Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Žemės ūkio bendrovės ir kooperatyvo panašumai ir skirtumai

Žemės ūkio bendrovės ir kooperatyvo panašumai ir skirtumai

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. ŽŪB ir kooperatyvo panašumai. ŽŪB ir kooperatyvo skirtumai. Išvados.

Ištrauka

Žemės ūkio bendrovė yra fizinių asmenų pagal Žemės ūkio įmonių turto privatizavimo įstatymą privatizuota buvusi žemės ūkio įmonė arba, sudarius steigimo sandorį, fizinių ir juridinių asmenų įsteigta įmonė.
Žemės ūkio veikla – tai veikla, apimanti žemės ūkio produktų gamybą ir apdorojimą, savo pagamintų ir apdorotų žemės ūkio produktų perdirbimą, maisto produktų gamybą ir šių produktų realizavimą, taip pat paslaugų žemės ūkiui teikimą. Žemės ūkio veikla nelaikoma maisto prekių gamyba iš ne savo pagamintų ir apdorotų žemės ūkio produktų, taip pat ir šių produktų realizavimas.
Kooperatinė bendrovė – įstatymų nustatyta tvarka fizinių ir (arba) juridinių asmenų įsteigta įmonė, skirta narių ekonominiams, socialiniams bei kultūriniams poreikiams tenkinti. Jos nariai įneša lėšas kapitalui sudaryti, tarpusavyje pasiskirsto riziką bei naudą pagal narių prekių ir paslaugų apyvartą su šia bendrove ir aktyviai dalyvauja kooperatyvo valdyme.
Tiek žemės ūkio bendrovės turtas, tiek kooperatyvo turtas yra atskirtas nuo narių ir pajininkų turto. Abiejų bendrovių prievolės vykdomos iš jų turto. Bendrovės neatsako už savo narių ir pajininkų prievoles, nesusijusiais su bendrovių veikla.
Ir žemės ūkio bendrovė ir kooperatinė bendrovė turi turėti savo pavadinimus, pagal kuriuos jas būtų galima atskirti nuo kitų juridinių asmenų.
Abi bendrovės yra laikomos įsteigto įmonės, kurių pajamos gautos per ūkinius metus už produkciją ir suteiktas paslaugas sudaro daugiau kaip 50 procentų visų realizavimo pajamų.
Bendrovių kapitalas gali būti nuosavas ir skolintas. Ir žemės ūkio bendrovėje, ir kooperatyve nuosavas kapitalas sudaromas iš bendrovių narių stojamųjų mokesčių ir pajinių įnašų, atsiskaitymų iš pelno, kitų pajamų. Abiejose bendrovėse nuosavas kapitalas skirstomas į pagrindinį į pagrindinį ir atsargos (rezervinį). Pagrindinis kapitalas skiriamas einamajai bendrovių veiklai. Atsargos kapitalo fondą sudaro privalomi atsiskaitymai iš grynojo pelno. Atsargos naudojamos nenumatytoms išlaidoms ir nuostoliams padengti. Skolintas kapitalas sudaromas iš kreditų ir kitų skolintų lėšų.
Pajai. Abiejų bendrovių nariai turi teisę perleisti pajų kitiems asmenims. Apie ketinimą perleisti pajų, bendrovių narys privalo raštu pranešti kitiems bendrovių nariams. Buvusios pajininko turtinės teises ir pareigas pajų paveldėjęs ar kitu būdu įsigijęs pajininkas perima nuo pajaus įregistravimo bendrovių dokumentuose momento. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-13
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis11.05 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasD. Bolzanas
Švietimo institucijaKlaipėdos verslo aukštoji mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zemes ukio bendroves ir kooperatyvo panasumai ir skirtumai [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Klaipėdos verslo aukštoji mokykla / 3 Klasė/kursas
  • D. Bolzanas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą