Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Prigimtinės teisės samprata

Prigimtinės teisės samprata

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadinė dalis. Dėstomoji dalis. Prigimtinės teisės atsiradimas ir raida. Prigimtinės teisės samprata. Prigimtinės teisės vaidmuo Lietuvos teisinėje sistemoje. Išvados. Summary.

Ištrauka

Prigimtinės teisė yra viena seniausių teisinių doktrinų, pripažinusi, kad kiekvienas žmogus - vertybė. Jos pagrindą sudaro įgimtos žmogaus teisės. Pripažintos tarptautinės visuomenės, įtvirtintos nacionaliniuose teisės dokumentuose, šios teisės teisinių vertybių skalėje užima aukščiausiąją vietą. Jos yra teisės normų teisėtumo matas.
Prigimtinės teisės - tai tiesioginės socialinės teisės, nesvarbu ar išreikštos, ar neišreikštos išorinėmis formomis. Jos išreiškia natūralų žmonių gyvenimą ir nėra jų pačių išgalvotos.
Prigimtinių teisių buvimo ir jų vaidmens visuomenėje pripažinimas yra didelis humanistinės minties laimėjimas. Šios idėjos prasmė yra pripažinimas, kad lygia greta su valstybėje žmonių sukuriama, t. y. pozityviąja, teise yra prigimtinė teisė, kurios šaltinis - natūrali visuomenės ir gamtos tvarka ir jai suteikiama visuotinė reikšmė.
Pagal teisės teoretikus yra atskiros prigimtinės teisės: tautų apsisprendimo teisė, teisė suteikti pagalbą agresijos aukai, ekvivalentinių ekonominių santykių teisė, žmogaus teisės.
Šiais laikais pozityvioji teisė vaidina pagrindinį vaidmenį socialinio reguliavimo infrastruktūroje, tačiau kertinis orientuojantis jos veiksnys, parodantis ekonominius ir kitus objektyviai nulemtus visuomenės poreikius, yra prigimtinė (natūrali) teisė.
Šio kursinio darbo pirma dalis skirta prigimtinės teisės atsiradimui ir jos raidai, jos pagrindinių idėjų ir principų vystymuisi. Šioje dalyje rėmiausi Petro Leono darbais "Teisės filosofijos istorija" ir "Teisės enciklopedija".
Antros dalies tikslas - atskleisti prigimtinės teisės sampratą, jos pagrindinius principus, santykį su pozityviąja teise, bei kokią vietą visoje žmogaus teisių sistemoje užima prigimtinės teisės. Šios dalies pagrindą sudaro: S. Aleksejevo, M. Marčenko darbai.
Trečia dalis skirta prigimtinės teisės vaidmeniui Lietuvos teisinėje sistemoje. Joje analizuojamas Lietuvos Respublikos Konstitucijos nuostatų, įtvirtinančių prigimtines žmogaus teises ir laisves, turinys, šių teisių įgyvendinimo mechanizmai, jų apribojimo teisinis pagrindas. Šioje dalyje rėmiausi Lietuvos Respublikos Konstitucijos II skirsnio "Žmogaus ir valstybė" komentaru.
Šio kursinio darbo tikslas yra išsiaiškinti ir suprasti kaip atsirado ir vystėsi prigimtinė teisė nuo seniausių iki mūsų laikų. Kaip jos atsiradimą ir sampratą aiškina ankstesnės teisės mokyklos ir mūsų laikų teisės tyrinėtojai. Galiausiai kokią vietą dabartinėje Lietuvos teisėje užima prigimtinė teisė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis28.99 KB
Autoriusdonatas
Viso autoriaus darbų21 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasDr. B. Pranevičienė
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasViešojo saugumo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Prigimtines teises samprata [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Dr. B. Pranevičienė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-5
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą