Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Informacija ir informacinė visuomenė>Ryšių reguliavimo tarnybos veikla žinių visuomenės kontekste

Ryšių reguliavimo tarnybos veikla žinių visuomenės kontekste

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Ryšių reguliavimo tarnybos valdymo aprašymas. Ryšių reguliavimo tarnybos veikla. Valdymas informacinės visuomenės sąlygomis. Valdymas žinių visuomenės sąlygomis ir Ryšių reguliavimo tarnybos perspektyvos. Išvados.

Ištrauka

Informacinių technologijų plėtra atvėrė iš esmės naujas globalaus bendravimo ir sąveikos galimybes – sukūrė pasaulio komunikacinę erdvę be įprastų laiko ir atstumo suvaržymų. Vyksta naujas žmonijos raidos šuolis, nes didėjantys skaitmeninės komunikacijos mastai ir greičiai toliau spartina visų žmogaus gyvenimo sričių permainas, globalizuoja visuomeninius procesus ir esmingai keičia tradicinius visuomeninius santykius. Kinta gyvenimo būdas, darbo ir ūkinės veiklos sąlygos. Skaitmeninės technologijos suteikia žmogaus mąstymui neišsemiamus išteklius universaliai kaupti, tvarkyti ir perduoti įvairiausių rūšių bei apimties duomenis ir žinias.
Žinių visuomenė – atvira, išsilavinusi, nuolat besimokanti ir savo veiklą grindžianti žinojimu visuomenė, kurioje tiek paprasti gyventojai, tiek ir visų lygių vadovai turi galimybę ir efektyviai naudoja šiuolaikines informacines technologijas ir nacionalinius bei globalinius skaitmeninius informacijos išteklius, o jos sudarytos valstybės ar savivaldos institucijos priima sprendimus ir užtikrina gyventojams viešosios informacijos prieinamumą ir patikimumą, pasitelkdamos šias technologijas ir išteklius.
Šio rašto darbo temai pasirinkau Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybą, kaip vieną iš valstybės institucijų, kurios yra atsakingos už žinių visuomenės plėtrą Lietuvoje. Ryšių reguliavimo tarnyba turi įgyvendinti tikslus, kurie yra paskirti pagal Lisabonos strategijos ir eEuropos veiksmų plano nuostatas.


RYŠIŲ REGULIAVIMO TARNYBOS VALDYMO APRAŠYMAS
Lietuvos Respublikos Ryšių reguliavimo tarnyba (toliau vadinama RRT, arba Tarnyba) yra elektroninių ryšių, pašto, pasiuntinių veiklą reguliuojanti ir Lietuvos Respublikos elektroninių ryšių įstatymo, LR pašto įstatymo kai kurių nuostatų laikymąsi prižiūrinti ir jas įgyvendinanti savarankiška valstybės įstaiga.
RRT įkurta vadovaujantis Telekomunikacijų įstatymu ir Europos Sąjungos direktyvų nuostatomis, skirtomis ES šalių nepriklausomoms Nacionalinėms ryšių reguliavimo institucijoms.
Savo veiklą RRT pradėjo 2001 m. gegužės mėnesį, reorganizavus valstybės įmonę "Valstybinė radijo dažnių tarnyba".
Pagrindinis RRT tikslas yra užtikrinti kiekvienam Lietuvos gyventojui technologiškai pažangių, kokybiškų, saugių ir įperkamų elektroninių ryšių ir pašto paslaugų (produktų) pasirinkimo įvairovę, lanksčiai veikiančios ir harmoningai vieningoje ES rinkoje funkcionuojančios sistemos pagrindu darant poveikį tokių paslaugų pasiūlai rinkoje.
Tikslo bus siekiama, kuriant su ES teise ir reikalavimais suderintą tokią elektroninių ryšių ir pašto reguliavimo sistemą, kuri skatintų naujų elektroninių ryšių tinklų bei paslaugų teikėjų, naujų pašto bei pasiuntinių paslaugų teikėjų atėjimą į rinką. Bus siekiama, kad Lietuvos rinka įsilietų į Europos rinką bei veiktų esant toms pačioms reguliavimo sąlygoms kaip ir ES. Taip pat bus siekiama sudaryti prielaidas veiksmingai konkurencijai atsirasti tose rinkos dalyse kuriose nėra konkurencijos. Kad įgyvendintų šiuos uždavinius RRT atlieka elektroninių ryšių tinklų rinkų tyrimus.
Kiti, tačiau taip pat svarbūs RRT uždaviniai yra:
• užtikrinti elektroninių ryšių, pašto ir pasiuntinių paslaugų naudotojų teisių ir teisėtų interesų apsaugą;
• skatinti elektroninių ryšių paslaugų teikimo sąlygų ir tarifų skaidrumą;
• užtikrinti efektyvų elektroninių ryšių išteklių naudojimą;
• užtikrinti, kad Lietuvoje naudojama aparatūra ir įrenginiai atitiktų Lietuvos Respublikoje galiojančius privalomus reikalavimus;
• prižiūrėti, kaip laikomasi elektroninių ryšių, pašto ir pasiuntinių paslaugų teikimą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų;
• kt. uždaviniai.
Ryšių reguliavimo tarnybos valdymas
Tarnybai vadovauja asmuo, kuris penkeriems metams yra skiriamas Lietuvos Respublikos Prezidento. RRT direktorius atstovauja ar įgalioja atstovauti RRT Lietuvos Respublikoje ir užsienyje, tvirtina RRT strateginius veiklos planus, suderinęs su RRT taryba, tvirtina RRT biudžeto pajamų ir išlaidų sąmatą, leidžia įsakymus, taip pat tvirtina kaip vykdomi teisės aktai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-20
DalykasInformacijos ir informacinės visuomenės referatas
KategorijaInformatika >  Informacija ir informacinė visuomenė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis14.26 KB
AutoriusAgnė
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Rysiu reguliavimo tarnybos veikla ziniu visuomenes kontekste [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą