Išplėstinė paieška
 
 
 

Vadovavimas (10)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950
Aprašymas

Įvadas. Vadovavimo sąvoka. Pagrindinės būdingųjų bruožų požiūrio į vadovavimą idėjos. Situacinis vadovavimo modelis. Bihevioristinis požiūris į vadovavimą. Vadovavimo stiliai. Autokratinis vadovavimo stilius. Demokratinis vadovavimo stilius. Liberalusis vadovavimo stilius. Įtikinėjantis vadovavimo stilius. Konsultuojantis vadovavimo stilius. Vadovo asmeninių savybių įtaka konfliktui ir valdymui. Vadovo asmenybės ypatumai. Orientacija į žmogų. Numatymo įgūdžiai. Vaizduotės įgūdžiai. Vertybių derinimo įgūdžiai. Įgalinimo įgūdžiai. Savęs supratimo įgūdžiai. Reikalavimai vadovui. Asmenybių tipai. Pojūtis, kad esu pilnai suprastas. Transformuotas tekstas. Tekstas perrašytas trečiu asmeniu ir suskirstytas į prasminius vienetus. Patyrimo kategorijos. Apibrėžimas. Išvados.

Ištrauka

Kiekvieną kartą, kai norime gauti darbą kokioje tai įmonėje, kreipiamės į vadovą; iškilo kokių tai neaiškumų ar nesklandumų – einame pas vadovą; reikia atstovauti įmonei, dalyvauti kokiuose nors posėdžiuose, pasitarimuose – kviečiame vadovą; reikia priimti kokius tai sprendimus – čia taip pat iškyla vadovas ir pan. Taigi, be vadovo jokia veikla, susijusi su daugiau kaip dviejų žmonių darbu, siekiant bendro tikslo neįmanoma.
Valdymo būtinumas egzistavo visais laikais. Garsiosios Egipto piramidės ir kiti gilioje senovėje žmonijos sukurti stebuklai galėjo atsirasti tik koordinuotų, organizuotų pastangų pasekoje. Dabartiniu metu išsivysčiusiose Vakarų šalyse santykis tarp darbininkų ir valdančiojo personalo yra 2:1, o ateityje kai kuriose srityse laukiamas 1:1.
Taigi vadovo vaidmuo organizacinėje veikloje, atliekant įvairius darbus yra ypatingas ir labai svarbus, o taip pat ir nelengvas bei reikalaujantis be galo didelės atsakomybės. Ne kiekvienas žmogus gali vadovauti. Būti geru vadovu reikia sugebėti; tai reikalauja daug darbo, pastangų ir laiko.
Kylant šalies išsivystymo lygiui, kuriantis vis daugiau naujoms firmoms, individualioms įmonėms, vadovavimo problema tampa vis aktualesne, jai skiriama vis daugiau dėmesio, leidžiamos įvairios knygos, skirtos jau esamiems ir būsimiems vadovams, kuriose duodami įvairūs patarimai, pamokymai, kaip būti geru vadovu. Tai yra labai svarbu, nes su tuo glaudžiai susijęs ir pats darbas įmonėje, jo efektyvumas, našumas, rezultatai. O juk kiekvienas vadovas yra suinteresuotas, kad jo veikla būtų sėkminga, klestėtų įmonė, įsitvirtintų rinkoje, ją pripažintų visuomenė ir, žinoma, gautų kuo didesnį pelną.
Taigi, kas tai yra "vadovas"? Koks jo darbo pobūdis? Koks jo santykis su personalu? Ar asmenybės ypatumai turi ryšį su vadovavimo stiliumi? Kas būdinga vadovavimo veiklai ?
Rašydama šį darbą stengiausi save įsivaizduoti vadovo vietoje , galvoti apie tarpasmeninius santykius tarp žmonių, analizuoti ar pajėgčiau dirbti vadovaujantį darbą, suburti darnią ir patikimą komandą, efektyviai ją valdyti, kaip siekčiau komandos efektyvumo, kaip sektųsi spręsti komandos vidaus konfliktus; bandžiau įvertinti savo, kaip įsivaizduojamo vadovo galimybes. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-26
DalykasOrganizacinės psichologijos kursinis darbas
KategorijaPsichologija >  Organizacinė psichologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis49 puslapiai 
Literatūros šaltiniai27
Dydis58.24 KB
AutoriusRENATA
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus technologijų, verslo ir žemės ūkio mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vadovavimas (10) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 49 puslapiai 
  • Vilniaus technologijų, verslo ir žemės ūkio mokykla / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą