Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Geografija>Lietuvos geografija>Baltijos jūros biologiniai ir mineraliniai resursai

Baltijos jūros biologiniai ir mineraliniai resursai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Darbo metodika. Baltijos jūros fizinė-geografinė charakteristika. Baltijos jūros fizinė-geografinė charakteristika. Baltijos jūros geologija ir geomorfologija. Biologiniai Baltijos jūros resursai. Žuvininkystė Baltijos jūroje. Žuvininkystė Kuršių mariose. Mineraliniai Baltijos jūros resursai. Baltijos jūros turtas – gintaras. Nafta Baltijos jūroje. Baltijos jūros užterštumas. Cheminis ginklas Baltijos jūroje, nafta. Nevalytų vandenų prietaka, dumblių žydėjimas, dampingas. Išvados.

Ištrauka

Jūra, tai neišsenkantis gamtos turtas, kuriame yra biologinių ir mineralinių resursų, tačiau šie resursai labai greitai mažėja, dėl žmogaus nemokėjimo tinkamai jais naudotis, padaro labai daug žalos.
Baltijos jūra yra nedidelė šelfinė jūra Europos šiaurinėje dalyje, įsiterpusi į žemyną, kuri per Šiaurės jūrą jungiasi su Atlanto vandenynu, ji nėra labai gausi žuvų įvairove. Dėl mažo vandens druskingumo jūroje gali gyventi tiek jūrinės žuvys - menkės, silkės, skumbrės, uotai, tiek ir gėlavandenės - karšiai, lydekos ir kitos. Pagaunamos žuvies kiekis yra nemažas, bet su kiekvienais metais šis skaičius vis mažėja.
Baltijos jūra turi taip pat ir mineralinių resursų, tai naftos, gintaro bei statybinių medžiagų: smėlis, žvyras. Nafta — svarbus energijos šaltinis, ji yra pagrindinė žaliava naftos chemijos pramonei, gaminant benziną, skystą kurą, žibalą, tepalus, asfaltą, vazeliną ir kt. Naftą buities reikmėm pradėta naudoti XIX a. pabaigoje. Iš pradžių iš jos buvo išgaunamas žibalas, o vėliau, atsiradus vidaus degimo varikliams, ji naudota benzino ir dyzelino gamybai. Gintaras, tai daugiau papuošalinis mineralas ir Lietuviu istorijos pasididžiavimas, tai Lietuvos istorija, o žiūrint iš mokslinės pusės, tai fosiliniai pušų sakai, kurie yra organinės kilmės mineralas, sustingęs spygliuočių sakams.
Užterštumas daugiausia yra nafta ir jos produktais, taip pat labai daug teršalų patenka drauge su nutekamaisiais vandenimis (kanalizacijos, žemės ūkio įmonių nuotekos ir kt.), viena iš dižiausių aktualių problemų yra radioaktyviosios taršos šaltinis 6-ojo ir 7-ojo dešimtmečio pradžioje atominio ginklo bandymai atmosferoje ir jų pasekmės - globalinės iškritos, paskandintų ginklų jūros dugne dar nuo II-ojo pasaulinio karo, ir po 1986 m. balandžio 26 d. įvykusios Černobylio atominės elektrinės avarijos, pateko dideli įvairių radionuklidų kiekiai. Užterštumas lemia biologinių resursų populiaciją, rūšis ir pasiskirstyma jūroje.
Taigi, aš pasirinkau temą "Baltijos jūros biologiniai – mineraliniai resursai". Mano manymu, tai labai svarbi ir aktuali tema šiais laikais, turėtume labiau susidomėti ir bandyti spręsti iškilusias problemas, kurių mūsų jūroje yra labai daug.

Kursinio tema yra "Baltijos jūros biologiniai ir mineraliniai resursai", jį sudaro įvadas, darbo metodika, keturi skyriai (1. Baltijos jūros fizinė-geografinė charakteristika; 2. Biologiniai Baltijos jūros resursai; 3. Mineraliniai Baltijos jūros resursai; 4. Baltijos jūros užterštumas.), išvados bei literatūra.
Temos tikslas: Išanalizuoti Baltijos jūros biologinius - mineralinius resursus (jų gausumą ir paplitimą) Baltijos jūros regione.
Uždaviniai:
Išanalizuoti Baltijos jūros fizinę – geografinę charakteristiką;
Palyginti Baltijos jūros regiono biologinių resursų gausumą, įvairumą ir paplitimą;
Išanalizuoti mineralinius resursus Baltijos jūroje;
Paanalizuoti užterštumo priežastis Baltijos jūroje;
Atskleisti užterštumo žalos padarinius. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-31
DalykasLietuvos geografijos kursinis darbas
KategorijaGeografija >  Lietuvos geografija
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai20
Dydis1.41 MB
AutoriusAurelija
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Baltijos juros biologiniai ir mineraliniai resursai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą