Išplėstinė paieška
 
 
 

Internetas (9)

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Internetas. Interneto istorija. Kas yra internetas. Interneto terminai. Interneto adresai ir vardai. Universalus informacijos šaltinių adresas (URL). Interneto teikiamos paslaugos. Duomenų perdavimas ir tinklinės sistemos.

Ištrauka

Šiandien internetu gali naudotis visi. Visi gauna duomenis, naudojasi įvairiomis programomis. Kadangi eiliniam vartotojui organizacijų tinklai paprastai nepasiekiami, jam tenka bendrauti su vadinamaisiais interneto paslaugų tiekėjais – tarpininkais, kurie, patys turėdami ryšį su internetu, už tam tikrą mokestį suteikia jį kitiems. Sėdėdamas prie kompiuterio savo namuose, vartotojas per specialų įtaisą (modemą) susiskambina (jei tik turi telefoną) su interneto paslaugas teikiančia firma, kuri jį sujungia su internetu.
Šiuo referatu siekiama išsiaiškinti kada atsirado internetas, kas jis toks yra, ką reiškia įvairūs terminai, kurie yra nesuprantami žmonėms, kurie nesinaudoja internetu. Taip pat norim sužinoti kas kokiais būdais galima perduoti duomenis ir kokios yra tinklinės sistemos


Interneto pradžia siekia "šaltojo karo" laikus. 1957 metais JAV prezidentas Eizenhaueris įkūrė agentūrą ARPA (Advanced Research Project Agency), kuri pradėjo kurti kompiuterines telekomunikacijas. Ši agentūra turėjo sukurti kompiuterių tinklą, kuris dirbtų patikimai atominio karo atveju. Pradinės sąlygos: bomba gali pažeisti bet kurią ryšio liniją, bet kurį mazgą. Taip gimė sprendimas jungti kompiuterius taip, kad informacija galėtų keliauti bet kuria iš daugelio ryšio linijų ir nėra tokio mazgo, į kurį eitų visa informacija. Siunčiamas pranešimas skaidomas į daugelį paketų, kiekvienas paketas apklijuojamas adresine informacija ir keliauja savarankiškai iki paskirties taško, kur jis vėl sulipdomas. Kiekviename tarpiniame mazge turi veikti kompiuteris su programa, kuri parenka tolesnį paketo kelią, apeidama neveikiančius segmentus. Šie informacijos siuntimo susitarimai pavadinti TCP/IP protokolu. 1969 metais 50 Kbps greičio linija buvo sujungtas keturių mazgų tinklas: Los Andželo universitetas, Stanfordo tyrimų centras, Santa Barbaros ir Jutos universitetai.
Pradžioje tai buvo uždaras kelių universitetų ir Gynybos ministerijos kompiuterių tinklas. Jis buvo pavadintas ARPANET. Pirma vieša tinklo demonstracija įvyko 1972 metais Kompiuterinių komunikacijų konferencijoje. Iš konferencijos įrengto terminalo buvo galima kreiptis į bet kurį iš 40 JAV sujungtų kompiuterių. 1983 metais ARPANET pasidalijo į du tinklus: MILNET – karinių užduočių vykdymui ir ARPANET – civilinių. Abu tinklai tarpusavyje buvo sujungti. Šis naujas darinys pavadintas Internet. Taip atsirado švietimo ir kiti tinklai: BITNET, CSNET. Vėliau jie prisijungė prie interneto. 1985 metais internete buvo virš 2000 mazgų. Svarbus Interneto vystymo etapas yra 1986 metai, kada Nacionalinis mokslo sukūrė superkompiuterių tinklą NSFNET, kuris tapo pagrindine Interneto arterija. Interneto tolesnį augimą charakterizuoja diagrama.
Interneto mazgų skaičius 1989-1997 metais.
Viena žymiausių Interneto vystymo gairių - hiperteksto koncepcijos pritaikymas informacijos Internete vaizdavimui 90-tųjų pradžioje (Tim Berners-Lee, Robert Cailiau, CERN, Šveicarija). Hipertekstinė informacija Internete 1990 metais buvo pavadinta "Pasauliniu voratinkliu" (World Wide Web, The Web, WWW, W3). Pirma grafinės hipertekstinės informacijos peržiūros programa (browser) Mosaic (Marc Andreessen, Eric Bina, Ilinoiso universitetas, 1993) tapo didžiausiu Interneto vystymo stimulu. Iki devintojo dešimtmečio pradžios Internetu daugiausiai naudojosi su mokslu ir švietimu susiję žmonės, vėliau atsirado ir greitai daugėja komercinių mazgų. Nuo 1995 metų ir Lietuvoje kiekviena organizacija stengiasi pateikti informaciją Internete (taip vadinami "namų puslapiai" - home pages).
Kiti faktai iš interneto istorijos:
• 1976 m. Anglijos karalienė Elžbieta II pasiunčia el. laišką.
• 1987 m. mazgų kiekis pasiekia 10 tūkstančių.
• 1989 m. mazgų keikis viršija 100 tūkstančių.
• 1992 m. įvyko pirmasis audio ir video duomenų perdavimas.
• 1993 m. Į internetą įsijungė JAV Baltieji rūmai (www.whitehouse.gov, president@whitehouse.gov, vice-president@whitehouse.gov)
• 1993 m. į internetą įsijungė Jungtinės Tautos (UN).
• 1994 m. Internetas ("ArpaNet") šventė 25 metų jubiliejų.
• 1994 m. Internete pasirodo el. parduotuvės. Jose galima užsakyti ir picą.
• 1994 m. Internete pasirodo pirmasis virtualus bankas.
• 1995 m. Internete pasirodė Vatikano oficialus puslapis (www.vatican.va)
• 1995 m. Lietuvoje "Omnitel" pradėjo tiekti Interneto paslaugas.
• 1996 m. Vyko "Internet 1996 World Exposition" - pirmoji virtuali paroda. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-27
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis45.88 KB
Autoriusmarija
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Internetas (9) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą