Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Konstitucinio teismo nutarimai – finansų teisės šaltiniai

Konstitucinio teismo nutarimai – finansų teisės šaltiniai

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Dėstomoji dalis. Teisės šaltinis - pagrindinės teisės teorijos tezės bei jų sąsaja su finansų teise. Šaltinio samprata: teisės teorijoje išskiriamos pagrindinės šaltinių rūšys. Finansų teisės šaltiniai. Finansų teisės šaltinių samprata. Pagrindiniai finansų teisės šaltinių bruožai. Finansų teisės šaltinių sistema. Konstitucinio teismo vieta teisėkūros procese. Teisės konstitucionalizacija ir jos įtaka finansų teisei. Konstitucinio teismo veikla, jo priimamų teisės aktų vaidmuo valstybės finansinėje veikloje. Žvilgsnis į užsienį. Įvairių šalių pagrindiniai teisės šaltiniai. Teisės konstitucionalizacija bei konstitucinės kontrolės institucijų nagrinėjamų klausimų finansų teisėje įvairovė užsienio šalyse. Lenkijos Konstitucinio Tribūnolo nutarimų tendencijos finansų srityje ir jų palyginimas su Lietuvos Konstituciniu teismu. Išvados. Summary.

Ištrauka

Kad taptų tikrove ir galėtų vykdyti savo funkcijas, teisei būtina išorinė išraiška. Teisės literatūroje tai yra vadinama teisės forma, o kai kuriais atvejais – teisės šaltiniais arba teisės forma ir šaltiniais (šaltinis – kas duoda pradžią, iš kur kas išeina) . Teisės formos susiformavimas pagal tai, dėl kokios priežasties visuomenėje atsiradusius santykius ji įtvirtina, skiriamas į tokius atvejus - ji gali būti suteikiama jau susidariusiems visuomeniniams santykiams, kurių turinys yra šalių tarpusavio teisės ir pareigos, t.y. realiai susidarę teisiniai santykiai. Tai dažniausias praktikoje pasitaikantis būdas, nes tuomet ją sukuriančiam subjektui reikia mažiausiai pastangų, kad ši norma būtų veikianti valstybėje, jos būtų laikomasi ir ji įsitvirtintų ir galėtų gerai funkcionuoti visuomenėje. Taip pat valstybė gali įstatymiškai užfiksuoti dar galutinai nesusiklosčiusius visuomeninius santykius, aktyviai skatindama visišką jų susidarymą ir įtvirtinimą praktiniame gyvenime. Šis būdas reikalauja šiek tiek laiko, kol visuomenė galutinai įsisavins tam tikrus legitimaus elgesio standartus. Ir galiausiai, tiesioginis teisės atsiradimo pagrindas gali būti ir teisės praktika.
Teisės teorijoje šaltinis yra skirstomas į materialųjį ir formalųjį. Materialusis teisės normų šaltinis – tai materialiosios, socialinės ir kitos visuomenės gyvenimo sąlygos, objektyviai verčiančios išleisti ar pakeisti, papildyti teisės aktus ir netgi pertvarkyti visą teisės sistemą. Taigi, tai yra istoriškai besikeičiantys žmonių interesai, dorovinės nuostatos, religiniai įsitikinimai, kurie kuriant teisę transformuojasi į visuotinai privalomo elgesio taisyklę (teisės normą). Formaliai suprantamas teisės normų šaltinis – tai teisėkūros subjekto kompetencija ir teisėkūros procedūros, kuriomis žmonių interesai yra paverčiami konkrečiomis elgesio taisyklėmis arba jau egzistuojančios visuomenėje elgesio taisyklės paverčiamos teisės normomis (sankcionavimas). Šiuo atveju įstatymų leidėjas supranta, kad tam tikrų visuomeninių ryšių visuma, tam tikras visuomenės narių elgesio variantas turi tapti bendrai privaloma elgesio taisykle ir virsti įstatymu – taip sukuriamos privalomos teisės normos. Pagal šį (formalųjį) teisės normų požymį skiriami tokie teisėkūros procedūrų tipai – 1) jau esančios elgesio taisyklės sankcionavimas; 2) tarptautinės sutarties ratifikavimas; 3) originalios teisės normos sukūrimas.
Taigi, žmonių interesai yra materialusis teisės normų šaltinis tuo atžvilgiu, kad jie lemia istoriškai besikeičiantį teisės normos turinį, tuo tarpu teisės normų formos šaltinis yra teisėkūros subjekto kompetencija ir teisėkūros procedūros, pagal kurias norma yra sukurta. Jis sukuria teisės normos juridinę galią ir tą galią išreiškiantį dokumentą. Tad išorinė teisės normų forma yra teisės aktai – dokumentai, kuriuose ta norma yra suformuluota ir iš kurių pobūdžio sprendžiama apie teisės normos juridinės galios tipą. Dabar oficialiomis teisės normų išraiškos formomis yra laikomi teisinis paprotys, teisinis precedentas, norminio turinio sutartys, ratifikuotos tarptautinės sutartys, teisės normų aktas. Apie kiekviną iš šių rūšių plačiau bus kalbama vėlesnėse šio darbo dalyse, todėl trumpai aptarus teisės šaltinio sampratą, pereikime prie finansų teisės šaltinių. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKonstitucinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai19
Dydis46.87 KB
Autoriuszivile
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konstitucinio teismo nutarimai finansu teises saltiniai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą