Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Filosofija>Senovės filosofija>Grožis ir vertybės Platono filosofijoje (3)

Grožis ir vertybės Platono filosofijoje (3)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Platonas. Grožis. Kas tai? Grožis ir vertybės Platono filosofijoje. Gėrio idėja. Svarbiausios dorybės Platono teorijoje. Išvados.

Ištrauka

Filosofija vadinama išmintimi, užrašyta begalėje knygų, kurias galime studijuoti tik dedant dideles pastangas. Su pagarba ir nuolankumu minimi vardai: Sokratas, Platonas, Aristotelis, Kantas... Pasak graikų, išmintis yra savybė, leidžianti žmogui orientuotis gamtos ir gyvenimo visumoje. Tokiai orientacijai būtinas išlavėjęs mąstymas. Ugdydama proto galias, filosofija padeda išlavinti žmogaus jautrumą tiesai, grožiui, gėriui. Šios vertybės, mano manymu, yra pačios svarbiausios žmogaus gyvenime.
Šiame darbe norėčiau pateikti, kaip Platono filosofijoje apibūdinamas grožis ir vertybės. Grožio idėja, kurią taip pat paminėsiu, yra pats tikriausias daiktas, nepatiriamas pojūčiais, bet išlieka amžiams. Platono veikalai "Puota" ir "Faidonas" amžininkų liudijimu yra patys gražiausi ir įspūdingiausi mąstytojo parašyti darbai, kur svarstomos priešingos mintys: mirtis ir meilė, kuri, mano manymu, siejama su grožiu.
Platonas – graikų filosofas (427-347 m. pr. Kr.), gyvenęs Atėnuose. Tikrasis vardas – Aristoklis, Platonu dėl jo plačių pečių ir kaktos praminė Sokratas. Tėvai buvo kilmingi, tačiau neturtingi. Platonas turėjo du brolius ir seserį. Įgijo tiems laikams reikalingą išsilavinimą: gramatikos, gimnastikos, muzikos ir matematikos žinių bei praktikos. Vaikystėje Platonas buvo drovus ir kuklus, niekas jo nematė garsiai juokiantis. Turėdamas dvidešimt vienerius metus susipažino su Sokratu ir tapo jo mokiniu. Jis lydėdavo mokytoją ir užrašinėjo jo pokalbius. Platonas visoje Graikijoje vienintelis savo darbus parašė dialogo formoje, todėl kartais skaitant jo veikalus sunku suprasti, ar tai Sokrato, ar Platono mintys. Mokytojui mirus, šiek tiek pasimokinęs pas Eukleidą Megaroje, pats pradėjo mokyti Atėnuose, kur vėliau įsteigė savo Akademiją. Ši akademija veikė 916 metų.
Jaunystėje Platonas rašė eilėraščius, komedijas, tragedijas, tačiau vėliau juos sudegino. Apskritai apie Platono asmenį iš rašytinių šaltinių žinoma mažai.
Remdamasis ikisokratikų idėjomis (Parmeninu, Herakleitu), Platonas metafiziniu ontologiniu pagrindu plėtojo Sokrato iškeltą etinę gėrio idėją. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-27
DalykasSenovės filosofijos referatas
KategorijaFilosofija >  Senovės filosofija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai10 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis75.44 KB
AutoriusJurga
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasJonas Bikučius
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasPanevėžio institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Grozis ir vertybes Platono filosofijoje (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Jonas Bikučius
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą