Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Programos>Duomenų saugojimas ir valdymas

Duomenų saugojimas ir valdymas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Įvadas. Duomenų bazės samprata. Duomenų valdymas. Duomenų formavimas. Duomenų bazės administravimas. Duomenų saugojimas. Duomenų perkėlimas, saugumas ir apsauga. Paieška duomenų bazėse. Skirtingų standartų duomenų bazių naudojimas. Dokumentų saugojimo ir tvarkymo sistemos. Duomenų saugyklos. Duomenų gavyba. Duomenų bazių valdymo sistema "Oracle". Oracle produktai bizniui. Pagrindiniai Oracle produktai. Pagrindiniai Oracle taikymai. Istorija. Kompiuterizuota verslo valdymo ir apskaitos sistema SCALA. Išvados.

Ištrauka

Sparčiai plečiantis informacinių sistemų kūrimo galimybėms keičiasi daugelio žmogaus veiklos sričių darbo aplinka. Technologijų plėtra turi įtakos programinės įrangos kūrimo procesams, naujų metodų paieškai, skirtai informacijai ir žinioms kaupti, skleisti, valdyti.
Informacija yra reikšminga šiuolaikiniame gyvenime, šiam procesui turi įtakos keletas veiksnių. Informacija tampa vis labiau prieinama ir efektyviau perimama. Turimus duomenis būtina kaupti ir saugoti, nes jų gali prireikti ateityje. Tam tinkamiausios yra duomenų saugyklos, duomenų bazės.
Asmeninė adresų knygutė, bibliotekos kartoteka, kasos žurnalas – visa tai gali būti pavadinta tam tikromis duomenų bazėmis, tačiau duomenų bazės sąvoka plačiajai visuomenei reiškia kompiuterinę duomenų saugyklą, taigi mes savo darbe orientavomės būtent į šį duomenų kaupimo ir apdorojimo būdą.
Mūsų kursiniam darbui pasirinkome temą "Duomenų saugojimasis valdymas" dėl to, kad kuo toliau, tuo dažniau tenka susidurti su kompiuterinėmis duomenų bazėmis kasdieniame gyvenime.

Dažniausiai duomenų bazė suprantama kaip kartu saugomų ir susijusių duomenų, skirtų apdoroti kompiuteriu visumą. Duomenys atitinka tam tikros realaus pasaulio dalies, skirtos kompiuterizuoti, modelį.
Kita duomenų bazės samprata yra platesnė, ji apima ne tik tvarkingai saugomus duomenis, net ir programinę įrangą, skirtą duomenų bazėms kurti ir įvairiais būdais apdoroti.
Duomenys saugomi ir apdorojami ne bet kaip, o laikantis tam tikrų susitarimų, taisyklių. Kitaip tariant, duomenys duomenų bazėje yra sutvarkyti tam tikru būdu. Duomenų bazė turi būti organizuojama taip, kad būtų patogu apdoroti ir valdyti tiek bendrą šios informacijos visumą, tiek atskiras jos dalis.
Paprastai kiekviena duomenų bazė turi savo struktūra, dar vadinama schema. Schema parodo objektų, pateikiamų duomenų bazėje, tarpusavio ryšį. Yra daugybė būdų sukurti duomenų bazės schemą. Šios variacijos vadinamos duomenų bazės modeliais. Šiuo metu dažniausiai naudojamas reliacinis modelis, kuris kalbant neprofesionaliais terminais, visą informaciją pateikia daugialypiais ryšiais susijusiomis lentelėmis. Kiekviena iš jų susideda iš eilių ir kolonų. Kiti modeliai, tokie kaip hierarchinis ar tinklinis, naudoja detalesnį tarpusavio ryšių pateikimą. Duomenų bazių valdymo sistemos paprastai skirstomos į kategorijas pagal duomenų modelį: reliacinis, tinklinis ir pan.
Duomenų bazės taikomos daug kur, jos apima ištisą įvairovę programinės įrangos. Duomenų bazė yra labiausiai priimtinas duomenų saugojimo metodas, kai jie turi būti prieinami daugeliui vartotojų, kur koordinacija tarp šių vartotojų yra reikalinga. Net pavieniams vartotojams jos yra patogios, todėl daug elektroninio pašto programų ir asmeninių planuotojų yra paremti standartine duomenų bazės technologija. Duomenų bazių programinė įranga tinkama daugeliui duomenų bazių platformų, taigi taikomosios programos gali naudoti įprastą sąsają, kad pasiektų duomenų bazėje saugomą informaciją.
Duomenų bazės duomenys turi atitikti tam tikrus reikalavimus:
Vientisumas;
Nepertektumas;
Nepažeidžiamumas;
Saugumas;
Informacinis suderinamumas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasProgramų kursinis darbas
KategorijaInformatika >  Programos
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis240.86 KB
AutoriusBeata
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas5
Mokytojas/Dėstytojasdr. V. Trinkūnas
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasStatybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Duomenu saugojimas ir valdymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 28 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 5 Klasė/kursas
  • dr. V. Trinkūnas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą