Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Statistika>Ekonominė statistika>Nedarbo lygio Utenos mieste statistinis tyrimas

Nedarbo lygio Utenos mieste statistinis tyrimas

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Teorinė dalis. Nedarbo lygio Utenos mieste statistinis tyrimas. Nedarbo tipai. Laikinasis nedarbas. Struktūrinis nedarbas. Ciklinis nedarbas. Lietuvos darbo rinkos problemos ir tendencijos. Lietuvos darbo rinkos ir Europos sąjungos šalių palyginimas. Praktinė dalis. Bedarbių skaičiaus kitimo analizė. Jaunimo iki 25 m. kitimo analizė. Bedarbių struktūra pagal lytį. Bedarbių procento nuo darbingo amžiaus gyventojų skaičiaus analizė. Ieškančiųjų darbo įdarbinimo kitimo analizė. Ieškančiųjų darbo įdarbinimo kitimo analizė. Išvados. Priedas (1).

Ištrauka

Viena svarbiausių šalies problemų yra nedarbas. Daugelis žmonių, netekę darbo, praranda pajamų šaltinį, patiria gyvenimo lygio smukimą, psichologinį diskomfortą. Todėl nedarbo problema yra politinių ir ekonominių diskusijų objektas. Nedarbas yra įprastas reiškinys ne tik Vakarų, bet ir Vidurio bei Rytų Europos šalyse. Ir nors nuo 2003 metų pastebima nedarbo mažėjimo tendencija, nedarbo lygis yra gerokai aukštesnis už Europos Sąjungos vidurkį ir tebėra viena iš skaudžiausių problemų, tiesiogiai paliečianti daugiau nei 200 tūkstančių šalies gyventojų.
Rinkos ekonominėmis sąlygomis Lietuvoje, kaip ir kitose buvusios planinės ekonomikos šalyse, atsirado pakankamai didelė darbo jėgos dalis, kuri nepajėgia konkuruoti ir prisitaikyti prie rinkos pokyčių, daugelio iš jų išsilavinimas, kvalifikacija ir kompetencija nebeatitinka darbdavių keliamų reikalavimų, be to nuolatos mažėja nekvalifikuotos darbo jėgos paklausa, auga profesiniai ir bendrieji kvalifikaciniai reikalavimai laisvoms darbo vietoms užimti.
Aktualumas: Nedarbas yra aktuali tema mūsų visuomenėje. Šiuo laikotarpiu pastebimas žymus nedarbo lygio sumažėjimas visoje šalyje. To priežastys yra Lietuvos įstojimas į Europos sąjungą, darbo biržų sudaromos sąlygos persikvalifikuoti, bei naujų įmonių kūrimasis.
Objektas: nedarbas Utenos mieste.
Darbo tikslas – panaudojant darbo biržos metines ataskaitas, duomenis, įvertinti esamą nedarbo padėtį Utenos mieste, atlikti trumpą prognozę panaudojant trendo funkciją ir išsiaiškinti nedarbo tendencijas.
Darbo uždaviniai:
1. Apžvelgti nedarbo teorinius aspektus;
2. Išanalizuoti darbo rinkos rodiklius;
3. Atlikti prognozes;
4. Apskaičiuoti koreliaciją. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-20
DalykasEkonominės statistikos kursinis darbas
KategorijaStatistika >  Ekonominė statistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis67.43 KB
Autoriusevita
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaUtenos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nedarbo lygio Utenos mieste statistinis tyrimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą