Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Informacija ir informacinė visuomenė>Bibliotekos vaidmuo informacinėje visuomenėje

Bibliotekos vaidmuo informacinėje visuomenėje

  
 
 
1234567
Aprašymas

Įžanga. Informacinės visuomenės samprata. Bibliotekos vaidmuo informacinėje visuomenėje. Apibendrinimas.

Ištrauka

Nuolat besikeičianti aplinka sukuria bibliotekoms ne vien problemų, bet ir galimybių. Pirmasis žingsnis pokyčių link yra būtinumo keistis supratimas ir priėmimas, lydimas baimės, konfliktų. Kai kurioms bibliotekoms keistis trukdo pernelyg didelis prieraišumas prie tradicijos, o pokyčiai joms asocijuojasi su katastrofa. Bet yra ir aktyvių bibliotekų, kurios pokyčius suvokia ne kaip problemą ar diskomfortą, o kaip neišvengiamą būtinybę, su kuria reikia ne kovoti, o ja pasinaudoti.
Informacinės visuomenės kūrimas nulėmė bibliotekos vietos visuomenėje bei funkcijų pokyčius. Bibliotekoms reikia permąstyti savo vietą ir vaidmenį; tapti lanksčiomis ir derintis prie nuolat besikeičiančios aplinkos ir jos poreikių; diegti informacines technologijas. Informacinėje visuomenėje vartotojas renkasi paslaugos kokybę, operatyvumą ir komfortą [1].
Šio darbo tikslas – aptarti bibliotekų vaidmenį informacinėje visuomenėje.
Rašant darbą daugiausia remtasi publikacijomis iš profesinių periodinių leidinių bei informacinės visuomenės kūrimo programa internete.

Informacinė visuomenė apibūdinma sparčiu informacijos augimu ir didėjančia įvairove, informacijos ir komunikacijos technikos ir technologijos plėtra, informacijos kaip prekės traktuote, žinių ir informacijos industrijos susiformavimu, informacijos ir jos technologijų poveikiu visoms veiklos sritims, mokymosi ir darbo pobūdžiui bei kasdieninio gyvenimo stiliui [1].
Informacinės visuomenės apibrėžimuose daugiausia akcentuojama ypatinga naujųjų informacijos ir komunikacijos technologijų reikšmė. Dėl kompiuterių kainų sumažėjimo ir jų tobulėjimo atsiranda galimybė viską kompiuterizuoti. Mobilios komunikacijos, elektroninis paštas, elektroninis dokumentų pateikimas, multimedia, virtuali realybė – tai metodai ir priemonės naudojami mokyklose, gydymo įstaigose, bankuose, verslo įmonėse, bibliotekose, muziejuose, namuose. O informacijos išteklių valdymas ir panaudojimas tampa orgnizacijos, visuomenės, valstybės ir viso pasaulio raidą lemiančiu veiksniu. Informacijai tampant preke, jos kūrimo, organizavimo, paskleidimo ir panaudojimo procesuose ima reikštis ekonominiai faktoriai, o informacinės visuomenės varikliu tampa informacijos ir žinių bei jų technologijų rinka. Informacinėje visuomenėje yra ne tik daugiau kompiuterių, bet ir daugiau žmonių, kurių darbas, profesinė ir asmeninė veikla susijusi su informacijos kūrimu, saugojimu, apdorimu ir paskleidimu, randasi naujos darbo vietos, naujos profesijos, iškyla nauji reikalavimai specialistams, naujų žinių ir įgūdžių paklausa. Informacinėje visuomenėje išauga informacijos reikšmė individo, ogganizacijos ir visuomenės gyvenime. Bet kurioje srityje ir bet kurioje veikloje sėkmę lemia jau ne vien profesinės, bet ir informacinės kvalifakicijos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformacijos ir informacinės visuomenės referatas
KategorijaInformatika >  Informacija ir informacinė visuomenė
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis11.11 KB
AutoriusAsta
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bibliotekos vaidmuo informacineje visuomeneje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą