Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Dokumentinio proceso ir teismo įsakymo išdavimo proceso lyginamoji analizė

Dokumentinio proceso ir teismo įsakymo išdavimo proceso lyginamoji analizė

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Dokumentinis procesas. Reikalavimai, dėl kurių gali būti pareiškiami ieškiniai dokumentinio proceso tvarka. Preliminaraus sprendimo priėmimas. Atsakovo prieštaravimai. Bylos eiga teismui juos priėmus. Teismo įsakymo išdavimo esmė ir leistinumas. Teismo įsakymo išdavimas ir pranešimas skolininkui. Bylos eiga skolininkui pareiškus prieštaravus. Išvados.

Ištrauka

Civilinio proceso teisė – tai teisės normų sistema, reguliuojančių teismo, byloje dalyvaujančių asmenų, kitų proceso dalyvių veiklą teismui nagrinėjant, sprendžiant civilines bylas bei vykdant teismo sprendimus. Civilinio proceso paskirtis – užtikrinti greitą ir teisingą privačių ginčų sprendimą, ginčijamų civilinių teisių bei pareigų nustatymą. Be kitų procesinių priemonių, kuriomis įstatymų leidėjas siekia užtikrinti kuo greitesnį privačių ginčų sprendimą, yra supaprastinto ir sumarinio proceso įtvirtinimas civilinio proceso įstatyme. Naujajame civilinio proceso kodekse (toliau CPK) įtvirtintos šios sumarinio proceso formos: dokumentinis procesas, bylos dėl teismo įsakymo išdavimo, bylos dėl nedidelių sumų priteisimo ir bylos dėl daikto valdymo pažeidimų.
Sumarinis procesas pasižymi specialia bylų nagrinėjimo tvarka, kai, siekiant paspartinti procesą, tesimui suteikiama teisė nesilaikyti tam tikrų bendrųjų proceso taisyklių, keliami švelnesni bylos aplinkybių visumos ištyrimo ir procesinės formos reikalavimai.
Savo darbe išsamiau aptarsiu dokumentinį procesą ir teismo įsakymo išdavimo procesą.
Dokumentinio ir teismo įsakymo išdavimo procesų esmė
2003 m. sausio 1 d. įsigaliojusiame Lietuvos Respubliko CPK įtvirtinta sumarinio proceso forma - dokumentinis procesas. Dokumentinis procesas – tai viena iš supaprastinto proceso formų, kurios paskirtis yra užtikrinti greitesnį tam tikros rūšies ginčų nagrinėjimą. Dokumentinio proceso modelis perimtas iš Vokietijos dokumentinio proceso. Iki tol galiojusiame CPK buvo numatyti tik atskirų bylų kategorijų nagrinėjimo ypatumai, kurių procedūros bruožų turi dabartinis dokumentinis procesas (pvz.reikalavimų pagrindimas tik rašytiniais įrodymais). Pagrindinės dokumentinio proceso taisyklės nustatytos CPK XXII skyriaus 424-430 straipsniuose. Jeigu juose nustatytos procesinės normos nereglamentuoja konkrečių procesinių veiksmų, taikomos bendrosios civilinio proceso ginčo teisenos normos. Taip pat kaip ir dokumentinio proceso taip ir teismo įsakymo išdavimo proceso pagrindinė užduotis – maksimaliai supaprastinti ir pagreitinti teismo darbą sprendžiant sąlygiškai aiškias bylas, dėl kurių šalys praktiškai nesiginčija. Teisės teorijoje yra žinomos dvi teismo įsakymo išdavimo sistemos: vienpakopė, kuri pasižymi tuo, kad teismo įsakymas kreditoriaus prašymu yra išduodamas iš karto ir tik tada skolininkui siūloma pareikšti prieštaravimus ir dvipakopė, kurios procesas yra kiek ilgesnis nei vienpakopės, nes iš pradžių skolininkui siunčiamas pranešimas su pasiūlymu pareikšti prieštaravimus, jei nesutinka su pareikštais reikalavimais. Jei skolininkas prieštaravimų nepareiškia, išduodamas teismo įsakymas. Lietuvoje priėmus naująjį CPK pasirinkta vienpakopė teismo įsakymo išdavimo sistema, kuri yra operatyvesnė nei dvipakopė, nes teismui nereikia dukart siųsti procesinių dokumentų skolininkui. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-24
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis18.67 KB
AutoriusRika
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Dokumentinio proceso ir teismo isakymo isdavimo proceso lyginamoji analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą