Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Nepilnamečių globa ir rūpyba

Nepilnamečių globa ir rūpyba

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Globa ir rūpyba. Globa. Rūpyba. Nepilnamečių globa ir rūpyba. Vaiko globos (rūpybos) tikslas ir uždaviniai. Vaiko globos (rūpybos) nustatymo principai. Vaikų, kuriems reikalinga globa (rūpyba), nustatymas ir apskaita. Vaiko globos (rūpybos) rūšys ir formos. Vaiko laikinoji globa (rūpyba). Vaiko nuolatinė globa (rūpyba). Vaiko globa (rūpyba) šeimoje, šeimynoje, valstybinėse ir nevyriausybinėse globos institucijose. Nepilnamečio globėjo (rūpintojo) pareigos, teisės, atsakomybė. Išvados.

Ištrauka

Vaiko globa pastaruoju metu tampa vienu iš aktualiausių vaiko gerovės klausimų, tokiems pasikeitimams daro įtaką besikeičiančios, ekonominės, socialinės, politinės visuomenės sąlygos.
Atsižvelgiant į vaiko globos sistemos kitimą, vaiko globos teoriją formavosi keletą dešimtmečių. Pirmą kartą teoriniai vaiko globos pagrindai buvo suformuluoti, kuriant LR vaiko globos įstatymą 1998m. Įsigaliojus naujam LR Civiliniam kodeksui, šalia globos sąvokos atsirado rūpybos sąvoka.
LR Civilinio kodekso 3 knygoje "Šeimos teisė‘‘ tiksliai apibrėžta vaiko globos (rūpybos) sąvokos, tikslai ir uždaviniai, globos (rūpybos) steigimo principai, globos (rūpybos) rūšys ir formos, globos (rūpybos) nustatymo ir pasibaigimo pagrindai.

Globa yra nustatoma siekiant įgyvendinti, apsaugoti ir apginti ne veiksnaus fizinio asmens teises ir interesus.
Asmens globa apima ir jo turto globą, tačiau prireikus turtui valdyti ir tvarkyti gali būti paskirtas turto administratorius.

Rūpyba yra nustatoma siekiant apsaugoti ir apginti ribotai veiksnaus fizinio asmens teises ir interesus.
Asmens rūpyba apima ir jo turto rūpybą, tačiau prireikus turtui valdyti ir tvarkyti gali būti paskirtas turto administratorius.
Globa skiriama vaikams iki 14 metų amžiaus, o rūpyba – nuo 14 iki 18 metų, dėl įvairių priežasčių likusiems be tėvų priežiūros.


Vaiko globos rūpybos tikslas – užtikrinti vaiko auklėjimą ir priežiūrą aplinkoje, kurioje jis galėtų saugiai tinkamai augti, vystytis ir tobulėti.
Vaiko globos (rūpybos) uždaviniai:
1) paskirti vaikui globėją (rūpintoją), kuris rūpintųsi, auklėtų, jam atstovautų ir gintų jo teises ir teisėtus interesus;
2) sudaryti vaikui gyvenimo sąlygas, kurios atitiktu jo amžių, sveikatą ir išsivystymą;
3) rengti vaiką savarankiškam gyvenimui šeimoje ir visuomenėje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis13.61 KB
Autoriusroma
Viso autoriaus darbų16 darbų
Metai2003 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nepilnameciu globa ir rupyba [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Panevėžio kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą