Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Transportas ir logistika>Laivininkystė>Laivybinės praktikos ataskaita

Laivybinės praktikos ataskaita

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132
Aprašymas

Įvadas. Laivo techninės charakteristikos. Informacija apie laivą. Eksploatacinės laivo savybės. Gamybinė sanitarija. Įvadinis instruktažas, periodiniai ir kito pobūdžio instruktažai. Pirmoji pagalba nukentėjusiam. Laivo įgulos dalijimas į tarnybas. Pareigos laive. Vachtos laive. Laivo valdymas ir navigacinė įranga. Žemės rutulys, poliai, medianai ir lygiagretės, platuma ir ilguma. Jūrmylės samprata. Pagrindiniai taškai, linijos ir plokštumos žemės paviršiuje. Laivų gelbėjimo priemonės. Valčių nuleidimo įrenginiai. Valčių nuleidimas ir pakėlimas. Valčių nuleidimo ir pakėlimo įrenginių priežiūra. Laivo signalinės priemonės. Morzės abėcėlės šviesos signalizacija. Tarptautiniai signalų kodai. Navigaciniai ženklai. Tarptautinės plaukiojimo taisyklės. Bendros nuostatos. Laivų šviesos, laivų dieniniai signalai. Darbas iliustruotas paveikslėliais.

Ištrauka

Laivai klasifikuojami pagal daugelį požymių – pagal paskirtį, pagal pagrindinį variklį, pagal plaukiojimo principą, pagal plaukiojimo rajoną ir kt.
Pagal paskirtį laivai skirstomi į civilinius, karo, pagalbinius.
Civiliniai laivai savo ruoštu skirstomi į keleivinius, krovininius, žvejybos ir specialiuosius .
Pagal plaukiojimo rajoną skirstomi jūrų laivai, upių laivai ir mišraus plaukiojimo laivai .
Pagal pagrindinio variklio tipą laivai skirstomi į garlaivius ( turinčius garo mašinas ), šilumlaivius (turinčius vidaus degimo variklius ), turbolaivius (turinčius garo arba dujų turbinas ) ir atominius laivus ( turinčius atominius variklius ) .
Pagal plaukiojimo principą laivai skirstomi į vandentalpius antvandeninius, povandeninius ir hidrodinaminius .
Be to, civiliniai laivai dar skirstomi į pogrupius . Keleiviniai laivai skirstomi pagal plaukiojimo ypatybės .Tai linijiniai laivai, plaukiojantys konkrečiomis linijomis, kruizo laivai, plaukiojantys kruizų maršrutais, čarteriniai laivai, plaukiojantys tam tikrais frachtavimo sutartyse numatytais maršrutais .
Krovininiai laivai į pogrupius skirstomi pagal gabenimo krovinio rūšį, pagal konstrukciją, plaukiojimo rajoną ir t.t. Pagal gabenimo krovinio rūšį laivai skirstomi į sausakrūvius ,skirtus generaliniams kroviniams, biriems kroviniams ir greitai gendantiems kroviniams vežioti; tanklaivius, skirtus skystiems kroviniams vežioti ir balkertanklaivius , skirtus biriems ir skystiems kroviniams vežioti .
Pagal konstrukciją krovininiai laivai skirstomi į konteinerinius, skirtus konteineriams gabenti, skirtus lichteriams vežioti ir Ro-Ro tipo t. y. pakraunamus horizontaliu būdu .
Pagal plaukiojimo rajoną laivai skirstomi į linijinius ir trampinius .
Žvejybos laivai skirstomi į žūklinės priėmimo ir transportavimo bei specialiuosius laivus. Žūkles laivai savo ruoštu skirstomi į tralerius – mažuosius, vidutinius ir didžiuosius; seinerius, daugiausiai žvejojančius gaubiamaisiais tinklais ir taip pat skirstomi į mažuosius, vidutinius ir didžiuosius; tunų žvejybos laivus; banginių medžioklės laivus; jūrų žvėrių medžioklės laivus; vandens augalų rinkimo laivus .
Apdirbimo laivai skirti jūros produktams apdirbti ir transportuoti. Jie skirstomi į autonomines plaukiojančias bazes, ekspedicines bazes, konservų gamyklos (bazes ), žuvų miltų fabrikus, gamybinius laivus, banginių apdirbimo bazes, jūrų žvėrių apdirbimo bazes.
Priėmimo ir transportavimo laivai priima iš įvairių laivų ir nugabena į krantą jūros produkciją, bei nuveža tiekimo reikmenis, produktus, kurą, gėlą vandenį jūroje dirbantiems laivams. Jie skirstomi į mažuosius, vidutinius, didžiuosius, tanklaivius ir vandenvežius. Mažieji, vidutiniai ir didieji transporto laivai paprastai turi refrižeratorinius triumus .
Specialieji laivai skirti mokslinio tyrimo, žvalgybos ir mokomiesiems tikslams, gelbėjimo darbams vežioti, laivams vilkti ir kt. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasLaivininkystės praktikos ataskaita
KategorijaTransportas ir logistika >  Laivininkystė
TipasPraktikos ataskaitos
Apimtis30 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis651.89 KB
AutoriusValius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasDoc. A.Skurdenis
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasJūrų technikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Laivybines praktikos ataskaita [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Praktikos ataskaitos
  • 30 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Doc. A.Skurdenis
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą