Išplėstinė paieška
 
 
 

Svingeriai

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Erotika senovės istorijoje. Šeimos sąvokos paaiškinimas. Svingas. Orgijoje poros nusimeta drovumo kaukes. Savianalizė.

Ištrauka

Seksas yra labai svarbus žmogaus gyvenime. Naujos gyvybės sūkurimas ir rūšies išsaugojimas – gyvybiškai svarbi biologinė užduotis. Aukštesniesiems žinduoliams ir žmogui seksas nėra vien naujos gyvybės sūkurimo priemonė, bet ir ryšys, vienijantis poras bei grupes. Gyvūnų lytinio bendravimo formos paprastos ir paremtos dažniausiai stipriųjų teise daugintis. Kuo aukštesnė gyvūnų klasė, tuo sudėtingesnis ir įvairesnis seksas.
Apvaisininimas ir heteroseksualumas yra labai susiję. Tačiau erotika, pasitenkinimas ir aistra neturi tokio ryšio su lytimi kaip apvaisinimas. Žmonėms, kontroliuojantiems apvaisinimą tarkim kontraceptinėmis priemonėmis, erotika, pasitenkinimas ir aistra įgyja visas kitas galimybes ir daugiau laisvės. Tačiau visais laikais žmonėms rūpėjo ne tik apvaisinimas, bet ir erotinis pasitenkinimas. Apie seksualinį gyvenimą sukurta labai daug mitų.
Dabartinis žmogus seksą vertina labai įvairiai: nuo griežto draudimo, pavyzdžiui, JAV iki visiško atvirumo bei laisvumo Muria gentyje, Indijos pietuose. Kai kurių kultūrų, pavyzdžiui, Sudane, moterys yra "nuseksualinamos": aštuonerių – devynerių metų mergaitėms išpjaunamas klitoris, o makštis susiuvama. Dar labaiu paplitęs yra berniukų apipjaustymas. Pavyzdžiui, JAV daugelis berniukų vis dar apipjaustomi. Pasirodo, jog nemažai gydytojų ši tradicija atveria plačias galimybes užsidirbti.
Įvairūs seksualiniai draudimai dažniausiai remiasi religija ir socialiniais santykiais. Jų šaknys slypi socialinėje tikrovėje. Tokie tabu mūsų kultūroje atlieka dvigubą vaidmenį: jie tarnauja socialinei medicinai ir palaiko moralinius prietarus. Tai įrodo labai daug pavyzdžių, vienas iš tokių tai šio šimtmečio pradžioje gyvavęs požiūris, kad onanizmas sukelia lytinių oraganų ligas ir kenkia psichikai, o Bažnyčia atvirai skelbė, kad onanizuotis nuodėmė.
Svingerių klubai daugelyje šalių yra nedraužiami, tačiau ribojami tam tikrų visuomenės, religijos ar žmogaus įsitikinimo normoms.

Erotikai, pasitenkinimui ir aistrai daug dėmesio skyrė daugelis senųjų kultūrų. Tai rodo išlikę įvairūs vaizdiniai. Patys seniausi erotiški vaizdai yra vazų piešiniai, nutapyti maždaug 750 metų prieš Kristų, labai kultūringos etruskų genties, gyvenusios dabartinės Italijos teritorijoje. Piešiniuose pavaizduoti hetero – ir hemoseksualiniai meilės aktai – dviejų žmonių ir grupiniai. Iš to galima šį tą pasakyti apie to meto seksualinę kultūrą ir atrasti šiokių tokių svingerystės užuomazgų.
Antikinėje Graikijoje buvo priimtas seksualinis pasitenkinimas tiek heteroseksualia, tiek homoseksualia forma bei onizuojantis. Labai palitusi buvo pederastija. Netgi daugelis didžiųjų filosofų lytiškai santykiavo su berniukais. Meilė "jaunuoliams" buvo laikoma viena iš jaunuolių auklėjimo, jų vyriškėjimo priemonių. Senovės Romos Imperijoje seksualinė aistra vaidino labai svarbų vaidmenį. Bet Romoje nebuvo pripažinta auklėjamoji graikų erotikos paskirtis. Tik krikščioniškoje religijoje ir judaizme erotikos menas buvo su džiaugsmu garbstomas visomis progomis. Tokių pavyzdžių galima rasti ir Biblijoje. Vienas iš poetiškiausių yra Saliamono Giemių giesmės septintas skyrius: " Kokios gražios tavo kojos, kilminga mergele, sandaluos!/ Tavo šlaunų išlenkimai kaip žiedas, nagingai nukaltas,/Tavo bamba – apvali kaip taurė, visuomet pilna vyno,/Tavo pilvas – pėdas kviečių, su lelijom iš šonų,/ Tavo krūtys – stirniukų pora, gazelės dvynukai...".
Tokio laisvo požiūrio į seksą jau nebėra vėlyvajame judaizme ir krikščionybėje.
Šiaurėje gyvenusios tautos gan anksti pradėjo raižyti ant bronzos ir akmeninių olų sekso scenas. Piešiniai turėjo dvejopą prasmę: tai buvo vaisingumo arba valdžios, galios simbolis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-04
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis21.24 KB
AutoriusAusteja
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Svingeriai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą