejų žmonių ar grupių kyla tada, kai jų interesai ar tikslai yra nesuderinami. Pvz., toks konfliktas neretai kyla šeimoje, kai vyras nori, kad vaikas augtų namuose, o žmona jį nori leisti į darželį, kad galėtų dirbti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis47.71 KB
Autoriuslina
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasSaulė Šeškutė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasJ. Vienožinskio menų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konfliktines situacijos analize (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Kauno kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Saulė Šeškutė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą