Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Europos žmogaus teisės konvencijos ir Lietuvos Respublikos (LR) suderinamumas

Europos žmogaus teisės konvencijos ir Lietuvos Respublikos (LR) suderinamumas

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Žmogaus ir piliečio teisių deklaracija, kurią priėmė Prancūzijos Nacionalinė Asamblėja. Pastabos dėl teisių deklaracijos nuostatų. Lietuvos ratifikuotų Tarptautinės Darbo Organizacijos konvencijų perkėlimas į nacionalinę darbo teisę. Tarptautinės Darbo Organizacijos pagalba šalims narėms. Išvados.

Ištrauka

Tarptautinės darbo organizacijos (TDO) tikslas - siekti vienodo darbo santykių teisinio sureguliavimo pasauliniu mastu ir visų pirma ginant pagrindines žmogaus teises, įtvirtinant ir puoselėjant socialinį teisingumą ir taiką.
Lietuvos Respublika dalyvauja tarptautinėse organizacijose, jeigu tai neprieštarauja Valstybės interesams ir jos nepriklausomybei (Konstitucijos 136 str.). Tarptautinė darbo organizacija (TDO) yra specializuota Jungtinių Tautų organizacija. TDO narės yra 175 pasaulio valstybės. Nuo 1921 metų jos narė yra ir Lietuva. Narystė šioje organizacijoje atnaujinta nuo 1991 m. spalio 4 dienos. Iki 1940 metų Lietuva mažai prisidėjo nustatant tarptautinių darbo konvencijų turinį. Atnaujinus narystę, Lietuvos delegacijos ne tik vyksta į TDO konferencijas ir dalyvauja jos rengiamose sesijose, bet ir reiškia savo nuomonę dėl konvencijų priėmimo tikslingumo, svarsto Darbo biuro parengtus konvencijų projektus, pateikia pastabų bei pasiūlymų.
Lietuva yra ratifikavusi 34 TDO konvencijas, iš jų 7 pagrindines konvencijas. Lietuva būdama TDO nare įsipareigoja laikytis principų, suformuluotų TDO Pagrindinių teisių ir principų darbe deklaracijoje.

Susibūrę į NACIONALINĘ ASAMBLĖJĄ PRANCŪZIJOS liaudies atstovai, motyvuodami tuo, kad visiškas žmogaus teisių nepaisymas, pamiršimas ar niekinimas yra vienintelės visuomenes nelaimių ir vyriausybės ydingumo priežastys, nusprendė iškilmingoje deklaracijoje išdėstyti šias prigimtines, neatimamas ir nenusavinamas žmogaus teises tam, kad būdama prieinama visiems visuomenės nariams tokia deklaracija nuolat primintų jiems jų teises ir pareigas, kad įstatymų leidžiamosios ir vykdomosios valdžios veiksmus bet kada būtų galima palyginti su kiekvienos politinės institucijos siekiais ir kad dėl to jie būtų labiau gerbiami, taip pat kad piliečių reikalavimai, nurodyti remiantis paprastais ir neginčijantis principais, visų labui būtų remiami Konstitucijos.
Todėl NACIONALINĖ ASAMBLĖJA pripažįsta ir skelbia šias žmogaus ir piliečio teises:
• Visi žmonės gimsta ir yra laisvi ir lygūs savo teisėmis. Todėl socialiniai skirtumai gali būti grindžiami tik bendra gerove.
• Kiekvienos politinės sąjungos tikslas yra užtikrinti prigimti nes ir neatimamas žmogaus teises. Tai teisės į laisvę, nuosavybę, saugumą ir pasipriešinimą priespaudai.
• Suvereniteto šaltinis natūraliai yra tauta. Joks INDIVIDAS ar JOKS ŽMONIŲ ORGANAS negali turėti jokių įgaliojimų ar valdžios, tiesiogiai negavę jų iš tautos.
• Politinė laisvė - tai galimybė daryti visa, kas nekenkia kitam. Įgyvendinant kiekvieno žmogaus prigimtines teises galimi tik tokie apribojimai, kurie garantuotų visų kitų žmonių laisvą naudojimąsi tomis pačiomis teisėmis. Šiuos apribojimus gali nustatyti tik įstatymas.
• Įstatymas gali uždrausti tik visuomenei kenksmingą veiklą. Visa tai, ko nedraudžia įstatymas, yra leistina, ir niekas negali būti verčiamas daryti tai, ko įstatymas neliepia.
• Įstatymas yra bendruomenės valios išraiška. Visi piliečiai tiesiogiai ar per savo atstovus turi teisę dalyvauti jį kuriant. Įstatymas turi būti vienodas visiems ir tada, kai jis saugo, ir tada, kai baudžia. Prieš įstatymą visi piliečiai yra lygūs, turi vienodas teises užimti visuomenines pareigas, vietas ir tarnybas pagal savo skirtingus gabumus, atsižvelgiant tik į jų privalumus ir talentą.
• Nė vienas žmogus negali būti apkaltintas, suimtas ar įkalintas, išskyrus tuos atvejus, kurie nustatyti įstatymu ir jo nurodyta tvarka. Tie, kurie leidžia savavališkus įsakymus, juos vykdo ar verčia vykdyti, turi būti nubausti. Kiekvienas pilietis, įstatymo vardu pašauktas ar suimtas, nedelsdamas turi paklusti, nes priešindamasis jis nusikalsta. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-29
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis18.83 KB
AutoriusJekaterina Zviagina
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojaslektorė V. Vileikienė
Švietimo institucijaKolpingo mokymo centras
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos zmogaus teises konvencijos ir Lietuvos Respublikos (LR) suderinamumas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Kolpingo mokymo centras / 2 Klasė/kursas
  • lektorė V. Vileikienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą