Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Pirmasis įspūdis ir jo svarba

Pirmasis įspūdis ir jo svarba

  
 
 
1234567
Aprašymas

Įvadas. Socialiniai vaidmenys. Pirmasis įspūdis. Situacija. Kokį įspūdį daro jūsų pasirodymas. Veikti, užuot darius įspūdį. Rodyti, užuot kalbėjus. Galvoti, užuot nepagrįstai tvirtinus. Aplinka. Santykis su aplinka charakterizuoja jus pačius. Svečias ar šeimininkas – kaip jūs dominuojate. Kūnas. Rankos ir akys užmezga kontaktą. Jūsų pasirodymas. Aiškią poziciją perteikia suprantama kūno kalba. Atviras ir ryžtingas. Dėmesingas ir draugiškas. Entuziastingas ir įkvepiantis. Energingas ir reiklus. Palankus ir kilniaširdis.

Ištrauka

Žmogus iš prigimties yra sociali būtybė. Ką tik gimusiam kūdikiui jau reikia ne tik maisto, šilumos, bet ir aplinkinių dėmesio bei meilės. Sėkmingas bendradarbiavimas yra svarbi visaverčio gyvenimo dalis, teigiamų emocijų šaltinis. Gebėjimas bendrauti žymia dalimi lemia sėkmę daugelyje profesinės veiklos sričių. Dažnai jis vertinamas ne mažiau nei dalykinės žinios ir profesiniai įgūdžiai. Pedagogams, prekybininkams, gydytojams bendravimas yra tarsi "darbo įrankis", kurį naudodami jie daro poveikį auklėtiniams, įgyja klientų pasitikėjimą ir kt. Daugelis veiklos sričių mūsų dienomis yra siaurai specializuotos, todėl gerų darbo rezultatų paprastai pasiekia komandos, sudarytos iš skirtingus dalykus išmanančių specialistų. Komandos darbo sėkmė taip pat priklauso nuo jos narių tarpusavio bendravimo. Visa tai skatina psichologus tirti bendravimo dėsningumus, ir vis daugiau žmonių – jais domėtis.
Kiekvienoje konkrečioje situacijoje mes galime rodyti skirtingas savo Aš puses. Kontaktuodami su kitais, mes žodžiais, ne verbaliniais signalais bei elgesiu visada prisistatome, kokie esame arba norėtume būti. Būdami tarp kitų žmonių, mes siekiame pasirodyti taip, kad aplinkiniai susidarytų apie mus tokį įspūdį, kokio mes pageidaujame. Taigi mes tampame savo paties Aš "vadybininkais". Kitais žodžiais tariant, bendraudami su grupe arba net su vienu asmeniu, mes kuriame ir kontroliuojame įspūdį. Įspūdžio kūrimas suprantamas kaip sąmoningas arba nesąmonintas procesas, kurio metu asmuo elgiasi viešumoje taip, kad sukurtų jo siekius ir poreikius bendraujant atitinkantį įvaizdį.
Pirmasis įspūdis nėra kažkas konkretaus, dėl ko reiktų vieną dieną stengtis, o kitą – numoti ranka. Ką tokio svarbaus padarote palikdami pirmą įspūdį? Prieinate prie durų, žengiate keletą žingsnių, pasisveikinate su vienu ar keliais žmonėmis, galbūt ketindami vėliau atsisėsti, o pirmas įspūdis jau padarytas – ne didelis laiko tarpas ir nedaug informacijos apie situaciją, kad būtų galima nagrinėti temą kūno kalbos aspektu.
Niekada nesileiskite apgaunami situacijos konkretumo ir paprastumo: kūnas kalba nedaug, bet tai, ką jis sako, lemia tolesnę susitikimo eigą. Per pirmąsias susitikimo sekundes mes visi intuityviai gauname žinių apie žmogų iš jo išvaizdos, aprangos, kūno signalų, kalbos, ir akimirksniu atsiranda supratimas, su kuo turime reikalą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-03
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis29.17 KB
Autoriusdinutee
Viso autoriaus darbų23 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasDalia Kulytė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pirmasis ispudis ir jo svarba [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Dalia Kulytė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą