Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Draudimo įmonių teisinis reguliavimas

Draudimo įmonių teisinis reguliavimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Draudimo istorija. Draudimo sąvoka. Draudimo funkcijos. Draudimo santykių dalyviai. Draudimo teisės šaltiniai. Įstatymai kaip draudimo teisės normų išraiškos forma. Tarptautinės sutartys, susitarimai, Europos Sąjungos direktyvos. Draudimo veiklos reglamentavimas įstatymų lydimaisiais teisės aktais. Draudimo rūšies taisyklės. Paprotys, kaip draudimo teisės šaltinis. Oficialiai neprivalomi draudimo teisės šaltiniai. Teismų praktika. Draudimo teisės doktrina. Draudimo teisės principai. Sutarties turinio pasirinkimo ir individualizavimo principas.Kongruencijos(atitikimo) principas. Nepagrįsto praturtėjimo ir pelno neleistinumo principas. Pasitikėjimo principas. Draudimo sutarties standartinių sąlygų viešumo principas. Draudimo teisės institutai. Bendrieji draudimo teisės institutai. Savanoriškojo draudimo sutarties institutas. Privalomojo draudimo institutas. Perdraudimo institutas. Draudimo priežiūros institutas. Draudimo įmonių veiklos reguliavimo institutas. Draudimo tarpininkavimo institutas. Draudimo finansų institutas. Draudėjų (vartotojų) teisių apsaugos institutas. Draudikų ir draudėjų atsakomybės institutas. Draudimo šakos, grupės ir rūšys. Draudimo teisės normų vieta teisės sistemoje. Draudimo teisės šaka: kodifikacijos Lietuvoje perspektyva. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos draudimo teisės šaltinių sparčiai gausėja. 2005 metų pradžioje nacionalinėje teisės sistemoje galiojo per 200 norminių teisės aktų, reguliuojančių draudimo ir draudimo tarpininkavimo veiklą, draudimo sutarties šalių teisinius santykius. Dalis šių aktų nustato reikalavimus ūkio subjektams, kurie verčiasi draudimo ir draudimo tarpininkavimo veikla. Be šių teisės šaltinių, dar yra priimta per 150 teisės aktų, reguliuojančių draudimo teisinių santykių ypatumus, susijusius su tam tikros srities ūkio subjektų veiklos specifika. Labai sunku orientuotis tokioje teisės aktų gausoje. Todėl bandysiu, kiek įmanoma susisteminti, draudimo teisės šaltinius. Manau, kad mano tema yra tikrai aktuali, nes draudimas darosi vis populiaresnis, ypač kai jo kai kurios rūšys tampa privalomosiomis. Todėl, manau, ta tema yra aktuali ne tik asmenims, dirbantiems šioje srityje, bet ir asmenims, kurie siekia draudimo srities žinių.
Darbo tikslas – parodyti kaip yra organizuojamas teisinis draudimo įmonių reguliavimas.
Darbo uždaviniai:
Pateikti trumpą draudimo teoriją;
Pateikti Draudimo sąvoką bei funkcijas;
Parodyti draudimo santykių dalyvius;
Pateikti kai kuriuos draudimo teisės šaltinius;
Glaustai aptarti bendrus draudimo teisės principus;
Išskirti Draudimo šakas, grupes ir rūšis;
Parodyti draudimo teisės normų vietą teisės sistemoje;
Numatyti Draudimo teisės šakos perspektyvas Lietuvoje; Pateikti išvadas.
Jau gilioje senovėje galima pamatyti pirmąsias draudimo apraiškas. Seniausios draudimo taisyklės, kurios pasiekė mūsų laikus, išdėstytos vienoje iš Talmudo knygų.
Draudimo istorijos raida pradedama skaičiuoti nuo XIII amžiaus, kai pradėjo vystytis jūrininkystė Italijoje. Jau tada draudimas buvo laikomas finansine veikla, nukreipta žalų padengimui.
Tuo tarpu operacijos, kuriose iš tolo galima įžvelgti draudimo veiklos pradmenis, atsirado jau šumerų laikais. Tenykščiams prekeiviams buvo išduodama finansinė garantija arba pinigų suma, kuria jie padengdavo nuostolius, jeigu jų prekėms kas nors atsitikdavo pervežimo metu. Vėliau Babilone atsirado ypatingos grupės "prekeivių – skolintojų", kurie skolindavo savo kolegoms, nusprendusiems "leistis į tolimą kelionę" (būtent taip tais laikais vadinosi importo-eksporto operacijos) ir nereikalaudavo pinigų grąžinti, jeigu kelionės metu prekes pavogdavo ar kas nors joms atsitikdavo. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-09
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis70.74 KB
AutoriusJolanta
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojaslekt. V. Jaruševičius
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Draudimo imoniu teisinis reguliavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 24 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • lekt. V. Jaruševičius
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą