Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Turistinių paslaugų teikimo sutartis (2)

Turistinių paslaugų teikimo sutartis (2)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Turistinių paslaugų teikimo sutartis: sutarties šalys, objektas. Turistinių paslaugų teikimo sutarties teisės ir pareigos. Subjektai veikiantys rekreacijos ir turizmo aplinkoje. Individualios turizmo įmonės steigimo, reorganizavimo ir likvidavimo tvarka. Turizmo AB ir UAB steigimo, reorganizavimo ir likvidavimo tvarka. Teisių užsiimti tam tikra veikla rekreacinėje aplinkoje suteikimo tvarka. Teisių užsiimti kelionės organizavimo paslaugomis suteikimo tvarka. Teisių užsiimti turizmo informacijos paslaugomis suteikimo tvarka. Teisių užsiimti apgyvendinimo paslaugomis suteikimo tvarka. Praktinės užduoties analizė. Išvados.

Ištrauka

Šiandien turizmas yra prioritetinė ūkio šaka. Vis daugiau žmonių keliauja, naudojasi kelionių agentūrų paslaugomis. Kelionių agentūros parduodamos paslaugas sudaro sutartis su klientais. Labai svarbu, kad kiekvienas keliaujantis žmogus žinotų savo teises ir pareigas, būtų susipažinęs su turistinės sutarties sąlygomis. Taigi labai svarbu, kad kelionių agentūrų darbuotojai suteiktų visą reikiamą informaciją apie turistinės sutarties sąlygas.
Darbe stengsiuosi apžvelgti turizmo paslaugų sutartį, subjektus, veikiančius rekreacijos ir turizmo aplinkoje bei jų steigimo, reorganizavimo ir likvidavimo tvarką.
Darbo tikslas – supažindinti su turistine sutartimi, jos turiniu.
Darbo uždaviniai:
1. Išanalizuoti turizmo paslaugų teikimo sutartį.
2. Išsiaiškinti turizmo paslaugas rekreacinėje aplinkoje teikiančių įmonių užsiimti tam tikra veikla suteikimo tvarką.
3. Aptarti turizmo aplinkoje veikiančių subjektų rūšis, jų steigimo, reorganizavimo bei likvidavimo tvarką.
4. Rasti tinkamą problemos, kilusios tarp kelionių organizatoriaus ir turisčių, sprendimo būdą.
Pradedant kalbėti apie turizmo paslaugų sutartį, pirmiausiai norėčiau apibrėžti kas yra sutartis apskritai. Pagal civilinio kodekso XI skyrių 6.154 straipsnį, sutartis yra dviejų ar daugiau asmenų susitarimas sukurti, pakeisti ar nutraukti civilinius, teisinius santykius, kai vienas ar keli asmenys įsipareigoja kitam asmeniui ar asmenims atlikti tam tikrus veiksmus (ar susilaikyti nuo tam tikrų veiksmų atlikimo), o pastarieji įgyja reikalavimo teisę.
Taigi turizmo paslaugų sutartis yra tokia sutartis, kuria viena šalis-kelionės organizatorius-įsipareigoja už atlyginimą kitai šaliai – turistui - užtikrinti iš anksto organizuotą turistinę kelionę, o turistas įsipareigoja kelionių organizatoriui sumokėti už suteiktas paslaugas (Turizmo įstatymas, 2002 gruodžio 3d.). Be abejo, susitarimas tarp šalių turi būti rašytinas t.y. turizmo paslaugų teikimo sutartis yra sudaroma rašytinės formos, kad iškilus neaiškumams būtų galima pasitikslinti ar reikalui esant pareikalauti iš paslaugos suteikusios turizmo įmonės kompensacijos.
Trumpai norėčiau apžvelgti turizmo paslaugų sutarties šalis: kelionių organizatorių, kelionių agentūrą ir turistą. Kaip teigiama turizmo įstatyme, kelionių organizatorius yra juridinis asmuo, reguliariai rengiantis organizuotas turistines keliones ir savo vardu viešai siūlantis teikti turizmo paslaugas bet kuriam asmeniui ar tam tikrai asmenų grupei.
Kelionės agentūra taipogi yra juridinis asmuo, tarpininkaujantis parduodant organizuotas turistines keliones ir (ar) atskiras turizmo paslaugas (Turizmo įstatymo I skirsnis, 2 straipsnis). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-17
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai12
Dydis29.23 KB
AutoriusVitalija
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasA. Velutis
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Turistiniu paslaugu teikimo sutartis (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • A. Velutis
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą