Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Filosofija>Senovės filosofija>Platono idėjų pasaulis ir tobulo žmogaus koncepcija

Platono idėjų pasaulis ir tobulo žmogaus koncepcija

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Platono idėjų pasaulis ir tobulo žmogaus koncepcija. Filosofijos esmė ir prasmė. Pažinimo teorija. Išvados.

Ištrauka

Vienas žymiausių filosofų buvo Platonas. Jo mintis ir idėjos plačiai yra paplitę tarp filosofų. Šiame darbe bandysiu trumpai supažindinti su Platono idėjomis, jo plačia pasaulėžiūra jo garsiomis mintimis, kuriomis jis mokė savo mokinius, ir kurie giliai įsirėžė į visos civilizacijos vystymąsi.
Platonas - Antikos garsusis filosofas, vienas iš didžiųjų Vakarų filosofijos pradininkų. Jis gimė 427 m. pr. e. , o mirė 347 m. pr. e. Platonas sukūrė objektyviojo idealizmo sistemą, kurioje iki šiol ieškome viso idealizmo ištakų. Platono idėjų pasaulis- logiškai susieta, harmoninga, piramide primenanti visuma, kurios viršūnėje- absoliutaus gėrio idėja. Tokioje hierarchijoje kiekviena aukščiau stovinti idėja yra žemesniosios tikslas. Platono filosofija pajungiama absoliučiam gėriui. Tačiau tikslaus gėrio apibrėžimo Platonas neduoda. Tik potekste rodo, kad geriau reikėtų suprasti kaip protą, žinojimą, pagaliau kaip platoniškai suprantama dievybe. Gėris - tai lyg nematomu idėjų saule. Panašiai kaip daiktų pasaulyje visa atskiriama šviesoje, taip esmių pasaulyje gėrio idėja apsprendžianti būtį, pažinimą, žmonių gyvenimą. Pagal tai, kaip Platonas aiškina siela, gyvenimas turėtu reikšti pasiruošimą sugrįžti į idėjų pasaulį. O tokį tikslą galėtu pasiekti protingas ir doras žmogus. Savo filosofiją jis priešpastatė Graikijoje vyravusiam materializmui. Kaip Platonas suprato filosofiją, jos esmę ir prasmę? Savo knygoje (veikale) "Puota" Dialogo pokalbyje tarp Diotimos ir Sokrato jis duoda atsakymus į šiuos klausimus.
"Diotima: Kai gimė Afroditė, dievai susirinko į puotą. Tarp jų buvo Metiolės sūnus Poras. Vos jiems pavalgius, o valgio buvo į valias, atėjo prašyti išmaldos Penija ir atsistojo prie durų. Poras apsvaigės nuo nektaro vyno tada dar nebuvo, - išėjo į Dzeuso sodą ir apsunkęs užmigo. Penija, būdama labai neturtinga, sugalvojo nuo Poro turėti vaiką. Ji atsigulė šalia jo ir pradėjo Erotą. Štai kodėl Erotas pasidarė Afroditės palydovu ir tarnu: jis buvo pradėtas deivės gimimo iškilmėse, be to, jis iš prigimties myli kas gražu, o afroditė graži. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-14
DalykasSenovės filosofijos referatas
KategorijaFilosofija >  Senovės filosofija
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis15.75 KB
AutoriusAura
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaVilniaus kooperacijos kolegija, VšĮ
Failo pavadinimasMicrosoft Word Platono ideju pasaulis ir tobulo zmogaus koncepcija [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Vilniaus kooperacijos kolegija, VšĮ
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą