Išplėstinė paieška
 
 
 

Turizmo analizė

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įvadas. Summary. Turizmo samprata. Pagrindinės turizmo sąvokos. Lietuvos turizmo statistiniai duomenys. Lietuvos turizmo statistinė apžvalga 2003. Lietuvos turizmo statistinė apžvalga 2002. Lietuvos turizmo statistinė apžvalga 1998. Turizmo pajamos ir išlaidos. Statistinių duomenų skaičiavimai Dinamikos eilutės. Dinamikos eilučių rodikliai. Vidutiniai dinamikos eilučių kitimo rodikliai. Dinamikos eilučių ekstrapoliacija. Išvykstamojo turizmo vystymosi prognozavimo skaičiavimai. Išvados. Priedas (1).

Ištrauka

Turizmas labai svarbi šalies ekonomikos šaka. Tai darbo vietos viešbučiuose, turizmo firmose, papildomos įplaukos į šalies biudžetą.
Atvykstamasis turizmas leidžia didinti šalies paslaugų eksportą ir skatinti vietinių produktų ir prekių vartojimą bei turizmo išteklių naudojimą. Taip pat daro įtaką šių išteklių išsaugojimui. Atvykstamasis turizmas yra vienas iš efektyviausių būdų pristatyti Lietuvą pasauliui ir formuoti šalies įvaizdį.
Šiuo metu Lietuva stoja į Europos Sąjungą. Šalyse, jau esančiose šioje Sąjungoje turizmas daro didelę įtaką valstybės biudžetui, nes nuo šalies lankomumo priklauso ir pajamos, kurias gaus valstybė. Norint gauti kuo didesnį pelną, reikia atidžiai išnagrinėti visus turimus statistinius turizmo duomenis. Todėl šio darbo tikslas yra išsiaiškinti esamą turizmo padėtį Lietuvoje ir pabandyti išsiaiškinti ateities prognozes.

Turizmas labai svarbi šalies ekonomikos šaka. Tai daug darbo vietų viešbučiuose, turizmo agentūrose, maitinimo įstaigose bei parduotuvėse.
Atvykstamasis turizmas leidžia didinti šalies paslaugų eksportą ir skatinti vietinių produktų ir prekių vartojimą bei turizmo išteklių naudojimą, taip pat daro įtaką šių išteklių išsaugojimui. Atvykstamasis turizmas yra vienas iš efektyviausių būdų pristatyti Lietuvą pasauliui ir formuoti šalies įvaizdį.
Turizmo paslaugų plėtojimą skatina ir vietinis turizmas. Gyventojų kelionės po šalį – tai ne tik savo krašto pažinimo, bet ir asmenybės formavimo priemonė, gamtos ir kultūros vertybių tausojimo mokykla. Vietinis turizmas – tai žmonių poilsis, nuo kurio didele dalimi priklauso darbo jėgos kokybiniai rodikliai.
Teikiamų paslaugų rūšių įvairovė ir pasiūla sąlygoja atitinkamą paslaugų vartotojų ratą, o vartotojo mokumas lemia skirtingų paslaugų vartojimą ir paklausą.
Turizmas tikriausiai būtų neįmanomas be transporto paslaugų, specializuotų parduotuvių, prekiaujančių tik tai vietovei būdingais suvenyrais, laisvalaikio organizavimo, nuomos ir daugelio kitų paslaugų, kurias teikia įvairiausios įmonės. Vienos jų tikisi gauti kuo daugiau pelno, kitos turi kitokių tikslų.
Norint efektyviai dirbti, reikia gerai išstudijuoti, kas vyksta pasirinktoje verslo srityje, nes:
Nuolat daugėja tarptautinių verslų, todėl vis daugiau žmonių priversti keliauti
Žmonės vis daugiau uždirba, todėl kelionėms gali skirti daugiau pinigų

Žemiau pateikiama lentelė 1, kurioje yra visos registruotos įmonės, kurios yra susijusios su turizmo verslu Lietuvoje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonominės statistikos kursinis darbas
KategorijaStatistika >  Ekonominė statistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis225.84 KB
AutoriusTania
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2003 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Turizmo analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą