Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Kriminalistikos mokslo raida XX—XXI amžių sandūroje

Kriminalistikos mokslo raida XX—XXI amžių sandūroje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Aprašymas

Įžanga. Kriminalistikos samprata. Termino "kriminalistika" sąvoka. Kriminalistika, kaip mokslas ir jo sąsaja su kitomis disciplinomis. Kriminalistikos sistema anksčiau ir dabar. Kriminalistikos uždaviniai. Pagrindinės kriminalistikos sąvokos. Lietuvos kriminalistikos raida. Tarpukario Lietuvos kriminalistika. Lietuvos kriminalistika sovietmečiu. Lietuvos kriminalistikos raida 1990 – 1997 m. Kriminalistikos technikos vystymasis. Kriminalistikos teorijos. Kriminalistika Lietuvoje dabar, jos problemos. Ateities kriminalistikos prognozės. Išvados.

Ištrauka

Kovojant su nusikalstamumu ir kitais teisėtvarkos pažeidimais didelis vaidmuo tenka kriminalistikos mokslui, kurio pagrindinis uždavinys yra rengti ir taikyti mokslinius nusikaltimų tyrimo metodus ir mokslines-technines priemones padedančias greitai išaiškinti nusikaltimus ir užkirsti jiems kelią.
Vystantis pramoniniam kapitalizmui, buržuazinėse šalyse sparčiai daugėjo nusikaltimų, nusikalstamumas tapo grėsminga antisocialinė jėga. Suprantama, norint sėkmingai kovoti su šia jėga, jau nebeužteko atskirų policijos valdininkų profesinio meistriškumo, o reikėjo nusikaltimų tyrimui suteikti tvirtą mokslinį pamatą. Tačiau dauguma policijos ir teismo tyrėjų nusikaltimus tirdavo senais, primityviais būdais, stengdamiesi grasinimais ir prievarta išgauti kaltinamųjų prisipažinimą. Pagal ano meto įstatymus kaltininko prisipažinimas buvo laikomas geriausiu, tikriausiu įrodymu. Mokslo ir technikos pasiekimai praktikoje buvo beveik nenaudojami, jais apskritai mažai domėtasi, - tokia buvo kriminalistikos pradžia.
Bėgant laikui kriminalistika tobulėjo.
Daugelyje Europos ir Amerikos kontinento šalių kriminalistika gyvuoja jau daugelį dešimtmečių. Per šį gana neilga laikotarpį sukurtas platus kriminalistinių įstaigų tinklas, kuriame pluša šimtai ir tūkstančiai mokslinių bei techninių darbuotojų, pasiekta nemažų laimėjimų kuriant naują mokslinę aparatūrą, techninius įrodymų suradimo ir tyrimo būdus, naudojant kovoje su nusikalstamumu elektronika, televizija, kino priemones, radijo ryšį, steigiant naujas modernias elektroninę aparatūra aprūpintas laboratorijas, institutus ir kita.
Tačiau dar ir šiais technologijų laikais galima atrasti įvairių nusikaltimų tyrimo būdų, vienose šalyse praktikuojamos apklausos liudytojams ar įtariamiesiems esant hipnozės būklėje arba paveiktiems įvairių narkotinių medžiagų, iš pastarųjų labiausiai paplitęs skopolaminas ir kiti įvairūs "tiesos" serumai, kitose valstybėse neretai naudojama atvira fizinė ir psichinė prievarta bei smurtas, šie metodai perimti dar is fašistinių laikų valstybių. Trečiose valstybėse kriminalistams rekomenduojama naudotis būrėjų, sapnų aiškintojų paslaugomis siekiant atskleisti sudėtingas bylas. Štai JAV paplitęs "melo detektoriaus" tyrimas, kuris reaguoja i apklausiamojo asmens kraujospūdį, pulso dažnumą , raumenų susitraukimą ir kitus faktorius, nustatydamas ar asmuo sako tiesą ar meluoja, bei įvairūs kiti tyrimo metodai, vieni iš jų demokratiški, humaniški, kiti pažeidžiantys žmogaus teises.
Šio rašto darbo tikslas atskleisti kriminalistikos istorijos kelius ir klystkelius, pažvelgti į kriminalistikos vystymąsi, pradedant nuo jos pradžios ir baigiant naujausiais šių dienų atradimais bei tyrimo metodais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBaudžiamosios teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis29 puslapiai 
Literatūros šaltiniai18
Dydis530.8 KB
Autoriusdonatas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kriminalistikos mokslo raida XX XXI amziu sanduroje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 29 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą