Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Statistika>Ekonominė statistika>Statistinis tyrimas: draudimo bendrovių veikla

Statistinis tyrimas: draudimo bendrovių veikla

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Draudimo bendrovių veiklos statistinis tyrimas. Įvadas. Draudimo bendrovių veiklos ir statistinio įvertinimo teoriniai aspektai. Draudimo veiklos samprata. Draudimo veiklos skirstymas. Statistikos objektas ir taikomas statistinis vertinimo metodas. Draudimo bendrovių veiklos statistinio vertinimo praktiniai aspektai. Lietuvos draudimo bendrovių veiklos kitimo dinamika. Statistiniai skaičiavimai. Gyvybės draudimo ir negyvybės draudimo veiklos pajamų augimo tendencijų nustatymas. Dinamikos eilučių ekstrapoliacija. Regresijos lygties ir koreliacijos skaičiavimai. Aproksimacijos paklaida. Trendo funkcija. Dinamikos eilučių išlyginimas naudojant slenkančių vidurkių metodą. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas.
Lietuvoje rinkos ekonomikos sąlygomis ypatingas vaidmuo tenka draudimui. Draudimas, atlikdamas nuostolių atlyginimo funkciją, apsaugo atskirus ūkio subjektus nuo rizikos, kurios poveikis gali daryti neigiamą įtaką ne tik vienai įmonei, ūkio šakai, bet ir visai šalies ekonomikai. Nuo to, kaip efektyviai draudimo rinka atlieka savo funkcijas, priklauso ir visos šalies ekonomikos funkcionavimo ritmas. Statistika nagrinėja masinius reiškinius, leidžia daryti įvairias išvadas. Todėl statistiškai įvertinus Lietuvos draudimo bendrovių veiklos dinamiką, galima daryti apibendrinančias išvadas ir numatyti tolesnes plėtros tendencijas.
Šio darbo tikslas.
Išanalizuoti statistinius duomenis apie Draudimo bendrovių gyvybės draudimo ir negyvybės draudimo veiklos pajamų pokyčius 2000 – 2004 metų laikotarpiu, bei atlikti prognozavimą 2005 - 2006 metams.
Darbo problema.
Kodėl skiriasi Draudimo bendrovių iš gyvybės draudimo gaunamų pajamų kiekis nuo iš negyvybės draudimo gaunamų pajamų kiekio 2000 – 2004 m.?
Darbo objektas.
Draudimo bendrovių gyvybės draudimo ir negyvybės draudimo veiklos pajamų pokyčiai, tendencijos, padariniai 2000 – 2004 metais.
Pagrindiniai darbo uždaviniai:
Supažindinti su draudimo sfera susijusia pagrindinę teoriją
Išnagrinėti, gyvybės draudimo ir negyvybės draudimo pajamų kitimo dinamiką;
Išanalizuoti statistinius skaičiavimus;
Nustatyti prognozavimą ir išvadas.
Tyrimo metodai ir priemonės.
Rašant kursinį darbą, buvo naudojama mokslinė literatūra, statistiniai duomenys gauti iš draudimo bendrovių darbuotojų, medžiaga rasta internetiniuose puslapiuose 2000 – 2004 metų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonominės statistikos kursinis darbas
KategorijaStatistika >  Ekonominė statistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis110.43 KB
AutoriusSonata
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Statistinis tyrimas draudimo bendroviu veikla [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą