Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Bendravimo menas ir mokslas (3)

Bendravimo menas ir mokslas (3)

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Bendravimo būdai. Kalbėjimas. Bendravimas viešose vietose. Bendravimas grupėse. Bendravimo menas. Pokalbio taisyklės vakar ir šiandien. Bendravimo tobulinimas. Pabaiga.

Ištrauka

Bendravimas – tai prasminga sąveika tarp dviejų ar daugiau žmonių
Bendravimas žmogui toks reikšmingas ir būtinas, kad be jo negalima įsivaizduoti ir paties žmogaus. Bendravimo procese susiformuoja visi individo žmoniškieji bruožai – įsitikinimai, jausmai ir emocijos, vertinimai ir idealai, charakterio savybės ir elgesio įpročiai. Be bendravimo neįmanoma žmonių gamybinė, kultūrinė ir visuomeninė veikla.
Bendravimas yra sudėtingas ir prieštaringas procesas. Bendraudami žmonės vadovaujasi įvairiais motyvais, siekia skirtingų tikslų. Kartu žmonėms nėra lengva vienas kitą pažinti, suprasti, atjausti. Todėl darnus, abipusis bendravimas niekuomet nebuvo visai paprastas ir lengvai pasiekiamas dalykas. Visuomet buvo mokoma bendrauti, skiepijami bendravimo įpročiai ir papročiai.
Yra daugybė bendravimo būdų. Ar žinote juos? Ar žinote, kaip bendrauti jums sekasi, kaip elgtis pažeidus elgesio normas? Ar girdėjote apie pokalbio taisykles? Ar žinote kaip tobulinamas bendravimas?
Bene svarbiausia bendraujant yra nepamiršti, jog bendravimas yra abipusis procesas. Jame privalo dalyvauti abi pusės. Turi būti informacijos pateikėjas ir gavėjas, kalbėtojas ir klausytojas. Jei bent viena iš pusių blogai funkcionuos – bendravimas sutriks. Pastebėta, jog dauguma žmonių, kuriems nesiseka bendrauti, pirmiausiai yra prasti klausytojai. Jie mėgsta kalbėti, tačiau nemėgsta klausytis. Kai nesiklausoma, nesugebama suteikti būtino pašnekovui atgalinio ryšio.
Beveik kiekvienoje bendravimo situacijoje tenka susidurti su vadinamuoju moraliu žvilgsnio laiku. Tai laiko tarpas, per kurį mes galime žvelgti žmogui į akis, nepasirodydami nemandagiais, agresyviais ar familiariais. Pavyzdžiui, lifte moralus žvilgsnio laikas siekia kelias milisekundes. Maždaug tiek laiko mes leidžiame sau pažiūrėti lifto pakeleiviui į akis. Visą likusį laiką, jeigu kylame ar leidžiamės liftu kartu su nepažįstamu žmogumi, mes žiūrime į grindis, į lubas, į lifto valdymo mygtukus, bet ne į šalia stovinčiojo akis.
Šiek tiek ilgesnis moralaus žvilgsnio laikas bus perpildytame autobuse, dar ilgesnis – gatvėje. Gatvėje neretai galime pagauti priešais einančių žmonių žvilgsnį. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-22
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis32.51 KB
AutoriusInga
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas10
Švietimo institucijaKaišiadorių r. Žaslių vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendravimo menas ir mokslas (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Kaišiadorių r. Žaslių vidurinė mokykla / 10 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą