Išplėstinė paieška
 
 
 

Valstybė ir teisė

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Valstybė ir teisė – teisinės valstybės pagrindas. Teisinė valstybė. Teisinės valstybės modeliai. Formalusis modelis. Turiningasis modelis. Socialinis modelis.

Ištrauka

Valstybė yra visuomenės politinė organizacija, užtikrinanti jos vienybę ir vientisumą, tvarkanti visuomenės reikalus, suverenia viešąja valdžia suteikianti teisei bendrai privalomą reikšmę, garantuojanti piliečių teises, laisves, teisėtumą ir teisėtvarką.
Visuomenę seniai domina teisinės valstybės sukūrimo idėja, kuri gali būti įgyvendinama pertvarkant politinę sistemą, vykdant optimalią teisinę reformą, keičiant požiūrį į teisę kaip visuomenių santykių reguliuotoją.
Teisinė valstybė turi bendrų valstybės požymių ir bruožų ( viešąją valdžią, veikia kaip visų visuomenės sluoksnių atstovas, turi specialų valdymo ir prievartos aparatą, susidedantį iš įvairių institucijų ir organizacijų, susijusių bendrais sudarymo ir funkcionavimo principais. Aparatui išlaikyti nustatomi mokesčiai ir sudaromas biudžetas).
Teisinei valstybei kurti ir funkcionuoti reikia pilietinės visuomenės. Iš sudedamųjų dalių išskiriami klubai, universitetai, bažnyčia, šeima, verslininkų susivienijimai ir kita. Visi junginiai yra santykiškai savarankiški ir nepriklausomi nuo valstybės.
Teisinės valstybės kūrimas susijęs su žmogaus ir piliečio teisių ir laisvių užtikrinimu, valstybės atsakomybe piliečiams ir piliečių atsakomybe valstybei nuosekliai laikantis įstatymų reikalavimų. Valstybinės įstaigos, visuomeninės organizacijos, kolektyvai, teisėsaugos institucijos turi stiprinti įstatymų autoritetą ir tiksliai juos vykdyti.
"Valstybė ir teisė yra skirtingi visuomenės reiškiniai, bet visai atskirti jų negalima, nes negali būti valstybės be teisės. Jos yra glaudžiai susijusios istoriškai.
Valstybė ir teisė turi skirtingą struktūrą ir sudaro tam tikrą tarpusavyje susijusių valstybinių ir teisinių reiškinių socialinę sistemą". ( S. Vansevičius "Valstybės ir teisės teorija". Vilnius 2000 ).
Teisės teorija valstybę apibūdina kaip organizaciją, kuriai talkinant ir vyksta socialinių interesų transformacija į visai visuomenei privalomą tvarką ir kurios dėka ta tvarka įgyja organizuotos jėgos apsaugą. Šiuolaikinėms valstybėms būdingi du politiniai režimai: demokratinis ir nedemokratinis. Demokratija yra toks žmonių valdymas, kai aukščiausioji valdžia yra nustatoma ir tiesiogiai įgyvendinama pačių žmonių arba jų laisvai išrinktų atstovų (graikiškai demokratija – liaudies, tautos valdžia). Tai tokia valstybės forma, kurioje valdžia yra kilusi iš pačios tautos per reguliariai rengiamus visuotinus rinkimus ir tokiu būdu atsiradusi valdžia rūpinasi visų piliečių laisvės ir ūkinės gerovės užtikrinimu. Demokratiškumas slypi teisėje , todėl tik demokratinėje visuomenėje teisių ir pareigų įgyvendinimas atgauna savo autentišką prasmę. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-04
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis18.59 KB
AutoriusVaida
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybe ir teise [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą