Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Komunikacija>Informacijos visuomenės ir politikos komunikacijos tarpusavio įtaka

Informacijos visuomenės ir politikos komunikacijos tarpusavio įtaka

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Politika ir informacija. Informacinė visuomenė ir politinė komunikacija. Išvados.

Ištrauka

Šiuo metu teiginis, kad mes gyvename informacinės visuomenės epichoje tapo labai populiarus. Ir iš tikrųjų, komunikacijos procesuose dalyvauja ir atskiri individai ir bendruomenės. Informacija mus viekia ir įtakoja bet kuriose gyvenimo srityse ir politika čia nėra išimtis. Šiuolaikiniame informacijos priemonių vystymosi etape informacinių technologijių naudojamasis politikoje labai paplito ir įsitvirtino.
Politinės komunikacijos reikšmė visuomenės ir valstybės politiniame gyvenime yra juntama ir intuityviai suprantama. Ne veltui svarbiausi į valdžią pretenduojančių asmenų, partijų ar interesų grupių veiksmai skirti efektyvių ir pakankamų komunikacinių sistemų kūrimui ir jų panaudojimui politinėje veikloje. Politinė komunikacija tampa svarbiausia priemone informuoti ir organizuoti visuomenę, formuoti jos nuomonę ir demokratinėje, ir autoritarinėje valstybėje.
Politinė komunikacija neegzistuoja pati savaime. Ji yra stambesnės politinės veiklos srities sudedamoji dalis. Politinė komunikacija tai teorijų ir metodų, kuriais gali naudotis politinės organizacijos ir valdžios organai, siekiant nustatyti savo tikslus ir paveikti piliečius, visuma. Taigi, politinę komunikaciją galima apibūdinti kaip savotišką politinių santykių rūšį, be kurio šiuolaikinis politinis procesas informacinėje visuomenėje tampa neįmanomas.
Įvairių informacijos apie politiką tipų sąveika, jų tarpusavio papildymas leidžia sukurti pilną ir pakankamai tikrą politinės komunikacijos įvaizdį. Politinės informacijos charakteris pasikeitė spartaus naujų technologijų, sąlygojančių informacinės visuomenės formavimą, vystymosi dėka.
Šiandien, norint suprasti tarpusavio informacinės visuomenės ir politinės komunikacijos įtaką, verta kalbėti ne šiaip apie informacinę visuomenę, bet apie aktyvią informacinę visuomenę. Aktyvi informacinė visuomenė – visuomenė, aktyviai dalyvaujanti visuomeniniame ir politiniame gyvenime. Bendraudami informaciniame tinkle, diskutuodami, aktyvesni jo nariai turi progą pažadinti pasyviuosius kaimynus, prisidėti prie politinės veiklos, dalyvavimo rinkimuose.
Šio referato tikslas yra parodyti informacinės visuomenės ir politikos komunikacijos tarpusavio įtaką.
Siekiant tikslo, darbe nagrinėjami šie klausimai:
1. politikos ir informacijos sąvokos;
2. informacinės visuomenės ir politinės komunikacijos sąsaja.
Darbe remiamasi Lietuvoje ir užsienio šalyse skelbta moksline literatūra, visuomenės nuomonių atliktais tyrimais, interneto šaltiniais.
Referatą sudaro įvadas, 2 skyriai, gale pateikiamos išvados , naudotos literatūros sąrašas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-02
DalykasKomunikacijos referatas
KategorijaKomunikacija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis77.52 KB
AutoriusIrina
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informacijos visuomenes ir politikos komunikacijos tarpusavio itaka [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą