Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Socialinės psichologijos fenomenai: meilė

Socialinės psichologijos fenomenai: meilė

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Meilės apibūdinimas. Meilės rūšys ir teorijos. R. Sternbergas (1986). Elaine Hatfield (1988). Fromas. Sociologas John Alan Lee (1973). Tarpasmeninio patrauklumo teorija. Kerol Izold. Meilė ir intymumas. R. Mėjus. Vaikų mintys apie meilę. Išvados.

Ištrauka

Meilė neabejotinai yra vienas svarbiausių socialinės psichologijos fenomenų. Taip visada buvo, yra ir ko gero bus. Meilė lydi mus kasdien, kievienoje gyvenimo situacijoje. Nėra nei vieno žmogaus, kuris nieko nemylėtų. Tai tarsi "užkoduota" mumyse. Visų pirma meilė, tai jausmas. Visi mes žmonės esam jaučiantys, todėl ir meilė yra tarsi mūsų dalis.
Pasirinkau šia temą, nes aš žmogus, aš taip pat jaučiu meilę. Meilė skatina mane dirbti, mokytis, gyventi, džiaugtis, šypsotis, dalintis ja kartu su kitais, kuriuos aš myliu. Kadangi meilės yra daug rūšių, galiu sakyti, kad myliu visus žmones. Myliu savo šeimą, gimines, draugus, pažįstamus, mylimąjį, naminius gyvūnėlius,… Galėčiau vardinti be galo, nes manau, kad visi žmonės, kurie buvo ar yra mano gyvenime yra mano širdyje. Myliu juos visus, tik savaip ir visus skirtingai. Tuo ir nuostabi ta meilė, kad ji atveria plačias galimybes. Tačiau negaliu teigti, kad meilė suteilia vien tik gražias ir džiaugsmingas akimirkas. Meilė taip pat gali būti ir skausminga, tačiau manau ji turi daugiau "pliusų, nei minusų".
Net nesudvejojau, kai uždaviau sau klausimą ar ši tema aktuali? Žinoma, kad labai aktuali. Apie meilę prirašyta šimtai knygų, romanų, apsakymų, daug mokslinės literatūros, daugybė mokslininkų bandė išsiaiškinti meilės fenomeną, suskirstyti jos rūšis ir t.t.
Būtent šiame referate ir noriu atskleisti visą tą informaciją, kurią išsiaiškinau perskaičiusi kelis šaltinius apie meilę, jos psichologiją.
Iš pat pradžių turim pripažinti, kad meilė- tai jausmas, emocija. Populiarioje psichologijos literatūroje ir šnekamojoje kalboje emocijų ir jausmų sąvokos dažnai laikomos sinonimais ir nediferencijuojamos. Mokslinėje literatūroje šios sąvokos žymi skirtingus emocinių reiškinių lygius. Terminas "emocijos" vartojamas siaurąja ir plačiąja prasme. Emocijos palčiąja prasme apima ir jausmus. Terminas "jausmai" žymi pastovius, patvarius ir ilgalaikius žmonių pergyvenimus. Jausmai atspindi asmenybės, kaip visuomenės nario, santykį su aplinka.
Pastovūs emociniai santykiai genetiniu atžvilgiu susidaro vėliau, negu situaciniai pergyvenimai. Pavyzdžiui, vaiko meilės jausmas motinai formuojasiper ilgą laiką, jai vaiką maitinant, prižiūrint. Kartojantis panašioms situacijoms, meilės ir pagarbos jausmas gali apimti ir kitus artimus žmones (auklėtojus, mokytojus ir t.t.). Vadinasi, jausmai yra daugkartinių situacinių emocijų apibendrinimo rezultatas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-20
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis16.29 KB
Autoriusgaudile
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasA. Petrulytė
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Socialines psichologijos fenomenai meile [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 2 Klasė/kursas
  • A. Petrulytė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą