Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Filosofija>Senovės filosofija>Grožis ir vertybės Platono filosofijoje

Grožis ir vertybės Platono filosofijoje

  
 
 
12345678
Aprašymas

Grožis. Vertybės. Grožio ir vertybių esmė. Grožis ir vertybės Platono filosofijoje. Grožio idėja. Platono idėjos ir pažiūros. Vertybių klausimas. Išvados.

Ištrauka

Kas mums yra grožis ir vertybės? Į šį kaip ir į visus kitus filosofinius klausimus vienareikšmiško atsakymo turbūt nerastume, nes kiekvienas iš mūsų yra individualus, turintis savo nuomonę, pažiūras bei vertybių skalę: kas vienam gražu, tas kitam galbūt sukelia pasibjaurėjimą, tai kas, pavyzdžiu, man atrodo vertinga, jums tai gali pasirodyti visiškai bereikšiška arba vieniems gražu tai, kas naudinga, tikslinga, kitiems grožis yra tai, kas malonu ir patinka jų akims bei ausims.
Grožis žmogaus gyvenime atlieka gana svarbų vaidmenį. Jis pasireiškia įvairiose situacijose. Grožio mes ieškome visur: tiek žmoguje, tiek gamtoje, tiek ir mene. Todėl, manyčiau, jog drąsiai galima teigti, jog grožis yra neatsiejamas nuo vertybių – jis tampa pats vertybe, lydinčia kitas.
Vertybių supratimas yra gana sunkiai suvokiamas dalykas, nes jos yra visiškai nepastovios, t.y. kintančios, juk paklausus vaiko, jaunuolio ir brandaus amžiaus žmogaus vieno ir to paties klausimo, kas jiems yra vertybės, išgirstume tris skirtingus atsakymus. Iš to galime padaryti išvadas, kad skirtingais amžiaus tarpsniais yra vis kiti poreikiai, mąstymas bei vertybės. Tikrasis vertybių suvokimas atsiranda tik su patirtimi.
Grožio ir vertybių esmę bei jų prigimtį aiškina estetika [gr. aisthetikos – jutiminis], kuri atsirado gana vėlai, daug vėliau negu kitos pagrindinės filosofinės disciplinos, tokios kaip: logika, pažinimo teorija, etika, gamtos filosofija. Nors estetika nėra taip glaudžiai susieta su reikšmingiausiais kultūrinio gyvenimo reikalais, ja buvo pradėta domėtis jau gana senai.Nesunku būtų atspėti, kad šis mokslas "gimė" Senovės Graikijoje, kur menas ir apskritai estetinis momentas vaidino nepaprastai svarbų ir įtakingą vaidmenį.
Vienas pirmųjų filosofų, kuris iškėlė grožio ir vertybių klausimą buvo Platonas (427 – 347 m. pr. Kr). Jam šios sąvokos buvo gana aktualios, nes būdamas jaunas jis pradėjo rašyti eilėraščius. O kadangi visiems to laikmečio poetams buvo aktualu, kad pasaulyje viešpatautų vien gėris ir laimė, tai jaunasis Platonas taip pat buvo ne išimtis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-19
DalykasSenovės filosofijos referatas
KategorijaFilosofija >  Senovės filosofija
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis17.19 KB
AutoriusGiedrius
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Grozis ir vertybes Platono filosofijoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Panevėžio kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą