Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Viešojo administravimo ir demokratijos santykis

Viešojo administravimo ir demokratijos santykis

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Viešojo administravimo dimensija. Demokratijos samprata ir pagrindiniai bruožai. Viešojo administravimo ir demokratinių vertybių ryšys. Demokratijos ir efektyvaus administravimo suderinimas. Išvados.

Ištrauka

Viešasis administravimas yra gana plati veikla, būdinga įvairioms valdymo formoms, lygmenims, turėjusiems ir turintiems skirtingą administravimo sąrangą, procesus ir techniką, veikiantiems įvairių socialinių ir ekonominių veiksnių, politinių jėgų, interesų grupių. Dažnai keičiantis įstatymams, kyla naujų idėjų, naujos politikų kartos siekia įgyvendinti naujus politinius konceptus, reikalaujančius efektyvių administravimo sistemos struktūrinių ir funkcinių pokyčių, kuriuos nelengva numatyti ir įgyvendinti.
Besikeičiančioje aplinkoje, viešojo sektoriaus organizacijos, siekiančios efektyvios veiklos – vienas iš svarbiausių viešųjų institucijų veiklos kriterijų yra jų santykis su demokratinėmis vertybėmis ir tradicijomis. Demokratinėje valstybėje valdžia turi būti konstitucinė, efektyvi ir siekti reikšti visos visuomenės interesus.
Valdžios konstitucionalizmas suprantamas kaip konstitucinių nuostatų įgyven¬dinimas, formuojant valdžios struktūras ir reglamentuojant jų veiklą, suprantant valdžią kaip reguliavimo objektą ir išskiriant funkcinę paskirtį. Visuomenės daugumos interesus išreiškianti valdžia sudaro galimybes piliečiams dalyvauti politikos ir valdymo procesuose.
Šio darbo objektas yra išsamiau aptarti viešojo administravimo ir demokratijos santykį. Darbo tikslas – atskleisti bendrus viešojo administravimo ir demokratijos ryšius politikoje, visuomenėje ir valstybinėse bei nevalstybinėse organizacijose. Darbo tikslas yra detalizuojamas uždaviniais:
1. aptarti viešojo administravimo koncepciją ir jos variacijas;
2. apibrėžti demokratijos dimensiją viešajame administravime;
3. atskleisti viešojo administravimo ir demokratinių vertybių santykį;
4. apžvelgti efektyvaus administravimo ir demokratijos suderinamumą.
Darbo metodika padėjusi išspręsti minėtus uždavinius susideda iš literatūros analizės.

Viešasis administravimas – atskira mokslų ir tyrinėjimų sritis; tai universitetų programose studentams siūloma specializacija; tai sena, bet kartu ir naujai atrasta profesija.
Bandant suformuluoti viešojo administravimo apibrėžimą, turime dvi skirtingas pozicijas: siaurą ir plačią viešojo administravimo versiją. Vieni tyrinėtojai viešąjį administravimą suvokia kaip valdžios sprendimų administravimą. L. White – vienas iš viešojo administravimo klasikų savo knygoje "Įvade į viešojo administravimo studijas" (1926m.) viešąjį administravimą apibūdina kaip vadovavimą žmonėms ir materialinėms vertybėms, siekiant įgyvendinti valstybės tikslus .
Kitų autorių nuomonė kiek platesnė: jie kalba apie viešąjį administravimą. Pirmasis šį terminą pavartojo V.Vilsonas "Administravimo studija" (1887m.), kalbėdamas apie visuomenės reikalų tvarkymą, nes įstatymai ir konstitucijos negali pačios savaime būti įgyvendintos. Pasak V.Vilsono, viešasis administravimas - detalus ir sistemingas viešosios teisės vykdymas.
Pasak H. Fredericksono, viešasis administravimas apima ne tik valdžios administravimą, bet ir visų kolektyvinės visuomenės veiklos formų ir pareiškimų administravimą ir įgyvendinimą.
Viešasis administravimas yra politinės sistemos sudedamoji dalis. Viešojo administravimo klasikų (V.Vilsono, D.Waldo ("...administracija yra teisėta nuo politinių procesų ir remiasi mokslinio administracinio valdymo principais ." ir etc.)) suformuluota politikos ir administravimo dichotomijos idėja šiandien nėra tokia populiari. Teoriškai vis labiau akcentuojamas ne politikos ir administravimo atsiskyrimas, bet jų sąveika.
Politika vykdoma pagal konstitucijoje nustatytus politinius susitarimus. Nors administravimas, politinės partijos, interesų grupės konstitucijoje detaliau neminamos, tačiau tai nereiškia, kad jos nėra svarbios ir nevaidina legalaus vaidmens valstybės ir visuomenės valdyme. Legitimacija gali būti įtvirtinta gali būti įtvirtinta per konstitucijas ar patį politinį procesą . ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-17
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis23.58 KB
AutoriusSandra
Viso autoriaus darbų22 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasAsist. Edita Stumbraitė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Viesojo administravimo ir demokratijos santykis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Asist. Edita Stumbraitė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą